2018’de burçlar: Aylara göre aşk, kariyer, para ve sağlık yorumunuz

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu burçların 2018 yılında aşk, para, kariyer ve sağlık durumlarını yorumladı…

KOÇ
koc
OCAK 2018

Ocak ayında, aileniz başta olmak üzere hayatınızda önem verdiğiniz her alanda bir hassasiyet söz konusu. Duygular ister istemez ön planda. Kredi, miras, bankalar, hukukla ilgili konularda girişimde bulunacaksınız. Çıkarlarınızı, haklarınızı savunacaksınız. Bir iş başvurusunda bulunabilirsiniz. İşinizle ilgili bir gelişme olabilir. Memnun olmadığınız ortamda çalışmak veya yaşamak niyetinde değilsiniz. Ocak ayının sonuna doğru sosyal ilişkiler, yeni projeler, girişimler etkili gözüküyor.

ŞUBAT 2018

Şubat ayında ilişkilerde sorun çekmeye hiç halimiz yok. Sevilmek, şefkat, duyarlılık bekliyoruz. Ancak yaşadığımız toplum ve içinde bulunduğumuz şartlar da hesaba katılınca, bir yanıyla hedefe yönelik şekilde işlerimize bakacağız, diğer taraftan başkalarını memnun etmenin hazzını duyacağız. İş hayatı, yakın çevre veya eğitim hayatınızla ilgili konular üzerinde bilinçli olmak, akıllıca düşünmek gerekir. Özellikle ticari konularda ve iş hayatınızı ilgilendiren diğer mevzularda konuştuğunuz kişilere ve söylenenlere gerçekçi bir şekilde bakmalı, incelemelisiniz.

MART 2018

Loading...

Mart ayında fikirlerinizi kendinizden emin ifade edeceksiniz. Ancak ilişki söz konusu olduğunda, partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkide bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Olması gerekenler, arzularınız, istekleriniz sizin için önemli olacak. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Aşkta heyecanlı ve ateşli bir dönem. 12-18 Mart arası, işte disiplin önemli. Kararlarınızı gayet dikkatli ve mantıklı bir şekilde verdiğiniz takdirde başarılı olursunuz. 23 Mart itibariyle Merkür burcunuzda gerileyecek. Cesaretinizi ve gücünüzü ortaya koyacaksınız diye, kendinizi yanlış bir durumun içine sokmayınız. Birilerinin sizi onaylamaması, düşüncelerinizi yanlış bulması, gerginliğe neden olabilir.

NİSAN 2018

Nisan ayında geçmişe dönük halledilmemiş problemler karşınıza çıkabilir. Birileri bunları hatırlatabilir. Bizim düşüncelerimiz dış dünya ile aramızda gerginlik oluşturabilir. 1-8 arasında karar vermeden önce enine boyuna düşünmeyi ihmal etmeyelim. 15 Nisan itibariyle, ilişkilerde saygı, sevgi ve anlayışın önemi büyük. 16 Nisan tarihinde çevre değişikliği, yakınlarınızla ilgili konular, çalışma ve sağlıkla ilgili meseleler yoluna giriyor. 20 Nisan tarihinde, parasal konularda güvenilir araçları, yöntemleri önemseyeceğiz. Zevklerimize düşkün olacağız. 24 Nisan, yeniliklerin, iletişimin, haberleşmenin, yolculukların işaretçisi. Moralinizi yerine geliyor. 30 Nisan tarihinde, her konuda kazanmaktan yana olacağız. Düşük faizli bir kredi çekmek veya destek görmek isteyeceğiz.

MAYIS 2018

Mayıs ayında sağlığınız, çalışma hayatınızla ilgili meselelerin gayet titiz ve dikkatli şekilde gözden geçirilmesinde fayda var. Genel anlamıyla kendinize olan güveniniz gayet yüksek olacak. 13 Mayıs tarihinde, maddi güvence, sağlamlık, üretime dönük düşünme yönünde olumludur. Kıymetli olanı isteriz. Ancak bir o kadar da güvenmek ve uzun vadeli kılmaktan yanayızdır. 15 Mayısta, planlanan işler, ticari ve yatırımla ilgili projelerin yürürlüğe konur. Kazancınız ve kaynaklarınızı uygun alanlarda değerlendirir, çıkarlarınızı kollarsınız. 16 Mayısta, özgürce hareket etmek, yeni hedefler belirlemek, bir grubun içinde kendinizi göstermek, sosyal aktiviteler arkadaşlık ilişkileri ön planda olacak. 19 Mayıs tarihi, saygı-sevgi ve güven üçlüsünü her alanda önemseyeceğiz. 29 Mayıs tarihinde, neyi ne kadar bildiğimizi ve başkalarının bunu ne kadar önemseyip önemsemediğini görmek ve göstermek isteyeceğiz.

HAZİRAN 2018

Haziran ayında seyahatler, görüşmeler, toplantılar, dostlarımızla bir araya gelmemizi sağlayan enerjiler mevcut. Ailemiz ve geçmişte yaşanan bazı mevzular gündeme gelebilir. 12 Haziran tarihinde, bu mevzuları evimizde, aile arasında görüşürüz. Mazi gözümüzde canlanır ve biz oldukça hassasız. 13 Haziran tarihinde iş veya farklı bir nedenle yeni bir çevrede yaşamak isteyebilirsiniz. Sözgelimi, bir eve taşınabilir veya iş yeriniz değişebilir. Kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yaşanır. 14 Haziran tarihi, sizi hayatın güzel yönleriyle buluşturur. Lüks ve göz alıcı olan ilgimizi çeker. Güzel ve çekici görünme arzumuz bir hayli yoğundur. Karşı cins üzerinde etkimiz yüksektir. 27 Haziran tarihinde Mars geriliyor. Yeni projeler ve planların her yönüyle ele alınması gerekiyor. Eğer ekip halinde çalışılacaksa, kimlerle bağlantı kuracağız, bir araya geleceğiz, nasıl bir çalışma düşünülüyor, bunların üzerinde durmak lazım. Daha önce adım atılmış işler bu sürede hızlı şekilde bitirilir, eksikleri tamamlanır, tekrar bir kontrol edilir.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, ailevi, yuvanız, çocuk sahibi olma veya çocuklarınızla ilgili konularda etkilidir. Şu andaki şartlar güvence-sorumluluk olgularını bir hayli vurguluyor. Ev sahibi olmak, ailelere yönelik işlerde çalışmak, yuva kurmak, aile olmak, ailenin büyümesi gibi. Bütün bu gelişmelerin ardında yatan gerçek, güvence arzusu olacak. 26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, ilişkilerde daha dikkatli bir incelemeye ihtiyaç var. Hayatımızın merkezine henüz yeni tanıdığımız bir insanı koymak yanlış olur. Karşımıza çıkan kişiyi iyi tanıyalım. Sözlerine, davranışlarına bakalım. İlişkimizde sorunlar varsa, bunların nedenleri üzerinde duralım. 27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, piyasanın durumu, yaşadığımız ülke kazanç-kayıp ilişkisini önemini anlamamız gerekiyor. Bu Tutulma, zamanımızı boş yere alan ve bizi bir yaprak misali sürükleyen her şeye karşı bir ikaz ışığıdır. Bu tutulma dön ve bak, ya sen eleyeceksin bunları ya da ben görmeni sağlayacağım yanlışları diyor.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos Aslan burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüşüyor. Ne gibi yenilikler düşünüyoruz, şu andaki durum nedir, nelere ihtiyacımız var, eksiklerimiz var mı diye bakmak gerekiyor. Aşk hayatınızda, finansal konularda iletişim ve geçmişe dönük meseleler sizi yoruyordur. Bir şeyler yapmak isterken karşınıza engeller çıkabilir. Bu yüzden gerginsiniz ve bir o kadar da halletmek için heveslisiniz. Lütfen egonuza yenik düşmek yerine, abartılı karar vermekten kaçınınız. Bütün bu meseleler ay sonuna doğru netlik kazanmaya başlar. İnatlaşmak size bir şey kazandırmaz. 13 Ağustos tarihinde, Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımız ve toplumsal alanda düşünmeden bir hamlede bulunmak yerine, beklentilerinizi yeniden ele almamız gereken zamandır. Hedefimize bir daha bakarız. Hangi yol, yöntem izleyeceğimizi tespit ederiz. 19 Ağustos Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. 26 Ağustos tarihinde işlerimizi elden geldiğince organize edelim. Hesabımızı bilelim. Aşırı çalışıp kendimizi harap etmeyelim. 27 Ağustos tarihinde Mars-Oğlak burcunda düz seyredecek. Mesleki konularda azim sabır ve direnç, soğukkanlı bir şekilde hedefinize kilitlenmek ve kariyer hayatınıza ciddi bir şekilde eğilmek anlamı taşır.

EYLÜL 2018

Eylül ayında detayların öneminin farkında olarak çalışmak gerekiyor. Eğer bir yerde sorun varsa, bu sorunun düzeltilmesi lazım. 9 Eylül tarihinde çıkarlarımızı önemseyeceğiz. İlişkimizde kontrolü elimizde tutmaktan yana olacağız. Cinsel hayatımız güçleniyor. 9 Eylül tarihinde, sağlık kontrollerimizi yaptırmaya başlayalım. İş veya günlük yaşantımızda yapılacak düzenlemeler için uygundur. 11 Eylül tarihi, insanları belli bir amaç için organize edebilirsiniz. Sosyal medyada etkin olacağız. 22-23 Eylül tarihi, ilişkide ortak düşünme zamanı diyebiliriz. Kararlar alınabilir ve sorunlar varsa bunlar birlikte çözüme kavuşturulur. Çiftlerin birbirinin istek ve arzularına kulak vermeleri gerekir. Bir bütünün iki benzersiz parçası olduğumuzu düşünelim. Bunlara dikkat edelim. Çünkü 25 Eylül tarihindeki Dolunayda, kendinize göre hareket etme, karar alma arzunuz yükseliyor. Bu sorun çıkartabilir.

EKİM 2018

Ekim ayında Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında bankalarla ilgili işlerde veya parasal konularda dikkatli olunuz. Ayrıca ilişkinizi gözden geçiriniz. Çiftler bu süreçte birbirlerine karşı iğneleyici konuşabilir, her lafın altında bir şey arayabilirler. İlişkinizi ve şu andaki sorunları tekrar gözden geçirmenizde yarar var. Bu dönemde kredi çekmek, borç vermek, borç almak doğru olmaz. İş ortaklığı, finansal durum ve kariyer hayatınızla ilgili konularda karar vermeden çok iyi analiz etmek gerekir. Yatırımlar, mali hesaplar, beklenen destekler, hisseli paralar, eş ve iş ortağınızla finansal ilişkinizden, yükümlü olduğumuz ve altına imza attığımız belgelere kadar her şeyi gözden geçirmeliyiz.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar gerileyecek Venüsün etkisi hala önemini koruyor. Çiftler bu dönemde ilişkilerinin niteliğine göre, ya anlaşılır veya sürekli tartışırlar. İlişkisi sağlam temellere oturmuş çiftler için sorun yoktur. İlişkisinde problem olanlar ise, öncelikle birbirinizle konuşmayı denemenizde fayda var. Her yönüyle duruma bakılmalı. İlişkisi olmayanlar bir partnerde neyi önemsiyorlar, nasıl biriyle mutlu olabilirler bu sorulara beklentilerini gözden geçirerek cevap bulabilirler. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. İş, eğitim, özel anlamdaki uzun seyahatleriniz yine iş-eğitim veya evlilik nedeniyle  yabancı bir ülkeye yerleşim, yüksek eğitiminiz, akademik kariyeriniz, ithalat ve ihracatla ilgili meseleler, yasa-yargıyla alakalı  konuların gözden geçirilmesi ve dikkatle ele alınması şarttır.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihinde Merkür-Akrep burcuna gerileyecek. Kredi çekmek, bir ortaklığı bitirmek, başka bir ortakla yola devam etmek, kurulmuş bir mali anlaşmayı iptal etmek doğru olmaz. Beklemede kalınmalıdır. Paranızı başkasının işletmesine izin vermek, bir mülkü satmak, devretmek, bir iş kurmak gibi planlarınızı beklemeye alınız. 7 Aralık sonrası duruma göre ilerleriz. 13 Aralıkta Merkür-Yay burcunda. Bu süreci olumlu buluyorum. Eğitimden ticaret hayatına kadar geniş bir alanda hızlanma görülecek. Yolculuklar, yeni yerler görmek, tanışmak, konuşmak, iletişimde bulunmak bizi mutlu edecektir. 22 Aralık sonrası ciddiyet ve sorumluluk iş hayatında etkili olacak. İşlerimizi yoluna koyacağız. Aldığımız kararları uygulayacağız. Hedefimize göre yönümüzü belirleyip, azimle onu elde edeceğiz.

BOĞA
boga
OCAK 2018

Sevgili Boğalar Ocak ayında çevremize karşı duyarlılığımız yüksek. Annelik, ablalık, kardeşlik ülküsü öne çıkıyor. Ailemizi, değerlerimizi, nefes aldığımız ülkeyi koruma içgüdümüz yükseliyor. Güven içinde yaşamaktan yanayız. İlişki, ortaklık konularında belli bir baskı, güç uygulama, başkalarının bizim üzerimizdeki etkisi yoğun olacak. Bize kendi arzu ve isteklerini kabul etmemiz için dayatabilirler. Eğitim, iş, projelerimize eğileceğiz. Tecrübemizi göstermek adına yeni girişimlerde bulunabiliriz. İş hayatında farklı çalışmalar, ekip veya takım içinde yer almak, orijinal olana yönelmek gerekiyor. İlişkileri güçlü tutarak arzu ettiğimiz hedefe ulaşabiliriz.

ŞUBAT 2018

Şubat ayında iş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim. Bir çıkış yolu bulmak adına tecrübelerimizi, yeteneklerimizi ortaya koyacağımız bir Tutulma yaşayacağız. Önemli olan iş hayatı-aile yaşamı arasındaki dengeyi iyi kurmaktır. Mesleği sanat ve mistik çalışmalar, yardımlaşmayla alakalı olan kişiler bu süreçte değerli çalışmalarda bulunabilirler. Aşk hayatınız ve parasal konular üzerinde düşünmemiz yerinde olacaktır.

MART 2018

Mart ayında, ilişkide titiz düşüneceğiz, her şeyi kritik edeceğiz. Maddi konularda dikkatli olmalayız. Riskli kararlardan kaçının. Ay ortasında hedef belirleme ve işlerinizi ciddi şekilde düzenlemeniz mümkün. Merkür ay sonuna doğru gerileyecek. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takabilirsiniz. Fakat bunu dışa yansıtmakta zorlanınca sağlığınız bundan etkilenebilir. Kendinize lütfen dikkat ediniz.

NİSAN 2018

1-8 Nisan arasında, parasal konularda güvenmediğimiz kişilerin sözlerine veya güvenmediğimiz riskli işlere kalkışmamak lazım. Hani pahalıya mal oldu deriz ya, bunu dememek için gözümüzü açalım. 15 Nisan tarihinde kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. 16 Nisanda, yakın çevrenizle alakalı ilişkiniz, eğitim-iş-seyahatleriniz, ailevi ve yuvanızla ilgili düşündüğünüz tüm yeniliklerin uygulanması kolaylaşacak. 20 Nisan tarihinde, güven duyduğumuz insanlara yöneliriz. Huzurlu bir ortam ve sürekliliği olan işleri, ilişkileri kıymetli buluruz. Sağlıklı görünmeyi, kendimize dikkat etmeyi, toplumsal ilişkilerimizde güven ve saygınlık uyandırmayı başarırız. Yalnız kilonuza lütfen dikkat ediniz. 24 Nisan tarihinde, harcamalar artabilir. 30 Nisanda, yeni ilişkiye başlayanlar, birbirinizi gerçekten tanımanız gerekiyor. Aileye ait paralar, mal mülkün satışıyla ilgili meseleleri çok iyi takip etmek gerekiyor.

MAYIS 2018

Mayıs ayında, kazanç elde etmek amaçlı ve yarınlarımızı garanti altına alacak şekilde hareket etmenin, insanlarla bağlantı kurmanın işaretçisidir. İlişkiler genel olarak bir amaca dönük, para elde etmeye yöneliktir. 13 Mayıs tarihinde, iletişiminiz güçlü ve zihniniz hızlı çalışıyor. Kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız, bırakanı da ciddiye almazsınız. 15 Mayısta, başarılı olmak, arzu edilen hedefe ulaşmak, hatta çok daha yükseğe ulaşmak adına olumlu bir zamandır. Kontrol elinizdedir ve beraberliğinizi yönlendirme gücünüz yüksektir. Evlilik kararı verilebilir, uzun bir ilişkiye adım atabilir veya sorunlar varsa bunları kolaylıkla çözersiniz. 16 Mayısta, karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz. 19 Mayıs tarihinde, günü birlik geziler, aile ve sevdiklerinizle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere tekrar gitmek yönünde etkilidir. 21 Mayısta, yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılıkla ilgili alanlarda girişimde bulunabiliriz.

