100 Yıllık Tarihi Vagon Otel Odasına Çevrildi – İçini Görünce Gözlerinize İnanamayacaksınız

1939’lu yıllarda ABD’nin Montana eyaletinde yer alan Essex adlı küçük kasabanın parlak bir geleceği olduğuna inanılıyordu.

Glacier Ulusal Parkı‘nı gören manzarası sebebiyle yıllar sonra küçük kasabanın turistlerle dolup taşacağı tahmin ediliyordu.

Great Northern Railway isimli bir demiryolları işletmesi buraya otel büyüklüğünde bir aktarma merkezi yaptırarak turistleri çekmeyi amaçladı. Izaak Walton Inn ismi verilen otele benzeyen bu aktarma merkezi modernliği ve detaylarıyla övüldü. Ancak otel başlarda o kadar başarılı bulunmadı.

ABD, II. Dünya Savaşı’na katıldığı sırada, oteli Essex’teki ulusal parka bağlayan inşanın iptaline karar verildi. Alınan bu karar yerli turizme de balta vurdu. Ancak küçük kasabadaki büyük otel işletilmeye devam etti.

Birbirinden dost canlısı personeli ve içinizi ısıtacak görüntüdeki odaları kış sporcularını otele çekmeye başladı.

Loading...

Otel yönetiminin aldığı bir diğer karar da kullanılmayan tarihi vagonları otel odalarına çevirmek oldu. Muhtemelen görünce siz de içinde birkaç gece geçirmek isteyeceksiniz.

Aşağıda gördüğünüz vagon, Essex’e yapılan tren seferlerinde kullanılıyordu ve Great Northern Railway adlı demiryolu işletmesine aitti. Şimdi ise bir otel odası olarak işlevini sürdürüyor.

Göz kamaştırıcı vagonda toplamda 6 kişi aynı anda kalabiliyor. Dışını görmeseniz, içine bakarak bunun bir vagon olduğunu kesinlikle anlayamazsınız.

Banyosu gayet güzel dekore edilmiş. İki adet iki katlı ranzası ve çift kişilik bir yatağı da var.

Vagon, vinç aracılığıyla otelin yanına çekilmiş.

Vagonun duvarları ve tavanı 400 yıllık meşe ağacından yapılmış.

Otelin yanında doğa dostu bir biçimde içi sevgiyle dekore edilmiş başka vagonlara rastlamak mümkün.

Otelde kalmak ister miydiniz? Bilgi almak için otelin kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Loading...