HAZİRAN 2018

Haziran ayında, nelere para harcıyoruz, artı ve eksileriyle duruma bakalım. İnceleyelim, Yakınlarımızla bağımız güçleniyor. Onlarla ilgilenebiliriz. Eski dostlarla buluşmak, eskiyi anmak için de güzel bir zaman. 13 Haziran tarihi ticari faaliyetler, satış, pazarlama, iletişim, seyahatle ilgili alanlardan para kazanabilirsiniz. 27 Haziran tarihinde Mars gerileyecek. İş hedeflerinizi, iş durumunuzu gözden geçiriniz. Karşınıza bir teklif veya fırsat çıkarsa, olur ve olmazlarına, şartlarına bir bakalım. Görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmeyelim. Önceden başvurduğumuz bir işten yanıt gelebilir. Neyi ne kadar bildiğinizi, hangi konularda tecrübeniz olduğunu saptamalı, maceracı düşünmemelisiniz. Bastığınız yeri, atacağınız adımı bilme vaktiniz. 29 Haziran tarihinde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları gibi finansal konular gündeme gelir.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, sosyal çevrenin değişimi anlamına geliyor. Yakınlarınız da bundan fayda görebilir. Yaşam şekliniz ve yaşınıza göre, bu değişimler eğitim görmek, eğitim vermek, bilgilenmek, bilginizi ifade etmek, ailelere, kadınlara yönelik işlerde başarılı olmak şeklinde hayat bulur. Bildiğiniz, tanıdığınız ve belki de çok yıllar önce yaşadığınız bir yere tekrar dönüş gibi gelişmeler de görülür. 26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, ailede iletişimin önemsenmesi gerekiyor. Ancak bu taviz vermeniz veya her şeyde ailenizi merkez almanız anlamına gelmez. Duruma bakacağız. Belki de bizim yanlışlarımız var veya onlar sorun yaratıyor. Bir de önemli nokta, lütfen sağlığınıza dikkat ediniz. Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. 27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, iş hayatınızı, beklentilerinizi ve planlarınızı geçmiş tecrübelerinizi de göz önüne alarak bakmanızdır. İdealiniz, hedefiniz nedir? Nasıl bir planlama ile yol alınmalıdır, gelişen durumlar size ne söylemektedir anlamalısınız. Zaten bu Tutulma Eylül ayındaki değişikliğin bir ön hazırlığıdır. Tabii ki hemen harekete geçemeyeceğiz. Ancak bu olumsuz değil. Sadece zamanlama önemli.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos Kısmi Güneş Tutulması, ailevi ve ilişki konularında etkili olduğu gibi, kariyerimiz ve somut planlarımızı hayata geçirme arzumuzun da göstergesidir. Bu Tutulma Mars ve Merkürün geri hareketleri nedeniyle, iş-eğitim-yolculuk-görüşmeler-hukuk veya belgeler yönünde zorluk çıkartıyor. Yeni bir iş girişimi, yeni bir yere yerleşmek, sağlam bir adım atmak için her şeyin tekrar gözden geçirildiği zamandayız. 13 Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İki ayrı burçta gerçekleşen bu geri hareketler, her ne kadar yolculuk, girişim, eğitim, iş gibi konularda plan dışı gelişmelere neden olsa da, aslında bu konulara bir daha dikkatli şekilde bakmamızı sağlıyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. Aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. 26 Ağustos tarihinde bizim ilişkimizden beklentilerimiz var. Birilerinin bunu görmezden gelmesine tahammülümüz yok. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Mesleki ve eğitim hayatımız, bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışıyla ilgili işlerimizi düzenleyebileceğiz.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihinde aşk ilişkimizde her ayrıntıyı önemseyeceğiz. Karşımıza çıkan kişiyi veya hayatımızda olan insanı her yönüyle gözlemleyeceğiz. 9 Eylül tarihi, evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Paylaşım, uyum ve sevgide tutkuluyuz. Yabancı bir ülke veya başka şehirde yaşayan biriyle tanışabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınız varsa onların eğitim veya özel sorunlarını çözümlemek kolaylaşır. 11 Eylül tarihinde iş hayatında takım çalışmasına önem verin. Aşkta güzel bir gelişme yaşanır. Karşınıza biri çıkabilir. İş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını önemseyin. 16 ve 21 Eylül tarihleri ilişki, iş ortaklığı, çalışma hayatıyla ilgili karar veya gelişmeler açısından yararlıdır. 22 Eylül tarihi, sanatsal çalışmalarda, güzellik bakımla ilgili konularda olumludur. Ayrıca ek işlerden para kazanabilirsiniz. 23 Eylül tarihinde iş ilişkileri veya günlük hayatta huzur, uyum ve güzellik arzumuz yükseliyor. 25 Eylül tarihi daha önce başlanmış işlerin bitirilmesi, önemli projelerin üzerinde çalışılması düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi yönünde etkilidir.

EKİM 2018

Yöneticiniz Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, problemli ilişkilerde özellikle her iki tarafın da, dürüst yüzleşmelerde bulunması gerekiyor. Sevgi emek ve sabır ister, karşınızdaki ile  bir olabilmek için yeri geldiğinde özveri ister. Buna gönüllü değilseniz doğal olarak ilişkinin yürümesi mümkün değildir. İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu süreç birbirinizi tanımanız için iyi bir zamandır. Benim tavsiyem, beraberlikte sizin için olmazsa olmaz diyeceğiniz kriter nedir? Bunları belirleyiniz. Birbirinize karşı dürüst olunuz. Gizli saklı hareket etmeyiniz. Bu süreç bitene kadar evlilik gibi önemli bir karar vermeyiniz. Çalışma hayatınız, sağlıkla ilgili konular, ilişkiler, iş ortaklıkları gibi meselelerin tekrar ele alınmasında, bir daha gözden geçirilmesinde yarar var.

KASIM 2018

Venüs geri hareketi 16 Kasım tarihine kadar etkilidir. Bu dönemde hukukla alakalı konular, sözgelimi iş haklarınızla ilgili gözünüz açık olsun. Sağlığınıza önem verin. Aşırı çalışmak veya etrafınızla ilgili sorunlar stres yaratabilir. Ufak tefek dahi olsa, şikayetlerinizi doktora gösterin. Kendi bildiğiniz şekilde diyet yapmayın. Uzmanlara sorun. İş veya önemli kararlarınızı mutlaka gözden geçirin. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Kanuni işler, örgütlenmek, kalıcı değişiklikler, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler, bankalarla alakalı kredi girişimleri veya borçlar, yatırımlar, hesap işleri ortak kazançları, evlilikle kanalıyla edinilen maddi gelirler, nafaka, finansal ilişkiler, vergiler, miras davaları, cinsel hayatınızla ilgili konularda düşünmeden yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihlerinde ilişkiniz hakkında hayati kararlar vermeyin. Evlilik, boşanmak, iş ortaklığı kısaca ilişki konularını gözden geçireceğiz. Netlik içermeyen, soru işareti uyandıran bir durum varsa beklemede kalacağız. 7 Aralık sonrası gelişmelere göre kararımızı veririz. Emin olduğumuz adımları atarız. 13 Aralık sonrası kredi çekimi, ortaklaşa işler gibi finansal konularda hesabımızı bileceğiz, bilinçli düşüneceğiz. Aceleye gerek yok. 22 Aralık itibariyle garanti olgusu her anlamda önem taşıyor. Bu yeni bir hedef, ilişki, para hangi konuda olursa olsun, bastığımız yeri bilmek zorundayız.

İKİZLER
ikizler
OCAK 2018

Sevgili İkizler Ocak ayında maddi-manevi değerlerimiz, hayatımızın garanti altına alınması bizim için çok önemli olacak. Nasıl kazanç elde edebilirim, neler yapabilirim sorularına cevap arayacağız. Çünkü geçinmek, hayatımızı sürdürmek mecburiyetindeyiz. Maddi konularda bazı planlamalar söz konusu olacak. Mali konularda muhasebenizi iyi tutunuz. Çünkü vergiler, ödenmesi gerekenler, eş veya iş ortağının durumuyla ilgili konular üzerinde bir hayli ciddi düşüneceksiniz. Parasal bazı önemli meseleler gündeme geliyor. Sizin çıkarlarınıza ters düşen konularda tepki gösterirsiniz.

ŞUBAT 2018

Şubat ayında problemlerimizden uzaklaşmak, biraz olsun rahatlamak, güzelliklere kavuşmak arzumuz yoğun olsa da, gerçeklerden kaçmamak, bilinçli bir şekilde durumumuzu gözden geçirmemizde fayda görüyorum. İyi niyetimizin başkaları tarafından kullanılmaması için dikkatli olalım. Başkalarının ne dediği, hakkımızda ne düşündüğüyle vakit kaybetmek yerine, yetenek ve tecrübelerimizi ifade edeceğimiz alanlara yönelmek gerekiyor. İlişkilerimize de bu açıdan bakmalıyız. Aile hayatınız başta olmak üzere özellikle mesleki konularda karar vermeden önce mutlaka iyi düşününüz. Zihin kolayca dağılabilir.

MART 2018

Mart ayının hemen ayın başındaki Dolunay, biraz gerginlik yaratıyor. Önyargılı düşünebiliriz. 6 ve 7 Mart tarihlerinde iletişimde aktifsiniz. Yeni birisiyle tanışabilirsiniz. Sosyal ortamlarda dikkatleri üzerinize çekersiniz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, iş hayatında başarı kadar maddi çıkarlarınızı gözetmenin işaretçisidir. Aynı gün Mars-Oğlakta seyrine başlıyor. İşlerinizi disiplinli bir şekilde planlamanız gerektiğini hatırlatıyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Beklemeye pek sabrınız yok ama bu size yanlış kararlar verdirmesin dikkatli olunuz. Hedef ve önceliklerinizi tekrar gözden geçiriniz.

NİSAN 2018

1-8 Nisan haftasında, evde, ofiste bilgisayarınızı kontrol ediniz. Eski dostlar, eskiye ait her şey gibi, bir hafta öncesi yaşananlar şimdi tekrar incelenmeyi gerektirir. Belki de gözden kaçan bir nokta veya bilgi işinize yarayabilir. 9-15 Nisan tarihlerinde, yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu olacaktır. 16-22 Nisan haftasında, daha önce gözden geçirdiğiniz işlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Aktif bir hafta sizi bekliyor. 20 Nisan tarihinde, güvenilir olanla olmayanı birbirinden ayırt edebilir, ona göre yol alırsınız. 24 Nisanda, aşk hayatınızda hareketlilik, iki yönlü düşünmek, çabuk kararlar vermek, yenilikler yapmak mümkündür. 30 Nisan tarihinde, bazı insanlar çıkarlarını önemseyecekler. Gözünüz açık olsun.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, çevremizle her türlü ilişkimizde geçmişten ziyade geleceği merkez alarak bağlantı kurmamız gerektiğini vurguluyor. 13 Mayıs Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Parasal konular üzerinde düşünmek, zihninizi rahatlatmak, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmak, gerekirse konuşmak için uygun günlerdesiniz. 15 Mayıs Boğa burcunda doğacak Yeniay, biriktirmenin, tasarruf yapmanın göstergesidir. Dünyanın türlü hali var diyerek güvenceyi önemsediğiniz zamandır. 16 Mayıs Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Sıradan işler yerine farklı ve yenilik anlamındaki çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Paranın önemi, güvence gibi olgulara daha fazla önem verirsiniz. 21 Mayıs tarihinde burcunuzda ilerleyecek Güneş, yeni bir yaş, yeni bir sayfa açmak, yeni dilekler, kararlar demek. Genel olarak bu süreç, bilgilenmek, aktif hareket etmek, konuşmak, yazmak, çevrenizle iyi ilişkiler geliştirmek sizin için önemli hale geliyor. 29 Mayıs tarihinde Yayda oluşacak Dolunay, ilişkiniz, iş ortaklığınız veya başkalarıyla olan her türlü bağınızı test etmeniz adına önem taşıyor. 30 Mayıs burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, aktif bir iletişim ve algılama sürecinin işaretçisidir. İş girişimleri açısından da etkili dönemdir. Merkür size, el sanatları, reklamcılık, yayıncılık ve edebiyat, basın, çevirmenlik, elle direkt yapılan işlerde başarı getirir.

HAZİRAN 2018

Yolculuklar, görüşmeler, eğitim-iş-özel anlamda 1-10 Haziran tarihlerinde yapılır. Uzun vadeli düşünün. Gelir-geçer şeyler prim vermeyin. 12 Haziran tarihinde hem geçmiş hem de gelecek meseleleriyle zihnimiz dolu olacak. Hayatımızı garanti altına alabilecek şekilde para kazanmak, paramızı değerlendirmek isteyeceğiz. Eskiye dair meseleler, yuvanızla ilgili işler, kişisel ihtiyaçlarınız gündem maddenizde ilk sırayı alacak. 13 Haziran sonrası kredi alarak, borçlanarak veya kenardaki paramızı kullanarak büyük bir işe kalkışıyorsak çok iyi düşünmeliyiz. 14 Haziran tarihinde girdiğiniz ortamlarda ilgi uyandırmak hoşunuza gider. Fiziksel anlamda bir hayli beğenilirsiniz. 27 Haziran itibariyle Mars gerileyecek. Kendi fikrimize önem verip, araştırmadan, anlamadan hareket edemeyiz. Çalışma koşulları özellikle yeni teklif ve gelişmeler olduğunda en başta önemsenmesi gereken kriterdir. Bu sağlık, iş, projeler, yenilikler anlamında şartların çok iyi gözden geçirilmesi lazım.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, bir iş kurmak, işinizi geliştirmek, para kazanmak, yarınları sağlam bir temel üzerine oturtmak arzusu, daha fazla kazanma isteği verecek. Aile işleri, ailenin korunması kollanması, bir yuva kurmak, aileyi büyütmek ve buna yönelik planlar projeler yapılacak. Bu Tutulma doğum haritanızla örtüşüyorsa, yazdığım gelişmeler hayatınızda yavaş yavaş görülmeye başlar.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, yolculuk veya yapılacak görüşmelerde dikkatli konuşmakta yarar var. Söz vermeden önce iyice düşünelim. Karşımıza yeni fırsatlar çıkabilir. Bunlar yararı mı, sakıncalı mı diye bir bakalım. Bir yere yerleşim, çevre değişimi, kardeşlerimizle alakalı meseleler, komşuluk ilişkilerimizde temkinli olalım.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, şimdilerde hassasiyet yaratıyor. Ancak farklı bir yol belirir önünüzde. Ben bunu hiç düşünmemiştim dediğiniz yenilikler yaşanır. Kulaktan dolma değil, bilakis görerek, dokunarak, araştırarak bilginizi derinleştirin. Sığ düşünceler değil, global bir dünya görüşüyle hayata bakın. Sadece kendiniz ve yaşadığınız ülke, toplum değil, büyük bir gezegende nefes alıyoruz. Entelektüel bakış önemli. Tecrübe etmek en doğrusudur.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, tutkulu ve kendimizden emin bir şekilde isteklerimizi öne sürerek, başarılı işler çıkarmak, sağlıklı olmak, yenilikte bulunmak ve finansal sorunlarımızı aşmak arzumuzu işaret ediyor. Mars ve Merkürün geri hareketleri tüm burçlar için bu tutulmada zorlanmaya neden oluyor. Ay sonuna kadar temkinli olmak gerekiyor. Farklı bir çözüm bulanabilir. 13 Ağustos Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. Birilerine güvenip, planlamada bulunmak yanlış olabilir. Kredi kartlarımıza yüklenmeyelim. 19 Ağustosta Merkür düzeliyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda olumludur. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek ve yeni tanışmalar için güzel bir tarihtir. 26 Ağustos tarihinde bir proje veya çalışma nedeniyle yorulabilirsiniz. İşlerinizi iyi takip ediniz. 27 Ağustos tarihinde, bir kredi veya borç almadan önce enine boyuna düşünelim. Mars-Oğlak burcunda düzeliyor. Ancak garanti olgusu her şeyde önemini koruyor.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihi, kiralama, satın alma, satma gibi, emlak yatırım veya işlerimizde hesabı iyi yapmak gerekiyor. Yeni bir çevre söz konusu olan her şeyde durup iki kere düşünmek zorundayız. Ev içinde onarım düşünülüyorsa, bakım ve tamirat işlerimiz varsa, bunları halletmek gerekir. 9 Eylül tarihinde, iş hayatınız, sağlığınızla ilgili konularda dikkatlice gözden geçirmelerde bulunun. Ofiste veya evimizde çekmecelerin düzenlenmesi, organize edilmesi zamanıdır. Çocuklarınız varsa onların hijyeni, eğitimi veya diğer önemli meseleleriyle ilgilenirsiniz. 11 Eylül tarihinde girişimci davranacağız. Yolculuklar, grup temasları, organize işler, bir projenin yürürlüğe konması çalışmaları, yeni hedef belirleme, yurtdışı-yurtiçi bağlantılarında bulunabilirsiniz. Sıradan işler yerine farklı ve yenilik anlamındaki çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. 22 Eylül tarihinde, bir mekanda, bir ortamda sunumda bulunabilirsiniz. El becerilerinizi sergileyebilir, gelir elde edebilirsiniz. 25 Eylül tarihinde parasal konularda dikkatli olacağız. Çünkü evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Malum ay sonu, hepimizin sıkıştığı zamanlar oluyor. Sevdiklerimizi memnun edeyim derken, çocuklarımızın ihtiyaçlarını veya kendi beğendiğimiz bir şeyi almak isterken, kredi kartlarına yüklenmeyelim.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, hayatın gerçekleri ve zorluklarıyla, ilişki anlamında sınava tutulacağınız bu geri hareket tutkularınızı yoğunlaştırdığı gibi, kusursuz bir ilişki yaşamak için yapılması gerekenlerin saptanması adına da değerlidir. Eğer amaç uyum duygusu yaratmak ve ilişkideki dengeleri yerine oturtmaksa öncelikle kendi içinizde bunu oluşturmalı daha sonra partnerinizden bekleyiş içinde olmalısınız. Çünkü hala elinize batan dikenlerden şikâyet ediyorsanız, gülü doğru şekilde koklamayı öğrenmeniz gerekiyor demektir. Geri hareketler, iş hayatımızda, günlük yaşantıda, finansal konularda gözümüz açmamız gerektiğini söylüyor. Geçmiş tecrübeler göz önüne alarak, duruma bakmalıyız. Biz de aynı şekilde, başkalarını kendi çıkarlarımız için tabii ki kullanmamalıyız. Burada önemli olan, güven olgusudur. Sağlığımıza dikkat edeceğiz ve bedenimize, kendimize özen göstereceğiz.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar etkili olacak Venüs geri hareketi, hedefe giden yol üzerinde bir moladır. Neler eksik, neler tamamlanmalı ve nasıl yola devam edip hedefe varılmalı diye kendi kendimize düşünürüz. Karşınıza özel biri çıkarsa, gözlemleyin. Çocuklarınızla vakit geçirmek, sorunları üzerinde konuşmak, uyumlu bir anne-baba modeli çizebilmek için onlarla yakınlaşmanızda özellikle geri hareket döneminde etkilidir. Çocuk sahibi olmak isteyenler de, tekrar bu kararlarını her yönüyle gözden geçirmeliler. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. İlişkisi sağlam olanlar için, geçmişin gözden geçirilmesi, eğer ufak tefek sorunlar varsa bunların gözden geçirilmesi demektir. İlişkisinde sorunlar bulunan çiftler açısından bu dönemi onarım zamanıdır. İlişkisi bu tarihler arasında başlayacak olanlar için, birbirlerini tanımaları, gözlemde bulunmalarında faydalıdır.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür kısa süreli gerileyecek. İş bağlantılarınız  veya iş ortaklıkların ele alınması ve gözden geçirilmesi vaktidir. Hizmet alanınızla ilgili bir sıkıntınız, sağlık probleminiz varsa bunların mutlaka tetkik edilmesinde yarar vardır. 7 Aralık sonrası tekrar bir duruma bakıp yeni kararlarımızı uygularız. 13 Aralık tarihinde Merkür Yay burcunda ilerleyecek. İlişkide iletişimin rolü büyük. Fikirsel paylaşım, özgürce hareket etmek, birbiriniz üzerinde denetim uygulamamak önem taşıyacak. Jüpiter-Yay burcunda ilerlediği için, son aylarda geri hareketler nedeniyle yaşanan sorunlar yavaş yavaş düzelecek. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda. Daha ciddi ve dikkatli şekilde paramızı yönlendirme, güvence olgusunu gözeterek karar verme yönünde etkili olacak.

YENGEÇ
yengec
OCAK 2018

Sevgili Yengeçler Ocak ayında duygularınız o kadar ön planda ki, değer verdiğiniz her insanı, olguyu sonuna kadar savunursunuz. Hiç kimsenin sınırlarınızı işgal etmesine, istemediğiniz bir şeyleri size yaptırmasına izin vermezsiniz. Aşk hayatınızda tutkular ön planda. Cinsellik yoğun hatta birleştirici, bütünleştirici bir etki yaratıyor. Çocuk sahibi olma, çocuklarınızla ilgili konularda önemli kararlar alacaksınız.

ŞUBAT 2018

Ailemiz, dostlarımız, çevremizdeki insanlarla ve karşı cinsle olan her türlü ilişkimizde duyarlılık ön planda olacak. Hayatın bütün zorluklarına rağmen paylaşmanın, ılımlı olmanın önemini fark edeceğiz. Huzuru, paylaşımı, hayata inançla sarılmayı başarabiliriz. Miras, hukuksal bir alacak, bölüşülecek bir mal-mülkle ilgili konularda gelişmeler yaşanır. Tanıştığınız biri, size finansal anlamda destek sunabilir. Aklınızı karıştıran durumlarda, mutlaka durup etraflıca düşününüz, araştırınız, analiz ediniz.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunay, eleştirel konuşmaya, işlerimizi yoluna koymak için aşırı titiz düşünmeye neden olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. 6-7 Mart tarihlerinde, dış etkiler nedeniyle çabuk gerginleşiriz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, duygularımızı derinlikli gözden geçirmemizi ve ne olursa olsun ilişkimize devam etme arzumuzu işaret ediyor. Sorunların farkındayız. 20 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İş durumumuzu ve kararlarımızı tekrar gözden geçirmeliyiz. Bu ay iş, ilişki konularına bilinçli yaklaşmakta yarar var.

NİSAN 2018

Yanlış hesaplar, kararlar, eksik bırakılan işler mutlaka ele alınmalıdır. Mevcut şartlar sizi pek mutlu etmiyorsa, bundan sonrası için yapılacakları bir mercek altına alınız. İş mi değiştireceksiniz, bir görüşmede mi bulunacaksınız, önemli bir projeniz mi var, bunların hepsini gözden geçirmelisiniz. 15 Nisan tarihinde, özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. 16 Nisan tarihindeki Yeniay, mesleki-ailevi-finansal konuları gündeminizde baş sıraya oturtur. Kazançlı bir iş, aktif bir görev, sorumluluk almak ve başarmak istersiniz. 20 Nisan tarihinde, bir şeylerin canlanması, güçlenmesi için üstümüze düşenleri tespit edeceğiz. İşimizle ilgili kimlerle bağlantı kurabiliriz, bunları gözden geçireceğiz. 23-30 Nisan arasında, yeni hedef belirlemek, sorunlara çözüm bulmak isteyeceğiz. Bazı kişilerden destek görebilirsiniz.

MAYIS 2018

6 Mayıs tarihi,  hayallerinizi gerçekleştirmek için yola çıkmanın işaretçidir. Sizi şifalandırıcıdır. Sağlam ve güçlü dostlar aracılığıyla ilerlemenizde destekleyicidir. Kafanızın içindeki soru işaretleri gidermeniz adına size ışık olabilir. 13 Mayıs, maddi güvence sağlayan hedef ve işlere yönelmenin, dikkatlice düşünüp karar vermenin işaretçisidir. Eşiniz, iş ortağınız veya başkalarıyla ilişkinizde güven olgusunu gözetin. 15 Mayıs tarihinde, aşkta, çocuk sahibi olmada, çocuklarla ilgili konularda ve yeteneğinizi değerlendirmede etkili bir gün. Yakın bir zamanda aşık olabilirsiniz, cinselliği önemsersiniz. 16 Mayıs tarihinde, kredi çekimlerinde ve kredi kartı harcamalarında ölçüyü kaçırmamak lazım. 19 Mayıs tarihinde, anneniz, babanız, çocuğunuz, eşiniz, eviniz, yaşadığınız toprak, sahip olduğunuz her şeyi, kısaca sınırlarınızı korursunuz. Karşınıza arzu ettiğiniz kişilikte biri çıkabilir. 29 Mayıs tarihinde, yarım kalan bir işin bitirilmesi, iş hayatıyla ilgili bir konunun halledilmesi, finansal bir meselenin çözüme kavuşturulması sadece bizim elimizde olmayabilir.

HAZİRAN 2018

Çocuklarınız, yakın uzak tanıdıklarınız, sevdikleriniz başınızın tacıdır. Fakat ilişkinizde 1-10 Haziran günlerinde biraz sıkıntı yaşanabilir. Sizin bakış açınız onunla aynı olmayabilir. Sizin önem verdikleriniz, başkaları tarafından yanlış anlaşılır. 12 Haziran tarihinde, aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz. 13 Haziran tarihinde, karşınıza çıkan bir teklif, yenilik ve değişimin maddi veya manevi açıdan artı ve eksilerine bakalım. 14 Haziran tarihinde harcamalara dikkat. 27 Haziran sonrası, bankalarla ilgili tüm işlerimiz, vergilerimiz, başkalarından taleplerimiz, miras veya hukuki konuların gözden geçirilmesi yararlı olacaktır. Endişe ve kaygıya gerek yok. Tedbirli gitmek, acele edip yanlış karar vermekten daha iyidir.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, önünüzdeki bir yıla yayılan ve yavaş yavaş hayatınızda yerli yerine oturan bir gelişim yoludur. Bundan ilişkiniz veya ilişkiyle alakalı kararlarınız da nasiplenecektir. Onun için yorumunuzdaki olasılıkları geniş bir sürece yayarak bakınız. Öncelikle kişiliğinizde meydana gelecek olumlu yöndeki değişimler, gelişmeler hayata bakışınızı, ideallerinizi, yaşam görüşünüzü, hedeflerinizi yeniden şekillendirmede etkili olacak.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketinde, aldığımıza-verdiğimize bakalım. Kimlerle parasal ilişkimiz varsa, bu kişilerin doğruluğundan emin olmadan karar almayalım. Çıkarlarımızı tabii ki düşünelim. Ancak her şeyde sadece kendimize dönük hareket etmeyelim. Bazen başkalarının da fikirlerini almak gerekir. Savurgan olmayalım.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, eşiniz, iş ortağınız ve parasal konularda kontrolü ele geçirme, yenilikte bulunma arzunuza bir engel koyuyor. Ancak bu engellemeyi olumsuz görmeyin. Bilakis sizi yanlış yatırım ve yanlış bir adımdan koruyucudur. Bu Tutulmada, tabii ki zorluklar yaşanabilir. Sözgelimi eş veya iş ortağınızın parasal durumu, davaları, yatırım veya fikirleri sizinle uyuşmayabilir. Kredi, miras, hukukla ilgili düşündükleriniz hemen yürürlüğe konmayabilir, istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Siz, kendi bildiniz şekilde ilerlemekten yanasınız ancak şartlar henüz buna izin vermeyebilir.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, maddi açıdan güçlü olmak, bize ait olana sahip çıkmak, parasal krizleri aşarak rahatlamak, güven dolu bir ilişki yaşamak isteğimizi vurguluyor. Bildiğiniz gibi Mars ve Merkür gerilediği için, finansal konularda dışarıdan bir destek bulmak, kredi yatırım miras hukukla ilgili mevzuları halletmek pek kolay değil. Önceden adım atılmış veya düşünülmüş işler bugünlerde yavaşlamış durumda. Evlilik, ortaklık, boşanma v.b işlerinin sağlam ve düzgün hale getirilmesi için, ay sonuna kadar bir zamana ihtiyacınız var. 13 Ağustos tarihinde Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İlişkide eşin tavırları, arzuladığımız gibi davranmayışı, her şeyin yavaşlaması, aranızdaki mesafenin artışı canımızı sıkabilir. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Bu, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. İnsanları ikna etmek kolaylaşır. 26 Ağustos tarihi, sevdiklerimize olan düşkünlüğümüzü ve bu konudaki hassasiyetimizi yükseltiyor. Ruhumuz güzel, iyi ve huzur verici olanı istiyor. Ancak birilerini mutlu edeyim derken, kendimizi de düşünmeliyiz. Size uymayan şartlar varsa, bir şeyler canınızı sıkıyorsa, bunu tabii ki dile getirelim. Kendimizi üzmeyelim. 27 Ağustosta Mars geri hareketi sonlanıyor. Şimdi ilişkimizle ilgili konular netlik kazanmaya başlıyor. Sakin ve soğukkanlı şekilde duruma bakacağız.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihi, problemlerin büyütülme zamanı değil. Bilakis çözüme kavuşturulması vaktidir. İş amaçlı görüşme, eğitim hayatında metodik düşünme, bütünden ziyade, detaylara bakma, doğru mu yanlış mı diye mercek altına alma yönünde etkilidir. 09 Eylül tarihinde aile, çocuklar, aşk hayatınızla ilgili konulara daha fazla önem veririz. Sevdiklerinize aşırı düşkünlük ön plandadır. Hatta çok daha fazla tutkulu davranırsınız. Bu çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda da böyledir. Bir meselenin halledilmesi için, bir işin kabul edilmesi adına çaba sarf edersiniz. Şartları size uygun bir işe adım atabilir veya şu anda elinizde bulunan işin sunumunu yaparsınız. İnsanlarla temasınız genelde sağlık, yazarlık, yayıncılık, satış, tasarlama, muhasebe gibi alanlarda yoğunlaşır. 11 Eylül tarihinde eş veya iş ortağınız özgür hareket ve karar almak ister. Kendi bildiği şekilde ve kurallara uymayan tarzdaki davranışları sizi rahatsız edebilir. Siz de lütfen kredi çekimi veya kredi kartı harcamalarınıza dikkat edin. 22 Eylül tarihinde, evde yapılacak düzenlemeler, misafirlerinizi ağırlama, ailenizle bir arada olma, sanatsal el becerileri, ofis yenileme, düzenleme gibi konular üzerinde düşünebilirsiniz. 25 Eylül tarihinde, İster iş hayatında ister ailevi konularda çözüme yatkın olmak, aşırı duygusal veya tepkisel olmamak lazım. Yaptığımız işe, attığımız adıma inanmak gerekiyor.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında ilişkinizde mevcut durumu ve geçmişi gözden geçiriniz. Bu dönemde hayatınıza girecek kişiyi iyi tanıyınız. Geçmişteki acı tecrübelerinizi, hayatınızda olan kişiye veya karşınıza çıkacak insana negatif yönde yansıtmayın. Önyargılı ve peşin hükümlü olmayınız. Sorunlu bir ilişkiniz varsa geri hareket döneminde ortaklaşa düşünün. Birbirinizle yüzleşin. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızın geleceğiyle ilgili planlarınızı da aynı şekilde gözden geçirin. Venüs geri hareketi bize değerlerimizi neye göre dayandırdığımızı soruyor. Bizim dikkatimizi dışarıdan içe yönelterek aşkın ve hayatın anlamını, çocuklarımıza, eşimize, sevgilimize olan davranışlarımızı, sevgiyi ifade ediş biçimimizi test ediyor. Evinizi yenilemek, satın almak, kiralamak gibi işlerimizi de incelememiz gerekiyor. Evlenecek olanlar bu dönemde eksiklerini tamamlayabilir. Miras nedeniyle hukuksal anlamdaki paylaşımlar gözden geçirilir. Eğer ailede sorunlar varsa, el birliğinde bulunmak vaktidir. Bir şeyler ılımlı, nazik, paylaşımcı bir ruhla ele alınırsa pekala çözülebilir.

KASIM 2018

Venüs gerileme süreci, 16 Kasım tarihine kadar etkilidir. Ailemizle ilişkimiz, evimizle ilgili düşündüğümüz her şey tekrar gözden geçirilmeli. Evinizi yenilemek, ev satın almak, kiralamak gibi bir planınız varsa, bunları yeniden ele almalısınız. Evlenecek olanlar bu dönemde eksiklerini tamamlayabilir. Ailede sorunlar varsa, bunların nedenleri ve çözümü hususunda düşünmeliyiz. Bu dönemde önemli olan, birlik-beraberlik-uyum ve paylaşımın ailedeki önemi üzerinde durmaktır. Bu olgularda sorun varsa, geri hareket sürecinde problemler yine kendini hissettirecektir. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Çalışma hayatınız, sağlığınız, sigorta durumunuz, birlikte çalıştığınız kişilerle diyalogunuz gibi konuların gözden geçirilmesinde yarar var. Tedavinizi aksatmayınız. Bir iş başvurusunda bulunduysanız, cevap için sabırlı olunuz. İşlerinizi aksatmayınız. Bilgisayar, telefon gibi iletişim araçlarını kontrol ediniz. Ürün alırken garanti şartlarını gözden geçiriniz. Mümkünse bekleyiniz.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda, çocuklarımız, finansal durumumuzla ilgili meseleler üzerinde derinlikli bir incelemede bulunalım. 7 Aralık sonrası bu konularda kararlarımızı tekrar gözden geçirip uygularız. 13 Aralık tarihinde Merkür-Yay burcunda. Son aylarda geri hareketler hepimizi yordu. Bu tarih sonrası günlük hayatımız hızlanıyor. Yeni gelişmeler yönümüzü belirlememizde etkili olacak. Tabii ki yine sağlığımızı önemseyeceğiz. Aşırı yoğunluk söz konusu olabilir. İşlerimizi düzenli şekilde takip etmeliyiz. 22 Aralık sonrası ilişkinizle ilgili konularda ortak sorumluluklar önem taşıyor. Yeni başlayan veya devam eden beraberlikte önemli olan sağlamlık, güven ve uzun vadeliliktir. İster istemez bu olguları önemseyeceğiz.

ASLAN
aslan
OCAK 2018

Sevgili Aslanlar Ocak ayının hemen başında sizi rahatsız eden veya baskı altına alan gelişmeler yaşanır. Bunlar gizli saklı meselelerdir. Öyle herkese açık bir dille ifade etmezsiniz. Geçmişte yaşanılanlar sizi biraz tedirgin edebilir. Aileniz, yuvanız veya kutsal saydığınız değerleri savunmak durumundasınız. Hassasiyet oldukça yoğun. Sağlığınız, iş verimliliğiniz, günlük hayatın içindeki tüm meşguliyetler sizi biraz rahatsız edebilir. İkili ilişkilerde yeni bir gelişme olur. Biriyle tanışabilirsiniz. Problemli bir ilişkiniz varsa, eşiniz özgür olmak isteyebilir. Baskılara gelemez. Kendi sınırlarını çizmekten yanadır.

ŞUBAT 2018

Bu ay, gelir-gider dengemizi bilelim. Yatırımlarımız piyasanın şartlarına göre değerlendirilmelidir. Parasal konularda hesabımızı bilmemiz iyi olacak. İlişkinizle ilgili konularda geleceğinizi göz önüne alarak düşünün. Bu beraberlikten memnunsanız yola devam edersiniz. Eğer sorunlar varsa, oturup nedenleri üzerinde düşünürsünüz. Eğer bekarsanız, ilişki tercihlerinizi gerçekçi bir şekilde ele almalısınız. Bir yerden borç alıyorsak, kredi çekiyorsak, borcu ödeyebilecek güçte misiniz, sonradan sıkıntı çeker misiniz? Birilerine güvenip bir işe kalkışıyorsanız. Bu kişiler doğru mu, değil mi? bunları lütfen iyi analiz ediniz.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunay, evinizin ihtiyaçları, çocukların giderleri, kira-taşınma veya onarımla ilgili harcamalar veya sizin özel gereksinimleriniz nedeniyle zorlanmaya neden olur. 6 ve 7 Mart tarihlerinde oldukça cesur, girişimciyiz. Karşı cins üzerinde etkimiz yükseliyor. İsteklerimizi net olarak ifade edeceğiz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, mal bölüşümü, hukuksal alacaklar, miras bölüşümü, ev kiralama, satın alma gibi konuları gündeme taşıyor. Aynı gün Mars-Oğlakta seyrine başlıyor ve size zorluklar karşısında güç veriyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İşlerinizi hızlıca yoluna koymak pek kolay değil. Bir takım insanlarla anlaşmakta zorlanırsınız. Mevcut durum ve yapmayı düşündüklerinize yeniden bakmanızda yarar var.

NİSAN 2018

Zihnimiz sabırsız çalışıyor. Her şey hemen olsun istiyoruz. Belki de sözler veriyoruz, sözler duyuyoruz. Aslı astarı var mı diye bakmamız gerekiyor. Önceden başvurduğumuz işlemler şu sıralar yavaşlayabilir. Özellikle 1-8 Nisan tarihlerinde, beklememiz gerekebilir. 15 Nisan tarihinde, yurtdışı, ticaret, aktif girişimler, haberler, fırsatlar gündeme geliyor. 16 Nisan tarihinde, sağlam, güvenilir projelere başlanır. Beklenen bir para elinize geçer. 20 Nisan tarihinde, maddi-manevi anlamda kazançlıyız. 24 Nisan tarihinde, birisi dikkatimiz çeker ve hoşlanırız. Ancak bu sadece bir arkadaşlık, yazışmak, konuşmaktır. Çok ciddiye varmaz. 30 Nisanda, aileye ait taşınmazlar (mal, mülk v.b) bunların gelirleri, satışı veya düzenlenmesi, pay edilmesi konuları gündeminizde yer alacak.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, ileriyi hedef alarak ilişkiler kurmanın ve bu yönde ilerlemenin kişisel gelişiminiz yönünde önemini vurguluyor. Bizler de bunu merkez alarak sosyal hayatımızı ele alacağız. Boş işler yerine, gerçekten yararlı olana yöneleceğiz. 13 Mayıs tarihinde, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. 15 Mayıs tarihinde, kariyer ve ailevi konularda sizi başarılı olmaya teşvik eder. Yaptığınız işin getirisi, manevi hazzı, geleceği önemlidir. Yeni bir işe başlamak, mevcut işinizde yükselmek, bulunduğunuz ortamda takdir edilmek için çabalarsınız. 16 Mayıs, farklı bir ilişki yaşama arzumuzu işaret ediyor. Böyle biri hayatınıza girebilir. Size aşık olur ama ilişkinin sorumluluğu yüklenmek istemeyebilir. 19 Mayıs tarihinde, sevginin ne kadar kıymetli olduğunu, aile birliğinin önemini bir kez daha anlarız. Giden bir sevgiliyi, bir daha görmemiz mümkün olmayan bir kaybımızı hatırlarız, hüzünleniriz. Eski günleri anarız, kendi kendimize konuşuruz, dertleniriz. 30 Mayıs tarihinde, iletişim gücünüz yüksek. İnsanlar sizin düşüncelerinizi önemserler. İkna gücünüz artar. Bu da karşı cinsle, arkadaşlıklarda size şans verir. Kazanç anlamındaki işler için de uygundur.

HAZİRAN 2018

İlişkide iletişimin doğru, açık ve dürüst olması gerekiyor. 1-10 tarihleri arasında yalan dolan, aslı astarı olmayan sözler ve birbirinizden gizlenen meseleler sorun çıkartmasın. 12 Haziran tarihi, şiir, söz, sanat, müzik veya ritüellerle uğraşma zamanıdır. En büyük zenginlik kişinin kendiyle olan temasıdır sözü böyle bir günde anlam kazanır. 13 Haziran tarihinde, düşünülen şeyin artı ve eksileriyle ele alınması gerekiyor. İş mi değiştirmek istiyoruz, kredi çekmeyi mi düşünüyoruz, bunları bilinçli şekilde ele alalım. 14 Haziran tarihinde, göz önünde olma arzunuz bir hayli yoğundur. Hayatın sorunları, karmaşası veya zorluklarını bir şekilde çözeceğinize dair güveniniz yüksektir. 27 Haziran itibariyle Mars geriliyor. Eğer ilişkinizde problem varsa her iki tarafın da sabırsız yaklaşımları, inatçılık, ben haklıyım tarzında çözüm dışı tavırları sorun çıkartır. Oysaki bir daha duruma baksak, biraz daha sakince yaklaşsak, bunların hepsi çözülebilir. Bu dönemde yeni biriyle tanışanlar tabii ki, önce bu kişiyi tanımalılar.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, önünüzdeki bir yıllık sürecin, sağlık-çalışma hayatı-güvence ve doğru kararların tespitinde önem taşıyacak. Sizi belli bir sınır içinde yaşatan veya yaşamaya mecbur kılan koşulları aşmak için mücadele edeceksiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda pes etmek yerine, ayakta duracak şekilde hayatınızı ele alacaksınız. Bazen hayaller insanı gerçeklerden uzaklaştırır. Şimdi idealler önem taşıyacak. İnandığınız bir yol, dava veya özel konuda kendinize hedef belirleyeceksiniz.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, İnsanları yönetmeye, gücümüzü kabul ettirmeye, bizi ilgilendirmeyen konularda ahkam kesmemeye özen göstermeliyiz. Çünkü geri hareket dönemleri sadece siz değil tüm burçlar için etkilidir. İnsanlar bize, biz onlara anlayışlı olacağız. Kendimize güveneceğiz ancak bilmediğimiz konularda biliyormuş gibi yapmayacağız. İşlerimizde yavaşlama, birileriyle anlaşmada zorlanma söz konusu olabilir.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, ilişki hayatınızı düzenleme, sorunları çözümleme, yeni birisiyle tanışma, iş ortaklığı kurmak gibi kişiden kişiye değişen konuları işaret etse de, bunların henüz tam olarak yerine oturmayacağını söylemeliyim. Yeni başlayacak veya devam etmekte olan beraberlikleri mercek altına almamız gereken bir Tutulma yaşıyoruz. Mars iki ayrı burçta gerilediği için, sizler de hem çalışma hayatınız hem de ilişki konularında şu an beklemedesiniz. Karşınıza yeni birisi çıktığında, mutlaka onu iyice tanımak lazım. Devam eden ilişkinizdeki problemleri tekrar ele almanız gerekiyor.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos tarihindeki Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkürün geri hareketleriyle örtüşüyor. Bu nedenle insanlar, olaylar, durumlar size karşıymış gibi hissetmenize yol açıyor. Biz kendimizi ifade etmek istersen, başkaları üstümüzde baskı kuruyor. Ancak unutmayalım ki, geri hareketler tüm burçlar için geçerli. Sizin, ilişkide, çalışma hayatında sakin olmanız, geçmişle alakalı meseleleri tekrar ele almanız, tecrübeniz ışığında bakmanız lazım. 13 Ağustos tarihinde Kova burcundan Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımızla ilgili konular başta olmak üzere, farklı işler, projeler ve durumlar üzerinde bir gözden geçiriş anlamı taşıyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İnsanları etkilememiz, düşündüklerimizi ifade etmemiz anlamında rahatlıyoruz. 26 Ağustos tarihinde, sorumluluk hem iş hayatında hem de kişisel sağlığımızla ilgili konularda etkili. Kendimize bakmalıyız. Yatırım, kazanç, kredi, başkalarıyla ortaklaşa her türlü meseleye dikkatimizi vermeliyiz. 27 Ağustosta Mars düzeliyor. Her türlü engelle savaşmanızı sağlar ve size direnç kazandırır.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihinde, maddi konularda öyle çok açılmak, döküp saçmak zamanı değildir. Oturup hesabımızı iyi yapacağız. Nereye ne veriyoruz, hangi ürüne para yatırıyoruz. 09 Eylül tarihinde ailenizi ilgilendiren konular, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili meseleler üzerinde odaklanacağız. İşinizden veya mevcut durumunuzdan memnun değilseniz, şimdi yeni yollar, yeni iş girişimi ve kazanç kapılarını zorlama vaktidir. Mantıklı şekilde iyi bir analiz yaparak, muhasebede bulunarak hareket edeceksiniz. Farklı kişilikte biri hayatınıza girebilir veya siz özgür hareket etmeyi tercih edersiniz. Kolayca aşık olan partner, ilişkinin sorumluluğu yüklenmek istemeyebilir. 22 Eylül tarihi çevremizle olan iletişimi hoş ve paylaşımcı hale getiriyor. Hem yakınlarımızla sıkça görüşeceğiz hem de kardeşlik, sevgi, uyum ve güzellikten yana olacağız. 25 Eylül tarihinde çevremizle ilişkimiz, sosyal proje ve girişimlerimiz, eğitim veya iş konuları ön planda olacak. Yüksek eğitimle ilgili işler, tercih, sınav veya yönetmenlikler, bitirilmesi gerekenler hepsi gözden geçirilecek.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında iş hayatındaki problemler de evin içinde rahatsızlık verici olabilir. Sabırlı olmak son derece önemlidir. Her şey istediğiniz anda istediğiniz şekilde gelişmeyebilir. Siz rutin işlerinizi düzenli yapın. Yeni bir iş düşünüyorsanız, şartlarına iyi bakın. Benim geri hareketle ilgili tavsiyem, ailevi ilişkilerinizden başlamak üzere gerçekçi bir şekilde ele almanız, rastgele kararlardan uzak durmanızdır. Bu dönemde önemli olan, çevrenizle olan uyumunuzu, sosyal yaşamınızı gözden geçirmek ancak ilişkilerinizde denge ve eşitliği muhafaza etmektir. Venüs gerilediği için, mesafeli olursunuz. Geri hareket sonrası bunlar kendiliğinden düzelir. Sizler plan ve projelerinizi tekrar gözden geçiriniz. Düşünülen iş hakkında bilgi sahibi olmalı veya önünüze çıkan teklife ne kadar hazırlıklı olduğunuzu sorgulamalısınız.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar etkili olacak Venüs geri hareketi, plan ve projelerin tekrar gözden geçirilmesi, iş hayatınızla ilgili kararların tekrar ele alınması yönünde önemlidir. Bu süreçte karşınıza bir teklif çıkarsa veya önceden başvuruda bulunduğunuz bir işten haber gelirse, şartlara bir daha bakalım. İncelemeden, üstünde düşünmeden kimseye söz vermeyiniz. Yakın çevrenizle ortaklaşa bir iş düşünüyorsanız bu işin artı ve eksilerini lütfen iyice gözden geçiriniz. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili konular, borsa, spekülasyon, şans oyunları, cinsel yaşam, yeni bir aşka adım atmak veya ayrılık gibi konularda lütfen aceleci karar vermeyiniz.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihlerinde Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Ailenizle aranızda geçmişe dönük yaşanmış problemler, kayıplar, ayrılıklar varsa şimdi onları tekrar bir ele alınız. Bu süre içinde yerleşim yerinizle alakalı bir değişim, satış, kiralama, yatırım kararlarınızı her açıdan gözden geçiriniz. Bunları 7 Aralık sonrası duruma bakarak uygularsınız. 13 Aralık sonrası Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Son zamanlarda geri hareketler nedeniyle bir hayli zorlandınız. Şimdi Jüpiterin desteğiyle aşk hayatınız başta olmak üzere yaşantınızda yenilik ve canlanmalar görülecek. Daha kolay ilerleyecek, kararlarınızı daha rahat vereceksiniz. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda. Bir yılın sonuna geldik. Neler yaşadık ne gibi tecrübelerden geçtik. Zor bir yıldı ancak şimdi önümüzde yepyeni bir sene var. İşlerimizi düzene koyacağız. Hangi alanda ileri hamlelerde bulunacağımızı, hangi konularda temkinli ve ciddi şekilde ilerleyeceğimizi biliyoruz.

BAŞAK
basak
OCAK 2018

Sevgili Başaklar Ocak ayının hemen başında geleceğinizi garanti altına alma arzusu bir hayli yoğun olacak. Yaşadığınız ülke, sosyal ilişkiler, aileniz, sevdiklerinizle ilgili konulara hayatınızda daha fazla yer vereceksiniz. Yeni bir adım, proje veya bir girişimde bulunabilirsiniz. Bu girişim size güç verir. Kendinizi, değerlerinizi kuvvetle savunursunuz. Aşkta ciddiyet önemli. Gelir geçer bir ilişkiden ziyade uzun vadeli olanı tercih edeceksiniz. İşinizde yenilikler gündeme gelecek. Ufak tefek sağlık sorunlarınızı doktora gösteriniz.

ŞUBAT 2018

Bu ay, ilişkilerde hassasız ve bağımlıyız. Mevcut sorunları çözmek yerine sürdürmeyi tercih ederiz. Reddedilmek, ayrılmak, incitilmek bizi bir hayli üzer. Ancak dikkatli olmayı da bilelim. Bu iyi niyetin kullanılması bizi üzebilir. Güneş tutulması, beden ve ruh sağlığımıza iyi gelecek değişiklik ve yeniliklerin önemini vurguluyor. Eğer yeni bir ilişkiye adım atarsak, partnerimizin önceki ilişkisini, beraberliğe ve hayata olan yaklaşımını iyi anlayalım. Partneiriniz sizi üzüyorsa, problemler bir türlü çözülemiyorsa, bir taraf sürekli fedakarlıkta bulunuyorsa lütfen gerçekli olalım.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunay, ilişkide gereksiz eleştiriler her iki tarafın da üzülmesine yol açar. Kimse mükemmel değildir bunu unutmayalım. 6 ve 7 Mart tarihlerinde, bencil konuşmalar, bir tarafın sürekli kendini merkeze alması sıkıntı yaratabilir. Kredi, mal mülk paylaşımı, borçlanmada başkaları bencil hareket edebilir, kendi çıkarlarını gözetebilir. Bu konularda dikkatli olalım. 17 Mart tarihindeki Mars-Oğlak seyri, seçimlerinizi doğru ve yerinde yaparak, hedefinize odaklanmanızda yardımcıdır. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız. Haksız duruma düşmemek için en başından her şeyi akıllıca gözden geçiriniz.

NİSAN 2018

1-8 Nisan arasında biraz dikkat edelim. Bir projemiz varsa ve eğer para veya sponsor gerektiriyorsa, kimlerle bağlantıya geçebiliriz, bunlara bakalım. İşimizi asla kimsenin iki dudağı arasına bırakmayalım. Kredi ve hukukla ilgili konularda haksız paylaşımlara karşı tedbirli olalım. 15 Nisan tarihinde, borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, davalarla ilgili yeni gelişmelere bir göz atalım. 16 Nisan tarihinde, sürüncemede kalan finansal işleri yoluna koyacak. Zaten siz de, bunun için var gücünüzle girişimde bulunacaksınız. Belki evlisiniz veya bir ilişkiniz var. Bu Yeniayda beraberliğinizi gözden geçireceksiniz. Size destek mi olunuyor yoksa köstek mi? Cinsel uyumunuz nasıl, aranızdaki sorunlar nasıl çözülür bunları da hale yola koyacaksınız. 20 ve 24 Nisan tarihlerinde, Eskiye veda edip, yeniye yer açmak ve rahat etmekten yanayız. Ancak yinede bir bakacağız, inceleyeceğiz, düşüneceğiz ve doğru bir karar vermeye çalışacağız.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, iş hayatımız ve özel yaşantımızda ilişkilerimizi geleceğe dönük şekilde gözden geçirerek düzenlememizdir. Geçmişi bir yana koyup, bundan sonrası adına olumlu ve yararlı adımlar atmalıyız. 13 Mayıs tarihi maddi güvence, teminat, uzun vadelilik, farklı bir yere yerleşim, sakin, kaliteli, huzurlu bir yaşam düşüncemizin yükselişidir. 15 Mayıs tarihi kazanç ve başarı için odaklanmanızı, yavaş ancak emin adımlarla amacınıza ulaşmayı sağlayıcıdır. Hangi alanda olursa olsun araştırır, okur, bilgilenir ve cesaretle kafanıza koyduğunuzu yaparsınız. Eğitim, iş hayatı ve parasal konular olumlu yönde sonuçlanır. 16 Mayıs tarihinde özgürlük bizim için önemlidir. Dokuz altı işlerden ziyade, rahat hareket edeceğimiz bir iş ve hayatı düşleriz. 19 Mayıs tarihinde, aşk hayatımız veya çocuklarımızla ilgili konularda garantiye önem veririz. Dostlarınızdan, ailenizden destek görebilirsiniz. 29 Mayıs tarihinde biraz dinlenmek, fiziksel ve ruhsal anlamda toparlanmak için gayet etkilidir. 30 Mayıs sonrası, akılcı düşüneceğiz. İş veya özel hayatımızı ilgilendiren konularda bir karar verebiliriz.

HAZİRAN 2018

1-10 Haziran tarihlerinde, iş görüşmeleri, başvurular, toplantılar, fikirsel paylaşımlar gündem maddenizde yer alacak. Eğer yeni bir iş düşünüyorsanız, bunu her yönüyle gözden geçiriniz. 12 Haziran tarihi, ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar gündeme gelir. İletişime dönük bir meslekte yeni bir girişimin, plan ve projenin işaretçisidir. 13 Haziran, daha önce başlanmış bir işin tamamlanma vaktidir. 14 Haziran tarihi kendi içinizde bazı önemli meseleleri gözden geçirmenizi sağlıyor. Düzgün bir ilişki nasıl olmalı, partnerinizle aranızdaki farklılıklar nedir? İlişki tercihleriniz gibi sorulara cevap aranır. 27 Haziran tarihinde Mars geriliyor. Çalışma ortamında bir değişiklik, bir proje bir gelişme olursa sabırlı, dikkatli şekilde gelişmelere bakalım. Bu tarih öncesi işe başlamışsak, alışma dönemi olarak görelim. Yeni bir fırsatla karşılaşırsak, sağlamcı olalım. Hemen okey demeyelim.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, önünüzdeki bir yıl içinde yaşanacak gelişim ve değişimlerin göstergesidir. Arkadaşlık ilişkileri, sosyal çevre, aileye dönük plan ve projeler, hedef belirleme, güvence dolu geleceğin kurulması yönünde etkilidir. Toplum hayatında yer almak, başkalarına ışık olacak çalışmalara imza atmak, ailenin büyümesi, gelişmesi yönünde kararlar vermek bu Tutulmanın özünde yer alıyor. Başaklar çok yoruldu biliyorum. Bu Tutulma yavaş yavaş sizi memnun edecek. Net bir şekilde yolunuzu belirleyeceksiniz.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, sizi anlamayan bir eş, sevgili yorucu olabilir. Daha fazla taviz vermeye kalkışmanız yanlıştır. Kendi değerlerinizi önemseyiniz. Sizin kıymetinizi bilmeyen kişiler, iç dünyanızdaki fırtınaları görmezden gelen kişi ve kişilere karşı dikkatli olunuz. Belki de onların böyle davranmasına siz neden oluyorsunuzdur. Gerçekçi olursanız, nedenlerin farkına varırsınız.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, çalışma hayatımız veya günlük tempomuz, iş ortamımız, sağlığımızla ilgili konulara netlik kazandırma ve yenileştirme arzumuzu işaret ediyor. Ancak bu kolay mı? Mars iki ayrı burçta geriliyor ve bu konularda tam bir rahatlık, yeni bir karar, ekip çalışmaları gibi değişim veya iyileştirme istediğimiz her konuda hızlı ilerlemenin önüne geçiyor. Ancak bu olumsuz görülmesin. Bazen de tekrar bakmak, yeniden ele almak birçok konuda insana şifa ve güç sağlar. Şimdilerde, fiziksel ve ruhsal sağlığımız için kontrol ve tedavileri aksatmamak lazım. Problemlere akılcı bakmak gerekiyor.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos tarihinde Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüştüğü için, ay sonuna kadar çalışma hayatında, aşk ilişkinizde, çocuklarınız, çocuk sahibi olmakla ilgili konularda sizi test ediyor. Geçmişe bakıyoruz, bundan sonrası için doğru bir karar verebilmek için her şeyi gözden geçiriyoruz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aşk ve cinsel hayatın, çocuk mevzularının, yakın çevremiz ve yolculukların, finansal konuların istenilen şekilde yürümesinin önüne geçiyor. Bir şeyler umduğumuz gibi gitmiyor. Verdiğimiz kararları uygulamak, sorunları halletmek ve ilerlemek pek kolay değil. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Hiçbir şeyin sizi üzmesine izin vermeyin. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız. 26 Ağustos tarihinde, değerlerimiz, isteklerimiz ve ilişkiye bakış açımız önemli. Bu ilişkide neler eksik ve neler bizde hayal kırıklığı yaratıyor. Yoksa biz çok mu endişeli ve eleştirel davranıyoruz. Bunlara gerçekçi şekilde bakalım. 27 Ağustos Mars düzeliyor. Ne istediğinizi bilerek seçimlerde bulunacaksınız.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihi sizlerin düşünme, algılama, planlama yönünde şanslı günlerin işaretçisidir. 9 Eylül tarihinde, çevremizdeki insanların bize karşı olan davranışları çok önemlidir. Zengin bir çevreye girmek, aradığımızı bulmak, evlenmek, finansal anlamda geleceğimizi garanti altına almak isteriz. Kişisel kararlar, şimdi gayet dikkatli ve her yönüyle gözden geçirilerek verilecek. İlişkide önemli bir dönem. Evlilik kararı verebilirsiniz. Problemli ilişkiler mercek altına alınıyor. Eğer güven vermiyorsa, önümüzdeki bir aylık süreçte bunların düzeltilmesi mümkün. 11 Eylül tarihinde, yeni projeler, planlamalar vaktidir. Vücudu gevşetici egzersizler sağlığımız açısından yararlı olur. 22 Eylül tarihinde, her şeyde kaliteyi önemseyeceğiz. Kariyer hayatımızı, maddi yönden ilişkilerimizi gözden geçireceğiz, temaslarda bulunacağız. 25 Eylül tarihinde yatırım, uygun krediyle ev sahibi olmak, önemli ihtiyaçlarımız almak veya çocuklarımızın masraflarını tek başına karşılamak mecburiyeti doğabilir.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında yakın çevrenizle başta olmak üzere, partnerinizle aranızdaki iletişimi gözden geçirmeniz, hangi mevzularda birbirinizi anlamakta zorluk çekiyorsunuz bunları ele almanız gayet faydalıdır. Hatasız, önyargısız bir şekilde birbirinize yaklaşmaya çalışmanız, hoşgörülü ve sağduyulu davranmanız şarttır. Geri hareket süresince fikirlerinizi zorla kabul ettirmeye çalışmak yanlış olacağı gibi, üçüncü şahıslar yüzünden tartışmak veya ilişkinizi yokuşa sürmek kesinlikle yanlıştır. Bu dönem bize, bütçenin ayarını bil diyor. Çünkü lüks alışverişler, aklınıza esen alımlar vakti değildir. Bu ister evlilik, iş ortaklığı veya yatırım anlamında olsun, bu dönemde hesabımızı bilmemiz lazım. Güzellik, bakım, estetikle ilgili düşünülen harcamalar, rutin yaptığınız alışverişlerse tabii ki sorun çıkartmaz. Ancak farklı bir şey düşünüyorsanız, geri hareketin bitmesini bekleyiniz. Bu süreçte güzel sanatlar, hukuk, işbirliği, arabuluculuk gibi mesleklerden ek gelir kazanç fırsatları gelebilir. Bunlarda deneyim sahibi iseniz tabii ki kabul edilir. Ancak geri hareket sona erene kadar, işin getirisi götürüsü netleşmez.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar etkili Venüs gerilemesi, evlilik, iş ortaklığı veya yatırım konularında yine dikkatli olmanın önemini işaret ediyor. Güzellik, bakım, estetikle ilgili harcamalar, rutin yaptığınız alışverişlerse tabii ki sorun çıkartmaz. Ancak farklı bir şey düşünüyorsanız, geri hareketin bitmesini bekleyiniz. Bu süreçte güzel sanatlar, hukuk, iş birliği, arabuluculuk gibi mesleklerden kazanç gelebilir. Güven unsurunu lütfen her işte gözetiniz. Çünkü dünyanın bin türlü hali var. Satın almayı düşündüğünüz ürünün kullanım özelliklerine, garantisine önem verin. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Kiralama-satın alma işleri, ailevi meseleler, birlikte oturma, bir ülkeye veya şehre yerleşmek(göç etmek) miras davaları, ailevi ilişkiler, ev-emlak-toprakla alakalı konuların gözden geçirilmesi anlamı taşıyacak. Tabii ki bakacağız, inceleyeceğiz, hemen karar vermeyeceğiz.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, bir iş üzerinde araştırma yapmak, eğitim ile alakalı bir konuda karar vermek, çevre değişimi, yakınlarınızla alakalı ilişkileriniz, dargınlıklar, kıskançlıklar, kötü niyetli sözler bunların hepsine dikkat ediniz. Herkese güvenmeyiniz ve sırlarınızı vermeyiniz. 7 Aralıkta, Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. 13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Son aylarda geri hareketler nedeniyle epeyce zorlandık. Neyin ne olduğunu anladık, gördük. Bundan sonra bizim için gerçekten önemli olan adımı atabileceğiz. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu gayet olumludur. Ciddiyet, sağlamlık ve uzun vadelilik olgularına önem vererek, aşkta ve hayatın her alanında doğru adımlar atabileceğiz.

TERAZİ
terazi
OCAK 2018

Sevgili Teraziler Ocak ayında işimiz, ailemiz, sorumluluklarımız üzerimizde hassasiyet yaratabilir. Bu değerleri koruma ve kollama ihtiyacımız yükseliyor. Garanti, güvende yaşama, önem verdiğimiz her şey bizim için kıymetli olacak. Maddi girişimlerde bulunabiliriz. Çıkarlarımızı kollayabilir, gerekiyorsa birileriyle işbirliği yapabiliriz. Oturduğumuz yer, ülke ve bize ait olan her şeyi ciddi şekilde önemseriz. Yeni biriyle tanışabiliriz. Çocuklarımız varsa onlarla ilgili yeni bir karar verebiliriz. Farklı, yeni olan her şey dikkatimizi çeker.

ŞUBAT 2018

Bu ay, sanatsal çalışmalar, güzelleştirme, makyaj, mistik faaliyetler, pozitif düşünmeyi sağlayan aktiviteler anlamında bir hayli olumludur. Yardımseverlik, ılımlı tarzda düşünme ön planda olacaktır. Yeni bir aşk, iş ve dostluklar gündemimizde yer almaya başlıyor. Kendinizde yapacağınız ufak tefek değişiklikler moralinize iyi gelecektir. Hayallerinize, vizyonunuza sahip çıkınız. Hiç kimse için kendinizden ve zamanınızdan ödün vermeyiniz. İşleriniz ihmal etmeyin. İşlerimizi dikkatli yapalım. Gözden kaçabilecek detaylar, sonrasında sıkıntı yaratabilir. Kimsenin bizi kandırmasına izin vermeyelim.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunayda her şeyin altında bir şey aramanın insanı yorabileceğini işaret ediyor. Eleştiri oklarını ne kendinize ne de başkasına yöneltmeyin. 6 ve 7 Mart tarihlerinde ilişkideki görüş farklılıkları gerginliğe neden olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay, ev içinde yapılacak tamir, bakım, onarım, beden ve ruh sağlığımızla ilgili tedaviler için etkin bir zamandır. Bu yönde harcamalarınız olur. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İlişkinizde geçmiş sorunlar tekrar yüzeye çıkıyor. Bunları halletmeden anlaşmak pek kolay gözükmüyor. Evlenmek veya boşanmak gibi çok önemli konuları lütfen tekrar gözden geçiriniz.

NİSAN 2018

1-8 Nisan arasında, ilişkilerde iletişim problemleri yaşanabilir. Sanki birbirinizi anlamamakta kararlı gibisinizdir. Sorunları olan çiftlerin tarafsız bir bakış açısıyla durumu ele almaları gerekir. Geri hareket, eski bir sevgiliyi yeniden karşımıza çıkarabilir. Bir mesaj, bir haber veya bir gelişme düşündürücüdür. 15 Nisan tarihinde, borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde bilinçli olmamız gerekiyor. 16 Nisan tarihinde, son haftalarda bir kırgınlık ve ayrılık yaşayanlar, partneriyle konuşarak durumu tekrar gözden geçirirler. Dürüstlük, güvenilirliğe önem vereceksiniz. 24 Nisan tarihinde, eski ilişkime geri mi dönsem yoksa yeni biriyle mi olsam diye kararsızlık duyabilirsiniz. 30 Nisan tarihinde, ilişkiniz, eğitim hayatınız veya iş girişimiyle ilgili yolculuk ve görüşmeler gündeme gelecek.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, yolculuklar ve özel ilişkiler anlamında gayet yararlı olup, ilerisi adına gelişim yönünde destekleyicidir. 13 Mayıs tarihinde partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz. 15 Mayıs tarihinde, eş veya farklı bir yerden gelecek paranın işaretçisidir. İsteklerinizi elde etmek için her türlü mücadeleyi vereceksiniz. Çünkü kazanmak, güvende yaşamak, başarılı olmak, başkalarının gözünde güçlü görünmekten yanasınız. 16 Mayıs tarihi, özgürlük ihtiyacımızı simgeliyor. Bu durumda kolayca aşka kapılarımızı açarız ancak baskı altında kaldığımızda hoşça kal deriz. 19 Mayıs tarihinde, her konuda güvence, şefkat, anlayış ve yaşamınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek istersiniz. 21 Mayıs tarihinde, ilgimizi çeken konular üzerinde ve de eğitim, iş anlamında bilgilenmeyi önemseyeceğiz. Ay sonunda, yolculuklar, kısa seyirli de olsa sizi mutlu edebilir.

HAZİRAN 2018

Yolculuklar, yeni kararlar, bir şeyi araştırmak, öğrenmek, yerinde görmek, dokunmak, bilgi sahibi olmak için enerjiniz 1-10 Haziran tarihlerinde gayet yüksek. 12 Haziran tarihi başka şehirde çalışma, yerleşim, ihtisas yapma, tayin, eğitim, ticari gibi meseleler gündeminizi oluşturur. 13 Haziran tarihinde, yurtdışından ülkeye dönüş veya yurtdışı bağlantılı bir projenin yürürlüğe konması, seyahatler, görüşmeler, bir işi hızlı bitirme arzusu gündeminizde yer alıyor. 14 Haziran tarihinde, yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız, bunun artı ve eksilerini iyice hesap ediniz. Sakın ola ki bu söylediklerim olumsuz anlaşılmasın. Sadece tedbirli olmanın faydalı olacağı kanaatindeyim. 27 Haziran tarihinde Mars gerileyecek. Eski bir sevgili, yeniden bir dönüş yapabilir. Hatalı olduğunu, tekrar bir araya gelmek istediğini söyleyebilir. Biz yine, üzerinde düşüneceğiz. Zaman isteyeceğiz. Kendi doğamıza uygun hareket etmeye açık olsak da, bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, inat ettiğimiz bir şeyden pişmanlık duyarız.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, toplum hayatınızdaki yerinizi ve saygınlığınızı belirlemeniz yolunda bir gelişim basamağının çıkılmasıdır. Önümüzdeki bir yıllık süreçte ailenizin ve kendinizin hedeflerini, rotasını tespit edeceksiniz. Sizin varlığınız, idealleriniz, güvenceniz her şeyden önemli olacak. Öyle bir gelişme yaşanır ki, hem işinizde hem yuvanızda dengeler yerli yerine oturur. Sizin için artık bundan böyle duygular değil, gerçekler ve idealler önemlidir.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, sosyal ilişkilerin bu dönemde dikkatli şekilde gözden geçirilmesinde, hedeflerin tekrar ele alınmasında aceleyle karar verilmemesinin faydalı olacağını işaret ediyor. Özgüven duygunuz önemlidir. Fakat her şeyde kendinizi merkezde görmeniz, sizi sürekli takdir etmelerini, onaylamalarını beklemeniz, bu olmadığında kendinizi kötü hissetmeniz yanlıştır.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, iyi hesap kitap yapmanın önemini işaret ediyor. Bugünlerde, aşk hayatımızda geçmiş meseleler gündeme geliyor. Giden sevgili geri dönebilir, biz de soru işaretleri uyanabilir. Yeni birisi hayatımıza girebilir, tanımamız gerekebilir. Hangisi olursa olsun, geçmiş meseleler gerçekçi şekilde ele alınmalı, oldubittiye getirilmemelidir. Özgür değiliz pek. Birileri bir şeyleri dayatıyor, kabule zorluyor veya biz ayak uydurmaya çalışıyoruz. Kesip atmak, bitti gitti demek için her şeyi iyice anlamak vaktidir.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüşüyor. Olumsuz manada ele almayın bu durumu. Bilakis, aşk hayatınız-çocuklarınız-yuvanız-ailenizle ilgili konularda yaşananları tekrar gözden geçirmenizi sağlıyor. Bu daha sonra işinize yarayabilir. Fark ettiğiniz ayrıntılar sayesinde yeni kararlarınızı ay sonuna doğru verirsiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aileyi ilgilendiren bir meselenin, yerleşim yerinizle ilgili bir değişimin, iş hayatınızla ilgili bir gelişimin planladığımız tarihte yapılmasına engel olsa da, bu yanlış bir karar verilmesinin önüne geçebilir. Gerçekten doğru bir istek mi, doğru bir karar mı, gözden geçirin. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İnsanları ikna kabiliyetiniz yükselir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. 26 Ağustos tarihinde sağlıklı yaşam, ailevi olgular, ilişkideki beklentiler, bizi tedirgin eden konulardaki hassasız. Ancak olmayan bir şeyi de kafamıza takarak sanki olacakmış gibi düşünmek de kendinize yaptığınız haksızlıktır. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Ev satın alma, kiralama, ev içinde çalışma, düzenleme,  onarım gibi işler için planlamada bulunabilirsiniz. Doğru bir hedef belirleyebilirsiniz.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihinde lütfen endişeli düşünmeyiniz. Hayatta her şeyin denetleyemeyiz veya her şey mükemmel olmak zorunda değil. Doğrular gibi yanlışlar da olabilir. Önemli olan, gerekli-gereksiz olanı birbirinden ayırmak. 9 Eylül tarihinde iş veya özel hayatınızda çıkarlarınızı öne alırsınız. Hem geleceğinizi garanti altına almak hem de uzun süreli kılmak için mücadele edersiniz. Hakkınızın yenmesine tahammülünüz yoktur. Yeni bir proje, planlamada iyi bir hazırlık dönemi diyebiliriz. Sağlığınızla ilgili bakım, tetkik, araştırma, kontroller için uygun bir zamandasınız. Önümüzdeki bir ay boyunca, merak ettiğiniz konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. 11 Eylül tarihinde aşka kapımız açık. Yeni bir şeyler yaşama arzumuz yüksek. 22 Eylül tarihi, hangi konuda yetenekli veya tecrübeli iseniz, o alanla ilgili temaslarda bulunursunuz. 23 Eylül tarihinde Güneş burcunuzda ilerleyecek. Sizi ışıklandıracak, gönlünüzü ferahlatacak. Güzellik ve çekiciliğinizle ilgiyi üzerinize toplarsınız. Her birinizin doğum gününü kutluyorum. Nice Yıllara nice güzelliklere. 25 Eylül yeni biriyle tanışabilirsiniz. Bir toplulukta, bir dost sayesinde, bir şekilde karşımıza çıkan kişi bizi etkileyebilir. Sanki diğer yarımız gibidir.

EKİM 2018

Yöneticiniz Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, maddi değerleriniz, güvenliğiniz ve ihtiyaçlarınızla ilgili biraz takıntı, endişe veya gücünüzü kabul ettirme yönünde baskı yaratabilir. Eğer ilişkinizde maddi paylaşımlar söz konusu ise, elinizdekileri kaybetmemek için daha fazla hırslanırsınız. Kendinizle lütfen yüzleşin. Sonuçta kişi kendini en iyi tanıyandır. Özellikle aşk hayatınızla ilgili mevzulardaki kırgınlıklarınızı düzeltmek için yapılacak gözden geçirmeler adına gayet faydalı oluşudur. Böylece eski yaraları sararsınız. Maddi açıdan bu dönemde olur olmaz, riskli işlere kalkışmayın. Daha fazla kazanayım diye elinizdekinden olmayın. Piyasanın şartlarına bakın. Bütçenize göre hareket edin. Bu dönemde eski bir sevgilinin tekrar dönmesi mümkündür. Böyle bir durumda geçmişi gözden geçiriniz. Neden bitmişti ve neden bu ilişki yürümemişti. Bunca zaman sonra çıkıp geldiğine göre ona net bakınız. Değişen ne var? Huylu huyundan vazgeçmiş mi? onunla hayatı sürdürmek mümkün mü? Bunlara bakınız.

KASIM 2018

Venüs geri hareketi 16 Kasım tarihine kadar etkisini sürdürecek. Tekrar hatırlatmada bulunayım. İlişkilerimizi yeniden gözden geçirmemizi, tercihlerimizi, isteklerimizi içsel manada sorgulama, elbirliği, gönül birliği gibi kavramlar üzerinde durmamızı sağlayacak. Yanlış ile doğruyu şimdi ayırt etme vaktidir. Kendinize yönelince, başkalarının etkisi ortadan kalkıyor. Daha net algılama fırsatı doğuyor. Bu süreç uygulama zamanı değil sadece olana bakma ve gözden geçirme dönemidir. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem (bilgisayar güvenliği) yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye gibi konularda dikkatli bir inceleme gerektiriyor. Acele kararlar vermeyiniz.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, yatırımlar, alış satışlar, miras, hisseli paralar, eş veya iş ortaklı kazançlar tümüyle gözden geçirilecek. Araştırılmadan, piyasanın durumuna bakılmadan adım atamayız. 7 Aralık sonrası gelişmelere göre bu konularda yeni kararlarımızı uygularız. 13 Aralık sonrası iletişim, yolculuklar, yapmayı düşündüğümüz yenilikler kolayca gerçekleşir. Son zamanlarda geri hareketler bizleri yordu. Şimdi Jüpiterin desteğiyle yol alacak, arzu ettiğiniz değişimleri gerçekleştireceksiniz. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek ve sizleri sağlam, uzun vadeli yatırımlara yöneltecek. Ailenin önemi, sorumluluklar, geleceğin garantisi gibi olgulara önem vererek hayatımızı yönlendireceğiz.

AKREP
akrep
OCAK 2018

Sevgili Akrepler Ocak ayında önemsediğimiz her şeyi sonuna kadar savunacağız. Ülkemiz, ailemiz, değerlerimiz bizim için çok kıymetli olacak. Yeni bir girişimde bulunabiliriz. Yeni bir hedef belirleyebiliriz. Bu hedef ve girişimin özünde maddi-manevi anlamda güvence önemli olacak. Çıkarlarımızı koruyacağız. Hatta bu anlamda olumlu bir gelişme yaşanabilir. Yakın çevremizden bir kişi ile önemli bir konuda görüşebiliriz. Ailemizle ilgili bir yenilik yaşanabilir. Bir yere taşınabiliriz veya evimizde bir değişim yaşanabilir.

ŞUBAT 2018

Bu ay, kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Bizi de kimse üzmesin. Buna önem vereceğiz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Aşk hayatınızdaki olumlu gelişmeler var. Güneş Tutulması, başka bir şehir veya ülkeye iş veya özel bir nedenle gitmenizi veya yerleşmenizi sağlar. Bekar Akrepler yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Bir iş görüşmesi olumlu sonuçlanır. Sizi mutlu eden gelişmeler yaşanabilir.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunayda, bir haber aldığınızda veya bir gelişme olduğunda bunu çok iyi analiz edin. 6 ve 7 Mart tarihlerinde, fikirlerinizi net ve açık bir dille ifade edeceksiniz. Bir iş kararı, bir yenilik, bir değişim gündeme gelebilir. İsteklerinizi daha fazla öne alırsınız. Mecburiyetler canınızı sıkar. Çevre değişikliği yaşanabilir. Yeni bir yere taşınabilirsiniz. Bu önceden planlandığınız bir şeydir. İş yeri değişikliği de olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay sevginin, paylaşımın, anlaşılmanın ve güvenmenin önemini vurguluyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Sağlığımıza önem verelim. İş ortamında veya günlük yaşantınızda sözlerinize dikkat edin. Kararlarınızı gözden geçirin.

NİSAN 2018

1-8 Nisan arasında, Merkür gerileme döneminde olduğumuz için tabii ki tüm burçlar için dikkatli olmayı gerektiriyor. Öncelikle sağlık problemleriniz varsa bunları mutlaka doktora gösteriniz. İş haklarınız, sosyal sigortanız, iş ortamının sağlığınız üzerinde etkilerini önemseyiniz. 15 Nisan tarihinde, İş veya özel anlamda karşımıza çıkan kişi veya fırsatları dikkatlice inceleyiniz. 16 Nisanda, sağlıkla ilgili tedaviler veya işlerinizde olumlu gelişmeler olabilir. Daha önce kabul etmediğiniz bir proje tekrar önünüze gelebilir. Başlanan bir tedavi şimdi etkisini gösterebilir. 20 Nisan tarihinde, ilişkinin kalitesi, özü, geleceği hakkında bir düşünmemiz gerekiyor. Karşımızdakine ne veriyoruz ve neler bekliyoruz? Bunların tespit edilmesi vaktidir. 30 Nisan tarihinde, finansal konuları artı ve eksileriyle ele almak ona göre muhasebe yapmak vaktidir.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, insanlarla olan özel veya iş anlamında kurulan  ilişkilerin göstergesidir. Plan ve projeler karşılıklı çıkarlar gözetilerek yürürlüğe konulur. Her madde gözden geçirilir. Bu size hem iş hem kişisel yaşantınızda kazanç sağlar. 13 Mayıs tarihi, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. 15 Mayıs tarihi, ilişki konularını bir hayli vurgulayıcıdır. Sizin için mevcut beraberliğinizde sevgi, güven, saygı gibi olgular bir hayli önemli olacak. 16 Mayıs tarihinde, aile içinde birbirinizin özgürlüğüne, fikirlerine, hedeflerine saygılı olmanız gerekir. 19 Mayıs tarihinde, tanıdığınız insanlara, zamanla oluşturduğunuz değerlerinize, ailenize, ülkünüze sıkı sıkıya bağlılık gösterirsiniz. 29 Mayıs tarihi parasal konularda dikkatli olunuz. 30 Mayıs tarihi, hesabı bilme vaktidir. Aldığımız haberlerin aslını araştırmalıyız.

HAZİRAN 2018

1-10 Haziran tarihlerinde, muhasebemizi düzgün tutalım. Bir kredi işimiz olabilir, uygun koşullarda olmasına özen gösterelim. Başkalarına kefil olmayalım. 12 Haziran tarihinde, geçmiş problemlerinize çözüm bulmanızda ve geleceğinizi şekillendirmenizde dikkatli ve mantıklı düşünmenin önemini gösteriyor. Hassas düşünmeye neden olabilir. 13 Haziran tarihinde beklediğimiz bir para, devam eden bir dava, miras veya hukukla alakalı meseleleri çözmek isteğimizin işaretçisidir. Bu konuda iletişimde bulunuruz, başkalarıyla bağlantıya geçeriz, haklarımızı araştırırız. 14 Haziran tarihinde, güçlü görünme arzunuz veya kontrolü elinizde tutma isteğiniz ön planda olacağı için çatışmalar yaşanabilir. -Benim kurallarım, isteklerim doğrudur demeye kalktığınız zaman buna müsaade edilmesi mümkün olmayabilir. 27 Haziran tarihinde Mars geriliyor. Satın almak veya kiralamak yoluyla ev değişikliğinde bulunulacaksa, tüm şartları, durumu gözden geçirmenizde yarar görüyorum. Evin içinde yapılacak yeni değişiklik, bakım, onarım gibi konular eğer daha önce verilmişse, uygulanmasında sorun yoktur.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıllık süreçte size, yeni bir çevrede yaşamak, iş sahibi olmak, kendinizi kabul ettirmek yönünde kuvvet kazandırıyor. Yaşam şeklinize ve yaşınıza göre, bir proje hazırlamak, ailelere rehberlik etmek, yüksek lisans yapmak, üniversiteye başlamak, tez hazırlamak, uluslar arası projede yer almak gibi olumlu gelişmeler yaşatır. Kendinizi yepyeni bir hayata hazırlarsınız. Felsefeniz, fikirleriniz ve duruşunuzla saygınlık kazanırsınız. Tecrübe edinirsiniz, bildiğiniz bir alanda söz sahibi olursunuz.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, İşveren, aile veya aynı ortamda çalıştığınız kişilerle ilişkinize dikkat ediniz. Bulunduğunuz yerde, ortamda ve ilişkilerde sizi kimsenin etki altına almasına izin vermeyeceksiniz. Ancak unutmayalım ki, bir ekipte, grupta yer alıyorsanız ona göre hareket etmelisiniz. Yarım kalan işlerin bitirilmesi, daha önce başlanmış olan işlerin devamı önemlidir. Ancak karşınıza yeni bir teklif çıkarsa bunun üzerinde mutlaka iyice düşününüz.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, aile hayatımız, yuvamız, bir yere taşınmamız, bir başka şehre yerleşmemiz ve tabii ki iş hayatımızla ilgili konularda verilecek veya verilmesi mümkün kararların tekrar gözden geçirilmesi yönünde önem taşıyor. İş-ev arasındaki dengenin yeniden kurulması, işlerlik kazanması için, bu Tutulmadaki belirsizlikleri doğal sayınız. Uranüs şu aralar boğa burcunda ileri-geri harekette. Bu durum ilişki, evlilik, boşanma gibi konuları da gündeminize getiriyor. Bundan sonra daha akılcı, maddi-manevi anlamda garantiyi önemseyeceksiniz

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos Aslan burcunda Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketleriyle örtüşüyor. Aileniz-yuvanız-çevreniz-eğitim veya iş hayatınız-yenilikler ve güvence konusunda geçmiş tecrübeler ışığında bugüne bakmamızı sağlıyor. Bir mola gibi. Durup, eski bir fotoğrafa tekrar bakmaya benziyor. Ayrıntılarda daha önce görmediğimiz veya umursamadığımız birçok noktayı fark ediyoruz. Bunlar doğru tespitlerde bulunarak ay sonu itibariyle olumlu yönde ilerlememizi ve karar vermemizi sağlayacak. 13 Ağustos tarihinde Oğlak burcuna gerileyecek Mars, çevre değişikliği, iş girişimi, yakınlarımızla ilgili plan ve projelerimizi yürürlüğe koymada önümüze bir takım engeller çıkartıyor. Şimdi her şeye yeniden bakmak, hayatın bize geri hareket sonrası sunacağı yeni fırsatları, olanakları, şansı beklemektir. Rutin hayatımızı sürdüreceğiz. Yarım kalan işlerimizi bitireceğiz. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. Akıllı olan kazanır diyelim. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. İlişkide her iki kişi de, ortak mı düşünüyorlar. Bunun üzerinde duralım. 26 Ağustos tarihinde istek ve arzularımızı özellikle aşkta gerçekçi bir şekilde ele almamızı sağlayacak. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. İş hayatınız eğitim ve çevresel konularda sabır, disiplin, sorumluluk ve ciddiyet içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşlerinizi organize edebilir, planlarınıza uygun şekilde yoluna koyabilirsiniz.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihi, iş arkadaşlıkları, proje amaçlı bir araya gelişler, ekibin kurulması ve hangi insanlarla çalışılacağı gibi konular gündemdedir. 9 Eylül tarihinde ilişkinizde birlik, bütünlük duygunuzu öne alırsınız. Kafanızda soru işaretleri uyandıran kişilere tahammülünüz yoktur. 09 Eylül tarihinde oldukça çekicisiniz ve ilgi uyandıran taraf sizsiniz. Hedefinize nokta atışı yapabilirsiniz. Akrepler için, plan-projeleri hayata geçirmek, beklenen ilgiyi görmek, inceden inceye her işin özüne inerek detaylarını keşfetmek doğaldır ki, başarılı kararların da işaretçisi olacak. 22 Eylül tarihinde başkaları hakkındaki düşüncelerimizi şöyle bir kendi içimizde gözden geçireceğiz. 25 Eylül tarihinde yürüyüş, müzik dinlemek, egzersiz yapmak stres atıcıdır. Bugün biraz baş ağrısı, tansiyon, ateş gibi sağlık şikayetlerimiz olabilir. Çok hızlı davrandığımız için, ufak tefek sakarlıklar yaşanabilir.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, ihtiyaçlarınızdan tutun da, ilişkinizi veya aşka bakış açınızı gözden geçireceksiniz. Bilinçli bir kişi kendine ait olanı korur ve gözetir. Çıkarları doğrultusunda meseleleri ele alır. Değişmesi, dönüşmesi gereken bir şeyler varsa oturup ciddi manada ele alır, duruma bakar. Bu dönemde gizli bir ilişki yaşanabilir. Bu gözlerden uzak ve oldukça tutkuludur. Ancak geri harekette başlayan bir şey hakkında şudur diyemeyiz. Sadece zaman faktörünü önemsemek gerekir. Önemli olan ne gördüğünüzden ziyade görmeniz gerekendir. Partnerinizin sizden beklentileri tabii ki önemlidir. Ancak sizin ne hissettiğiniz de bir o kadar önemli. Belki sorumluluklarınız yüksek. Bu içsel sorgulama sizi rahatsız edebilir. Fakat şu var ki, bu geri hareketler sona erdiğinde birçok konu netlik kazanmış olacak. Bu yeniden bakış, size gerçekleri gösterecektir.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar Venüs gerilemesini sürdürecek. Her türlü işbirliği, paylaşım, iletişim, Sizin ve partnerinizin birbirinizden beklentilerinizi gözden geçirmelisiniz. Bu devrede karşısına yeni birisi çıkanlar, sizler de öncelikle bu kişiyi tanımaya devam etmelisiniz. Bu dönem bir içsel bakış halidir. İnsan her yönüyle tercihlerini ele alır, kriterlerini bir daha gözden geçirir. Ona göre artı ve eksilerini belirler. Bu belirleme geri hareket sonrası vereceği kararlarda etkili olacaktır. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Bu süreçte, Parasal işler, bağlantılar, girişimler, davalar tekrar ele alınır. Yeni bir gelişme olursa enine boyuna incelenir. Kira kontratları, veraset davaları, para kazanmak amaçlı yapılan yolculuklar, eşinizin veya sizin bir akrabanızla alakalı maddi konular, taşınmaz mallar, eğitim giderleri, menkul değerler, borsa işleri, bir ürünün pazarlanması, para kazanmak amaçlı çalışmalar da, aynı şekilde gözden geçirilmelidir.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür burcunuz üzerinde gerileyecek. Her meseleyi derinlikli şekilde gözden geçireceğiz. Çıkarlarımızı ailevi, iş, ilişki anlamında koruyacağız. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor, şu anda nelere ihtiyacımız var bunlara bakacağız. Bu incelemeler 7 Aralık sonrası yolumuzu belirleyecek. Uzun aylardır etkili olan geri hareketler yorucuydu. Ancak neyin ne olduğunu gördük. Hangi adımı atmamız gerektiğini anladık. 13 Aralık sonrası cesaretli olacağız. Merkür-Yay burcunda ilerleyecek ve Jüpiterle birlikte yeni kazanç fırsatları karşımıza çıkacak. Bilgimizi, tecrübemizi ifade edeceğimiz işlere yöneleceğiz. Bereketimiz artacak. Daha aktif, daha canlı, hayattan daha umutlu şekilde yol alacağız. 22 Aralık sonrası Oğlak burcunda ilerleyecek Güneşin desteğiyle güven, garanti, uzun vadeli adımların atılması mümkün olacak.

YAY
yay
OCAK 2018

Sevgili Yaylar Ocak ayında güvence amaçlı parasal desteklere ihtiyacımız var. Ailemizi veya kişisel ihtiyaçlarımızı önemseyeceğiz. Bu konularda hassas olacağız. Borçlarımız varsa bunları kapatmak isteyeceğiz. Kendimizi yorgun hissedebiliriz. Bir şeylere göğüs germek kolay değildir. Birileri anlayışlı olmadığında içe yönelen öfkemizi bastırmamız kolay olmaz. Elimizdeki mevcuda göre ihtiyaçlarımızı alacağız. Yenilikler Ocak ayı sonuna doğru etkili olacak. Yeni bir çevreye girebilir, önemli bir girişimde bulunabilirsiniz.

ŞUBAT 2018

Sorunların üstünü kapatmayacağız. Problemleri çözmekten yanayız. Yeni bir yere taşınmak, aileyi bir araya getirmek veya uzun zamandır düşündüğümüz bir değişimi gerçekleştirmek adına fırsatlar karşımıza çıkacak. Huzur bulacağımız bir ortam yaratmaya gayret edeceğiz. Ancak şartlara iyi bakalım ve durumu iyi analiz edelim. Yuvanızın ihtiyaçlarını alırken lütfen etiketlere, bir ürün alırken kullanım belgesi olup olmadığına, son kullanma tarihine dikkat edelim. Parasal yöndeki hesabımızı iyi bilelim. Kime ne vereceğimize, ne alacağımıza dikkat edelim.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunay, haksızlıklara gelemeyeceğimizi gösteriyor. Kolay kolay hiçbir şeyi beğenmeyiz. İşimiz, aile hayatımızla ilgili konuları düzenlemeye çalışırız. Bize gelen ters gelen bir şeyler olduğunu düşünürüz. 6 ve 7 Mart tarihlerinde aşk hayatınız canlanıyor. Birisiyle tanışabilirsiniz. Fikirlerinizi cesur şekilde öne sürebilirsiniz. 17 Mart tarihinde Mevcut parasal duruma göre evimizde bir yenilik düşünebiliriz. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda lütfen dikkatli olunuz.

NİSAN 2018

1-8 Nisan arasında, yeni biriyle tanışanlar lütfen bu kişiyi iyi gözlemleyin. Yeni ayrılmış olanlar yine bir araya gelme ihtimaliniz var. İyi düşünün. Çocuk sahibi olmak isteyenler, kontrollerinizi yaptırın ve maddi açıdan durumunuza bakın. Harcamalara dikkat ediniz. 15 Nisanda fikirlerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. 16 Nisan tarihi, aşkın cinsellik yönünü besler, ateşlendirir, canlandırır. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda yeni kararlar verilir. Sizler için, aktif bir zamanı işaret eder. Hakkınız olanı almanız, rakiplerinizin önüne geçmeniz kolaydır. 20 Nisan tarihinde, maddi güvencemizi merkez alacağız. İsteyeceğiz ki, yaptığımız işten keyif alalım, tatmin olalım. Huzurlu bir iş ortamında çalışalım, sigortalı çalışıyor muyuz, iş güvenliğimiz ne durumda, sosyal haklardan yararlanıyor muyuz? Bunlar üzerinde duracağız. Ay sonuna kadar, ailevi, parasal, sağlıklı yaşamla ilgili konulara ağırlık vereceğiz. Nasıl düzene kavuşturulur, nasıl iyileştirilir ve nasıl kazanç ve güvence elde edilir bunlara bakacağız.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, sizin anlaşabileceğiniz ve yanında gerçekten mutlu olacağınız kişiyi, ilişkileri, bağlantıları işaret ediyor. 13 Mayıs tarihinde güven, istikrar, verimlilik, parasal konular üzerinde daha fazla duracağız. 15 Mayıs tarihinde günlük hayatta, çalışma yaşamında ve uğraştığınız konularda başarılı olmak arzusu ön planda olacaktır. 16 Mayıs tarihinde, aşk hayatınız canlanıyor. Tanışmalar bu tarihte daha yoğundur. Grup faaliyetleri, kültürel etkinliklerde bulunmak hoşunuza gider. 19 Mayıs tarihinde kendinizi garanti altına almak istersiniz. Geleceğiniz adına yatırımda bulunabilirsiniz. Eğer boşanmak üzereyseniz nafaka sorunlarınız için karşılıklı görüşmeler veya hukuki konular gündeme gelebilir. 21 Mayıs tarihinde, ilişkinizi ve iş ortaklığınızı, artı ve eksi yönleriyle ele alarak karar verirsiniz. 29 Mayıs tarihinde, plan ve projeler olumlu şekilde sonuçlanır. 30 Mayıs tarihinde internet üzerinden satış, pazarlama, ürün tanıtımı, ortak işler için bir araya yönünde önem taşıyor.

HAZİRAN 2018

İş ortaklığı yaptığımız insanlara, söylenenlere ve söylediklerimize 1-10 Haziran tarihlerinde dikkat edelim. Kredi, miras, nafaka, boşanma, evlilik gibi hayati konularda daha da özenli ve tedbirli düşünmek vaktidir. Oldubittiye getirmeyelim. 12 Haziran tarihinde özel ilişki, mesleki konular, finansal meseleler ve ortaklıklar anlamında gerçekçi olmalıyız. 13 Haziranda, finansal veya ilişkinizle ilgili konularda gerçekçi olmanız gerekiyor. 27 Haziran itibariyle Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günleri hesaba katarsak, 20 Haziran sonrası, çevre değişikliği, eğitim, girişim, seyahatler, plan ve projeler, ekip çalışmaları, yakınlarımızla alakalı konularda çok iyi düşünmelisiniz. Karar vermeden önce her yönüyle analiz yapmak gerekir. Sabırsız davranmayalım. Dikkatli olalım.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıla yayılan gayet önemli gelişmelerin işaretçisidir. Bunlar sırasıyla finansal ortak paylaşımlar (aileye, eşe ait) ilişkide sadakat ve güvence, aileyi ilgilendiren meseleler, partnerin ailesiyle ilişkisi, bankalarla ilgili kredi ve yatırım mevzuları, ev sahibi olmak gibi konularda güvence olgularını kapsıyor. Bu Tutulma güçlü bir ilişki ve ortaklığın işaretçisi olabilir. Yapılacak evlilik veya ortaklık sizi maddi anlamda büyütür, geliştirir. Eski borçlar, gerek tutumlu davranmanız gerekse kazanç kaynaklarınızın artışıyla kapatılır.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, söylediklerimize ve bize söylenenlere dikkat etmenin önemini vurguluyor. Ani kararlar vermeyin. Eğitimden iş hayatına kadar önemli konulardaki işlerimizi dikkatli şekilde takip edelim. Bir yere mi yerleşmeyi düşünüyoruz, işimiz veya eğitim nedeniyle bir başka şehir-ülkeye mi gidilecek bu konularda eksikler var mı, gidip yerinde görerek duruma bakalım.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, her ne kadar yeniliklere eğitim-iş-yerleşim-maceralar-yabancı ülke-inanç-hukuk-sosyal hayat yönünde istekli olsak da, şu aralar Mars iki ayrı burçta geriliyor ve sizleri parasal anlamda ve bu saydığım konularda yavaşlatıyor. Yeniden düşünmeye çağırıyor. Çünkü henüz her şey tam olarak belli değil. Önümüzdeki Eylül ayına kadar hazırlık, toparlanma, yeniden bakma, netlik kazanması için bilinçli ve sabırlı olmamız gerekiyor.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos tarihinde Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareket dönemiyle örtüşüyor. Şu aralar finansal açıdan tedbirli olmamız, bir karar vermeden önce çok iyi düşünmemiz, acele etmememiz lazım. Girişimde bulunmak ne kadar zorsa, eldekiyle idare etmek de kolay değil. Uygulamak, sonuç almak için sabır gerekiyor. Bunların hepsi ay sonuna doğru netlik kazanacağı için, negatif olarak ele almayalım. Bazen böyle olması faydalıdır. Öyle gelişmeler, olanaklar karşımıza çıkar ki, beklediğime değdi dersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, finansal anlamda, plan ve projelerimizi şimdilik kaydıyla yavaşlatıyor. Harcamalara dikkat etmeliyiz. Bizi sınırlandırıyor çünkü tutumlu olmayı, tedbirli davranmayı öğretiyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. 26 Ağustos tarihi, bir değişimin işaretçisi. Belki evden çalışacağız, belki bir ofis açacağız. Bazılarımız yaşı gereği, çalışmak yerine emekliliği düşünebilir. Kimi, ev sahibi olmayı, en azından kiradan kurtulmaya karar verebilir. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Yeni hedef belirleme, ciddiyet, güven, sağlamlık çerçevesinde ele almamız kolaylaşıyor.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihi iş veya özel hayatımızla ilgili konuları gözden geçireceğiz. 09 Eylül tarihinde her konuda emin olmak isteriz. Tedbirli davranırız. Kafamızı kurcalayan meseleler varsa bunları sorgularız, anlamaya çalışırız. Yenilenmek, tazelenmek, arınmak isteyeceğiz. İş hayatının kendi içindeki oyunları, insanların tuhaf halleri, paranın nasıl da birçok insanı değiştirdiğini düşüneceğiz. 11 Eylül tarihinde aşk hayatınız canlanıyor. Tanışmalar bu tarihte daha yoğundur. Grup faaliyetleri, kültürel etkinliklerde bulunmak hoşunuza gider. Sosyalleşiyoruz. 23 Eylül sonrası sosyal dünya canlanacak. Paylaşımda bulunacağız. Dostlarımızla temasta olacağız. Özel duygular, tanışmalar, iş ve toplum ilişkileri bu tarih sonrası gündemimizde baş sıraya oturacak. 25 Eylül tarihinde, harcamalara dikkat ediniz.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, gizli ve yasak bir aşkın büyüsüne kapılabilirsiniz. Eski bir ilişkinin tekrar hesaplaşma vaktidir. Kendi içinizde kin, öç gibi duygulara kapılmanız mümkündür. Tabi ki yaşadığınız ilişki, kişisel yapınız veya dönemin kendi içindeki şartları gereği bu duygular daha değişik tarzda şekillenebilir. Ancak şu var ki, geri hareketin Ekim ayı boyunca Akrep burcunda gerçekleşecek oluşu gizlilik konusunu ister istemez gündeme getiriyor. Bazılarınız için bu dönem ciddi ilişkinizin gözden geçirilme süreci anlamı taşırken kimileri için tutkulu ve oldukça yoğun bir beraberliğin sorgulanmasıdır. Sosyal ilişkiler ve ekip çalışmaları, arkadaşlık ilişkilerinizi de bu dönemde gözden geçireceksiniz. İnsan bazen oturup ne durumdayım ve nereye doğru yol alıyorum sorularına cevap arar. Ancak hayatın koşturması içinde buna fırsat bulamaz. İşte geri hareket dönemleri bu anlamda gayet faydalıdır.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar sürecek Venüs gerilemesi, iş veya özel ilişkilerdeki paylaşım, sevgi, gönül birliği gibi önemli konuların gözden geçirilmesinde fayda var. Biz ne sunuyoruz karşılığında ne buluyoruz. Eşit ve dengeli olmayan, yüzeysel olup, uzun vadeli durmayan her şey tekrar ele alınmalıdır. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Eğitim, iş, evlilik, özel hayat, mesleki konularda düşünülen yenilik anlamındaki girişimler, haberleşme ve seyahat yoluyla yapılmak istenen ticari ve özel görüşmelerin dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesi gerekiyor. Karar vermeden önce her yönüyle şartlara bakalım.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, her meseleyi derinlikli şekilde ele alarak, sebep-sonuç ilişkisi kurarak ele almamızı sağlıyor. Bu belki biraz zorluyor ancak bu odaklanmada artı ve eksilerin tespiti kolaylaşıyor. Bu belki de bir zarardan, yanlış bir karardan bizi koruyabilir. 7 Aralık sonrası ilişkimiz başta olmak üzere hangi adımların atılacağını, hangi yolda ilerleneceğini tespit edebileceğiz. 13 Aralık sonrası Merkür, burcunuzda ilerlediğinde, kararlarınızı kendinizden emin şekilde uygularsınız. Jüpiterin desteği asıl şimdi hayatınızda etkili olacak. İleri adımlar atılacak, plan ve projeler, teklif ve fırsatlar, değişim ve yenilikler görülmeye başlayacak. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Paramızı hangi alanda değerlendireceğimizi, bütçemizi nasıl düzenleyeceğimizi, hangi işlere yöneleceğimizi bileceğiz.

OĞLAK
oglak
OCAK 2018

Sevgili Oğlaklar Ocak ayında ister özel ister genel anlamda ilişkilerde hassassınız. Değerlerinize önem veren, sizi koruyan, kollayan bir partnere ihtiyacınız var. Mevcut ilişkide de bu beklenti içindesiniz. Önemli gelişmeler var. Sözgelimi çok güçlü insanlarla tanışabilir, plan ve projelerinizi bu kişiler sayesinde yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu size para ve güç sağlayabilir. Parasal açıdan özgür olmak, ne borç ne de başka bir yükün altında ezilmek istemezsiniz. Zaten bu girişimde bulunma arzunuz da, bu güvenceyi elde etmek içindir.

ŞUBAT 2018

Bu ay, sağlığımızı, hedeflerimizi, kariyerimizi, çocuklarımızı, çocuk meselelerini, aşk hayatımızı, önemseyeceğiz. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseyeceğiz. Uzun süredir aklınızda olan çevre değişikliği size huzur verecektir. Su ve toprak enerjisinin yükseldiği bu dönemde, geliştiğinizi, büyüdüğünüzü, canlandığınızı, verimlilik kazandığınızı hissedeceksiniz.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunay bilginin, tecrübenin önemini vurguluyor. Her şeyin en iyisi olsun istiyoruz. Bazen de sırf bu yüzden bütün taşların altına elimizi sokuyoruz. Bu da yorulmamıza neden oluyor. Aileyle ilgili mevzular sizi biraz gerebilir. Bir şeyler yerine oturmadığında tepki gösterirsiniz. 6 ve 7 Mart tarihleri bu anlamda etkili. Evde bir hayli koşuşturma, iş-ev arasında gidip gelmeler yorucu olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay, rahatlatacak sizi. Çevrenizden destek göreceksiniz. Aynı gün Mars burcunuzda seyrine başlayacak. Bu size güç verir. 23 Mart sonrası lütfen sakin olunuz. Her şeyi yerli yerine koyacağım, halledeceğim diye kendinizi yormayınız.

NİSAN 2018

Merkür gerilemesi nedeniyle özellikle 1-8 Nisan haftasında, bir sıkıntımız, işimiz gücümüz nedeniyle canımızı sıkkın olabilir. Hatta işler istediğimiz gibi gitmediğinde öfkelenebiliriz. Eğitim veya farklı bir sebeple daha önce bir yere taşındıysak, şu aralar evdeki koşturmaca bir hayli artar. Neyi nereye koyacağımızı, nasıl yerleşeceğimizi bilemeyiz. Sakin ve bilinçli olmalıyız. 15 Nisan tarihinde, ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim. 16 Nisanda, hedefe odaklı hareket edersiniz. Temkinli, dikkatli ve dirayetli olduğunuz için, nerede hızlanmanız, nerede durmanız gerektiğini bilirsiniz. Bu bakış açısı, doğaldır ki size adım attığınız her işte başarı kazandırır. 20 Nisan tarihinde, güzelliğimiz, bakımımız, kendimizi iyi hissetmemiz için elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince kararlar alırız. Paramıza sahip çıkarız. Kaliteli ürünleri tercih ederiz. 30 Nisanda, tanıdığınız insanlar, bağlı bulunduğunuz grup, dernekler veya iş hayatında insanların dikkatini çekebilirsiniz. Kardeşleriniz veya ailenizin iş veya sağlıkla ilgili konuları da öne çıkıyor.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, sağlıklı-verimli ve işlerliği olan bir yaşamı ve kişisel gelişimi önemsemenin işaretçisidir. Ruh ve bedene huzur veren ilişkilere yönelmekte yarar vardır. Kişi, sağlıksız olandan uzaklaşılır, mutlu edici olana yönelir. 13 Mayıs tarihi aşk hayatımız, çocuklarımız ve genel olarak bizi ilgilendiren her konuda güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçireceğiz. 15 Mayıs moralinizi yükselten, sizi aşkta ve sosyal hayatta destekleyen, başarılı olmanızı sağlayan bir dokunuş ve şanstır. 16 Mayıs tarihinde harcamalar evimizle alakalı olabilir veya sosyal aktiviteler, alışverişler, grup faaliyetleri şeklinde gerçekleşir. Elimizdekini tutmak kolay olmasa da, tedbirli olmayı da bilmek gerekir. 19 Mayıs tarihi, gerek eş veya iş ortaklarınız gerekse aşk hayatınız, çocuklarınız ve de mesleki konularda güvenceyi önemseyiniz. 21 Mayıs tarihinde, iletişim, haberleşme, eğitim, bilgilenme anlamında gücünüz yüksek. Bir takım belirsizlikler söz konusu ise, bunları aydınlatmanın yolu kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmektir. 29 Mayıs tarihinde, önceden başladığınız bir işin, tahmininizden daha fazla zaman aldığını görmek biraz canınızı sıkabilir. Acaba yanlış mı bir karar mı verdim diye düşünürsünüz.

HAZİRAN 2018

1-10 Haziran tarihlerinde plan dışı masraflar çıkabilir. İhtiyaçlarımız bazen bizi zorlayabilir. Sağlıkla ilgili giderlerimiz olabilir. Bu bazen bir rahatsızlığın tedavisi içindir bazen de bakım, güzellik nedeniyledir. İlişkilerde güven olgusu bir hayli önem taşıyor. İster yeni başlayan ister devam eden beraberlikte buna önem vereceğiz. Çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. 12 Haziran tarihinde, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. 13 Haziran ilişkide partnerin desteği, varlığı ve size kattıkları önemsenecek. Onu yanınızda hissetmiyorsanız, sürekli toparlayan taraf siz iseniz, bu nereye kadar sürer. Karşınıza biri çıktı diyelim. Bu nasıl biridir, işi gücü, maddi durumu iyi midir, bunlara bakmalısınız. 27 Haziran itibariyle Mars-Kova burcunda geriliyor. Maddi konularda özellikle, evinizin ihtiyaçlarını almada, bir yere taşınmada, satın almada, bir değişiklik düşündüğünüzde, bütçenizin şartlarına göre hareket etmelisiniz. Borç vermek, çocukların harcamaları, tatil masrafları bunlar üzerinde hesap-kitap yapalım.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıllık süreç, ilişkinin niteliği ve saygı-sevgi-güven olgularına göre şekillenecektir. Yanlış olan, zarar veren, ortaklıklar sona erer, hakikaten güvenilir olan büyür, gelişir, zenginleşir. Bekar Oğlaklar için bu Tutulma evlenmek, yuva kurmak, bunca sene tek başına yüklendiğiniz sorumlulukları paylaşmaktır. Kader size, bundan sonrasında eşlik edecek kişiyi kazandırır. Problemli olduğu halde, tek başınıza her türlü koşulda sabırla yürüttüğünüz ilişki sona erer. Çünkü bunun size bir faydası kalmamıştır.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketinde, yüksek faizli bir borcun altına girmek, elimize geçmeden geçecekmiş gibi düşünüp harcamada yapmak gibi. Kendi doğrularımız tamam da, şartları göz önüne alarak hareket etmekte yarar var. Birilerini memnun edeceğiz diye kendimizi zorlamayalım.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulması, masrafların artması veya farkında olmadan yapılan harcamalar nedeniyle sizi zorlayabilir. Ek kazanç veya başkalarının desteğine ihtiyaç duyulabilir. Şu sıralarda özellikle Mars gezegeninin iki ayrı burçtaki gerilemesi, hem kişisel hedeflerimiz hem de maddi konularda daha dikkatli hareket etmemizi söylüyor. Belki daha önce bir projeye adım attık veya şimdilerde böyle bir şey düşünüyoruz. Eylül ayına kadar mercek altına alacağız. İhtiyaçların da, aynı şekilde bütçemize uygun düzenlenmesi lazım.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketleriyle örtüşüyor. Beklediğimiz bir haberi almak, finansal açıdan rahatlamak, düşünülen bir hedefe ulaşmak kolay olmuyor. Doğal olarak bazen egomuza yenik düşüyoruz bazen de hayatın bizi sınava çektiğini düşünüyoruz. Oysaki geri hareket zamanlarında endişe yerine, duruma odaklanarak tekrar bir gözden geçirmek, yeni bir bakış açısıyla ele almak gayet faydalıdır. 13 Ağustos tarihinde burcunuza gerileyecek Mars, kişisel kararlara, ailevi konulara, uzun vadeli hedeflere, önemli bazı plan ve projelere tekrar bir göz atmamızı gerektiriyor. 19 Ağustos tarihinde, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. 26 Ağustos tarihi, iki ayrı iş veya proje üzerinde çalışabiliriz. Bizi rahatsız eden kişilerden, ilişkilerden uzak dururuz. Kendimize yüksek bir standart hayat hedefleriz, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz.27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. İşlerinizi başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihinde insanlar bizim bilgimizi ölçerler. Bu iş görüşmelerinde önemlidir. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara önem verilerek analizde bulunma vaktidir. 09 Eylül tarihinde fiziksel çekiciliğiniz, bilginiz, duruşunuz, kendinizden eminliğiniz sosyal yaşamda size güç katar. Bulunduğunuz yere ayrı bir hava katarsınız. Sosyal veya iş yaşamı olsun, sizi başkalarının gözünde daha çok sevilen kişi yapacaktır. İnsanlar size güvenir, söylediklerinizi dinler, çalışkanlığınız, becerikli yanlarınızla takdir edilirsiniz. 11 Eylül tarihinde harcamalar evimizle alakalı olabilir veya sosyal aktiviteler, alışverişler, grup faaliyetleri şeklinde gerçekleşir. İş hayatında veya genel anlamda iletişimi önemsemek gerekiyor. Hem fikir alışverişlerinde bulunalım hem de tarafsız şekilde düşünelim. 23 Eylül tarihlerinde güzel sanatlar, sosyal hizmetler, siyaset, dekorasyon, tasarımcılık, güzellik ve bakım konuları olumlu yönde ilerler. 25 Eylül tarihinde denge önemli. Çünkü işe ağırlık versek, ev yaşamı etkilenir, eve ağırlık versek işimiz aksar.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında plan ve projeler üzerinde düşünmek, araştırmak için iyi bir zamandır. Arkadaşlık ilişkilerinde kimseye taviz verilmez. Yeni fırsatlar karşımıza çıktığında bunları derinlemesine analiz etmeden karar verilmez. Her şeye yeniden farklı bir açıdan bakma zamanıdır. Gerek toplum içinde gerekse ilişkinizle ilgili mevzularda geçmişi bir analiz etmektir. Eşitlik ilkesi içinde ve tarafsız bir şekilde yapacağınız bu gözden geçirmeler işinize yarayabilir. Önemli olan hem iş hayatında hem özel yaşantınızda paylaşım olgusunu, işbirliği ve elbirliğini gözetmek. Ancak bu tek taraflı değil. İşvereniniz de, eşiniz de, aileniz de ve diğerleri bunu gözetmezse, tabii ki oturup düşüneceğiz. Kimsenin kimseyi üzmesine izin vermeyeceğiz. Mevcut işimizde adaletli davranılmasını, karşımıza yeni bir iş çıkmışsa, tüm şartları daha dikkatli ele alacağız.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar Venüs geri hareketi etkisini sürdürecek. Geçtiğimiz ayın sonu itibariyle başlayan bu gerileme, hem iş hayatımızın hem özel yaşantımızın gözden geçirilmesi anlamı taşıyordu. Yine aynı şekilde buna dikkat edeceğiz. Önemli olan iş birliği, gönül birliği, hak ve hukuktur. Bunun olmadığı veya olmayacağını gördüğümüz ilişkilerimizi gerçekçi şekilde ele almalıyız ki, bir daha üzülmeyelim. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Bu durum, ilişkiniz, iş veya özel projeler, ticari durumlar, sırlarınız ve gizlilik içinde gözden geçirilmesi gereken her türlü meselenin işaretçisidir. Bu süreçte tabii ki dikkat etmemiz gerekir. Bizi rahatsız edebilecek veya daha sonra pişmanlık yaratabilecek kararlardan kaçınmamızda fayda vardır. Yarım kalan işler bitirilir, yenileri incelenir, eskiler gözden geçirilir.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında kısa süreli Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Plan ve projelerimizi derinlikli şekilde gözden geçirmeye devam edeceğiz. Yılın sonu yaklaşıyor. Son aylarda geri hareketler yorucuydu. Ancak yerli yerine oturmamış, belki de adım atsak zarar göreceğimiz karar ve durumları görmemizi sağladı ve hala sağlıyor. Karşımıza fırsatlar çıkmış olabilir, farklı bir şeyler yapmak istiyor olabiliriz. 7 Aralık sonrası duruma göre karar verip ilerleyeceğiz. Onun için bu bir haftalık süreç önemlidir. 13 Aralık tarihi, Merkür-Yay geçişiyle, yavaş yavaş işlerimizi tasnif etmeye, hangi alanda nasıl bir yenilikte bulunacağız bunları gözden geçirmeye başlayacağız. Yeni bir yıl var önümüzde, yeni umutlar. Hayat böyle bir şey işte. Her geçen gün ve gelen her gün bir umudun işaretçisi. Jüpiter inancımızı besliyor. Hayatın zorluklarına karşı bize iyimserlik gücünü bu tarih itibariyle sunuyor. 22 Aralık sonrası Güneş, burcunuzda ilerliyor. Bu sizler için yeni bir yaş, yeni hedefler olarak kıymetli. Her birinizin doğum gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

KOVA
kova
OCAK 2018

Sevgili Kovalar Ocak ayının hemen başında duygularımız bizi her konuda hassas tepki vermeye yöneltiyor. Sağlığımız, işimiz, ailemiz, değerlerimiz kutsal ve onları koruma arzumuz bir hayli yüksek. Hani dokunsalar ağlarız. Yorgunuz ve dinlenme arzumuz yoğun. Biraz sorumluluklar ağır basacak. Hani konuşmak falan istemeyiz. Ancak çok can ciğer olduklarımızla yan yanayız. Ay sonuna doğru, enerjimiz yükseliyor. Yeni gelişmeler, sosyal hayat, girişimler moralimizi yükseltecek. Kabuğumuzdan sıyrılıp, hayata olumlu bir ruhla katılacağız.

ŞUBAT 2018

Bu ay, evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz söz konusu oldu mu, para harcamaktan çekinmeyeceğiz. Paramızı lütfen dikkat edelim. Burcunuzdaki tutulmanın görünümleri hesabı bilmenin, çıkarlarınızın farkında olmanın yararını gösteriyor. Hesapsız davranamayız. İş koşulları, özel hayatınızla ilgili meselelere gerçekçi bakmalısınız. Bu ay, sosyal ilişkileriniz, özel hayatınızda olumlu gelişmeler yaşanır. Bir arkadaşınızdan güzel bir haber alabilirsiniz. Dikkatinizi çeken biriyle tanışabilirsiniz. Partnerinizle uyumunuz gayet olumludur.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunayda hesabımızı bilmeyip açıldıysak sıkışırız. Birilerine güvendiysek zorlanırız. 6 ve 7 Mart tarihlerinde zihin hızlı çalışıyor. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi kolaylaşıyor. Bir yolculuk esnasında önemli biriyle tanışabiliriz. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Ancak unutmayalım 23 Mart sonrası Merkür gerileyecek. Bu kişiyi iyice gözlemleyin. Kimdir, neyin nesidir? Girişimler, görüşmeler, yakın çevrenizle olan iletişiminize dikkat edin.

NİSAN 2018

Yolculuk, kısa süreli gidip gelmeler tekrarlanabilir. Bir işi halletmek için, görüşmeler de aynı şekilde yinelenir. Evraklar, dokümanlar, bilgisayarımız, cep telefonumuz bunların 1-8 Nisan haftasında mutlaka iyi korunması şarttır. Ben öyle söylemedim dememek için, ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması gereken vakitteyiz. 15 Nisan tarihinde, eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. 16 Nisanda, işlerin şimdi hızlıca bitirilmesi mümkündür. Yolculuklar tekrarlanabilir. Görüşme trafiğiniz artabilir. Yakınlarınızla iletişiminiz düzelmeye başlar. 20 Nisan tarihinde, pratik düzenlemeler ev veya ofis hayatında çalışanlar için uygundur. Aileden kalan bir mülkün satışı gibi meseleler gündeme gelir. 24 Nisan tarihinde, aşk her an kapıyı çalabilir.

MAYIS 2018

1-6 Mayıs haftası, ilişkinin geleceğe dönük şekilde ve gelişim anlamında ele alınmasıdır. Bu enerjinin desteğiyle beraberlikteki problemler gözden geçirilir veya atılacak adımlar ölçüp tartılır. 13 Mayıs tarihi aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. 15 Mayıs tarihi hedefe odaklı azmin, kararlılığın ve başarılı olmak için kendinize verilen bir söz, bir yemin gibidir. Her ne olursa olsun yaptığınız işe damganızı vurursunuz. 16 Mayıs tarihi sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları gündemde yer alıyor. 19 Mayıs tarihi aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz. 21 Mayıs tarihinde, aşk hayatımız canlanıyor. 29 Mayıs bir fırsat sayesinde uzun vadeli bir kazanç elde edebiliriz. 19 Mayıs tarihi, romantik aşkların göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutarız. Yeme-içme, aile işleri, emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi alanlarda kazanç elde edebiliriz.

HAZİRAN 2018

1-10 Haziran tarihleri, aşk hayatımızı canlandırıcı, iletişimi güçlendirici ve bizi harekete geçiricidir. Yeni biriyle tanışabiliriz. Mevcut ilişkimizde güzel bir zaman geçirebiliriz. 12 Haziran tarihinde, iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. 13 Haziran tarihinde, yeni biriyle tanışabilirsiniz veya eskiden tanıdığınız biriyle tekrar bir araya gelirsiniz. Aynı işte veya projede yer aldığınız kişiyle aranızda bir sıcaklık oluşabilir. Bir hobinizi işe dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. 27 Haziranda Mars-Kova burcunda geriliyor. Sağlığınıza özen gösteriniz. Kontrollerinizi yaptırınız. Bir iş girişiminde, toplantı veya görüşmelerde, başlangıç anlamı taşıyan plan ve projelerde temkinli olmak, enine boyuna incelemek yararlıdır. Daha önceden adım atılmışsa şimdiki yavaşlama, gecikme veya problemler, aslında durumu daha iyi görmeniz, eksikleri tespit etmeniz yönünde faydalıdır.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, Önümüzdeki bir yıllık süreçte, güven vermeyen, eğreti duran, yoran hiçbir şeyi hayatımızda tutmamamız gerektiğini anlayacağız. Verimsiz işlerden, ilişkilerden, gereksiz yere üzüldüğümüz meselelerden hayat bizi uzaklaştıracak. Buna bizim de gönüllü olmamız gerekiyor. Çünkü direndiğimiz ve bazen direttiğimiz her ne varsa ve bizi kendimizden uzaklaştırıyorsa ona bağımlı kalmaya devam etmek bizi bedenen ve ruhen hasta edebilir.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, problemli bir ilişkimiz varsa, durum zordur. Siz baskınsınızdır o da bundan şikayetçidir. Bazen de tam tersine o hakimdir siz bunalırsınız. Böyle durumda ayrılmaya karar vermek, aceleyle hareket etmek, aşırı gururlu davranmak yerine konuşmalısınız. Evet karşılıklı şu gururu bir yana bırakıp konuşmalısınız. Yeni tanışmalardan söz etmiştik. Bu çiftlerin de aniden evlilik kararı almaları yanlış olur. Henüz birbirinizi tanımadan bunu yapmayınız.
27 Temmuz burcunuzdaki Tam Ay Tutulması, Sizi kısıtlayan veya diğer tarafı rahatsız eden hatta zaman zaman gururlu tepkilere neden olan durum, bu geri hareketle farklı bir yöne kayabilir. Barışırsınız veya tamam buraya kadar dersiniz. Fakat bunları da Eylül ayına kadar net olarak görmek mümkün değil. Çünkü ne olacağı biraz da zamanla belli olacak. Ancak şu var ki, Mars her iki tarafı da ilişki konusunda zorluyor. Uranüs, şu aralar Boğa burcunda ileri-geri hareketleriyle Tutulmaya eşlik ederken sizin iç dünyanızda alışagelmiş hayat şeklini değiştiriyor. Artık yerleşik düzenle ilgili fikirleriniz değişiyor.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos Aslan Burcunda Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketiyle örtüşüyor. İlişkide aceleyle karar vermek, gurur meselesi yapıp sadece kendinizden yana hareket etmek yanlış olur. Öncelikle bir sakin olalım. Bakalım sorun nedir, bu soruna neden olan noktalar hayati anlamda önemli midir, beklenebilir mi, acil olarak mı halledilmelidir. Bu sorgulama size farklı bir pencereden bakmayı sağlar. Hem rahatlatır hem de yeni bir çözüm bulmanızda rehberlik eder. Ay sonu itibariyle durum netleşir, ona göre ilerlersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, kendi kendimizi engellememize, planlarımız ve projelerimiz yönünde cesaretimizin sınanmasına neden olabilir. Yavaşlamak gerekiyorsa evet yavaşlıyoruz. Ama bu pes etmek değil, sadece yapılacakların yeniden ele alınışıdır. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Şimdi planlarımız üzerinde yeniden düşünüp, verdiğimiz kararları uygulayacağız. Ancak miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı korumaya geri hareket bitse bile özen gösteriniz. Sözgelimi 26 Ağustos tarihinde, parasal sorunlar sizi biraz zorlayabilir. Bütçenizi aşmayınız, hesabınızı biliniz. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Daha önce gözden geçirdiğiniz, karar verdiğiniz işlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

EYLÜL 2018

6 Eylül tarihinde, gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi düzenleyelim. Parasal ilişkilerimizde aklımız başımızda olsun. Yatırımlarda piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, akıllıca yönetmek lazım. 9 Eylül tarihinde, toplumsal ilişkiler yönetici-işveren arasındaki diyaloglar, ailenizle iletişim olguları önemlidir. Duygusal düşünmeyeceğiz. Fırsatlar karşınıza çıksa bile, uzun vadeli oluşuna bakacağız. Ekonomik düşünürsünüz ve ona göre ihtiyaçlarınızı alırsınız. 11 Eylül tarihinde projeler, ekip çalışmaları bir hayli önemli. 22 Eylül tarihinde yeni arkadaşlar edinirsiniz. Çevrenizle bağlantınız güçlüdür. Kendinize güvenimiz artar. Eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibata geçeriz. 23 Eylül, sanatsal ortamlar, sergiler, davetler, trend olan her şey, ilişkiler, yolculuklar, organizasyonlar, eğlenceli geziler, turlar, insanları bir araya getirici her şey hoşumuza gider. 25 Eylülde, evlilik veya iş ortaklığı gibi hayati kararlar bilinçli şekilde ele alınır, gözden geçirilir. Önemli bir haber alabilirsiniz.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında iş hedeflerimizi, plan ve projelerimizi, insanlara yaklaşım biçimimizi derinlikli olarak gözden geçireceğimiz zamandır. İnsanların bize yaklaşımını her yönüyle tartarız. Çıkarı için mi, bizimle ilişki kuruyor, yoksa gerçekten iyi niyetli mi diye takıntı yaparız. Öyle herkese güvenmeyiz. Tabii ki gerektiğinde işbirliğinde bulunuruz. Fakat bu belli bir mesafeye dayanır. Bu geri hareket geçtiğimiz bir iki ay öncesi olan gelişmelerin tekrar önünüze gelmesi anlamı da taşır. O sıralarda başlayan bir ilişkiniz varsa ve bu ilişki evliliğe doğru gidiyorsa, gerek ailevi ve gerekse yuva şartlarınız açısından olabilecek değişimler analiz edilir. Başka bir şehre veya ülkeye yerleşim olacaksa oradaki koşullar ele alınır ve olabilecek artı ve eksiler hesaplanır. Bu tarihler arasında başlayacak bir ilişki hakkında kesin karar vermemek beklemede kalmak, öncelikle incelemede bulunmak gerekir.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar etkili olacak Venüs geri hareketi, başta özel ilişkiniz olmak üzere yakın uzak çevrenizle aranızdaki bağın durumunu gözden geçirmede etkilidir. Paylaşım, uyum, ortaklaşa hareket, hak ve hukuk gözeterek duruma bakmalısınız. Başkalarının da buna önem verip vermediklerine bakmalısınız. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Arkadaşlıklar, yolculuklar, işinizin durumu, partnerinizin sosyal çevresi, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili konular, hukuki haklar ve davalar, bir ürünün marka tescili, akademik çalışmalar, aşk hayatınız ve kariyer gibi geniş bir alanda önem taşıyor. Bütün bunlarla ilgili olabilecek yeni gelişmeler dikkatle takip edilmelidir. Aceleyle karar verilmemelidir.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu kısa süreçte, iş veya ailevi sorumlulukları ele alırken, derinlikli bir analizde bulunacağız. Aylardır bu geri hareketler hepimizi farklı konularda etkiledi. Belki adım atamadık, belki yavaşladığımız için yorulduk, yanlış anladık veya anlaşıldık. Ancak bir şey var ki, böyle zamanlarda pek görülmez, dikkate alınmaz ama, geri hareket süreçleri insanın bir çok meselenin iç yüzünü görmesinde, tedbir almasında, detayların farkına varmasında son derece olumludur. 7 Aralık sonrası tekrar bir bakarız duruma kararımızı veririz. 13 Aralık sonrası Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Jüpiterin desteğiyle bundan sonrasında yenilikler, fırsatlar bize ışık ve rehber olacak. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak geçişinde önümüzdeki bir aylık süre bir hazırlığın, sunulacak bir işin, önemli bir adımın hazırlığı olacak.

BALIK
balık
OCAK 2018

Sevgili Balıklar, Ocak ayımız aşk ve ilişkilerde duygularımızı bir hayli vurguluyor. Aşkta bizim için önemli olan, güvence olgusu. Kısa, uzun seyirli olsun fark etmez, biz değerlerimize saygı gösteren insanı arıyoruz, onunla olmak istiyoruz. Eğer ilişkimiz bunu bize sunuyorsa, mutlu oluruz. Tam tersi durumda kimsenin bizi hafife almasına izin vermeyiz. Güzel gelişmeler var. Sözgelimi bir projeniz, yeni başladığınız bir iş, yapılacak bir görüşme yeni adımların göstergesi olacak.

ŞUBAT 2018

Bu ay sevgiye, şefkate, merhamete açığız. Bu olgular başımızın tacı olacak. Negatif insanlar gözümüze gözükmesin isteyeceğiz. Tutulma, ileriye dönük yeni planların, sağlam ve uzun vadeli işlerin yakın bir zamanda hayatınıza dahil olacağının işaretçisi. Karşınıza çıkacak fırsatlar sayesinde kolayca toparlanırsınız. Sizi geriye çeken, etkisiz bırakan aşk hayatınız, sağlığınız, çocuklar veya genel olarak bazı durumlara yeni çözümler bulmak mümkün. 18 Şubat tarihiyle birlikte Balıklar doğum günlerini sırayla kutlayacaklar. Nice Yıllara, nice güzelliklere, sevgiyle kucaklıyorum her birinizi.

MART 2018

2 Mart tarihindeki Dolunay, ilişkinizde gerçekçi olmanız gerektiğini gösteriyor. Sorunlar göz ardı edilmemelidir. Paylaşım, ortaklaşa yaşam, sorumluluk, empati gibi olgular önemsenmelidir. 6 ve 7 Mart tarihlerinde sırasıyla Merkür ve Venüs-Koç burcunda seyirlerine başlıyor. Maddi konularda hızlılık, para girişleri, gelen önemli haberler var. Ancak bir o kadar da harcamalara meyilliyiz. Ancak 23 Mart sonrası Merkür gerileyecek. Ben derim ki, lütfen bütçenizin ayarını bozmayın. Aldığınız ürüne ve harcadığınız paraya dikkat edin.

NİSAN 2018

1-8 Nisan arası, ailemiz, ilişkimiz, finansal konulardaki işlerimizin iyi takip edilmesi gerekiyor. Hani oldubittiye getiremeyiz. Kazancımızı riske atamayız. Eğer bir iş veya projemiz varsa, bunu tek başımıza halletmemiz, bir karar verip uygulamamız kolay olmaz. Hatta doğru da olmaz. 15 Nisan tarihinde, Yuvanız-iş hayatınız-ilişkinizle alakalı konularda insanları etkileme, rekabetçi düşünme, aklınıza koyduğunuz bir şeyi yapabilme gücünüz yükseliyor. 16 Nisan tarihinde, önceden adım atılmış ancak bir türlü sonuçlanmamış, yavaşlamış işler canlanıyor. Elinize bir para geçebilir. Ancak bir tavsiyede bulunayım. Geldiği gibi paranın gitmemesi için tabii ki dikkat edilmelidir. 24 Nisan tarihinde evde, ofiste bir hareketlilik var. İletişim oldukça yoğun olacak.

MAYIS 2018

Yeteneklerinizi sergileme, bir konuyu tatlıya bağlama, çıkarlarınızı koruma yönünde 1-6 Mayıs haftası olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Eğer bir evlilik veya bir tanışma durumu söz konusuysa, bu kişi hakkında doğru bilgiye ulaşırsınız. 13 Mayıs tarihinde, eğitim hayatında olanlar, iş girişimde bulunacaklar, önemli görüşmesi olanlar bu tarihte başarılı olurlar. 15 Mayıs tarihinde, yeni bir projeye başlarsınız. Sosyal gruplara katılır, fikirlerinizle, sunduklarınızla ilgi odağı olursunuz. 16 Mayıs tarihinde hangi iş kolu veya hangi alanda hedef belirlemek istiyorsanız bunlar üzerinde düşününüz. 19 Mayıs sevdiğiniz değer verdiğiniz her şeyi korur ve gözetirsiniz. Bu tarih, romantik bir gün ve gecenin işaretçisidir. 21 Mayısta, birisi sizi huzursuz mu ediyor, evin içinde bir sorun mu var veya canınızı sıkan bir durumla mı karşılaştınız. Gergin bir şekilde konuşmayalım. 29 Mayıs tarihinde sorunları ve problemleri dert edinip, pes etmek yok. Eviniz, aileniz veya şu anda görev yaptığınız yerle ilgili bir değişiklik gündeme gelebilir. Bu sizin için zor olsa da, yeniliktir, değişimdir.

HAZİRAN 2018

1-10 Haziran tarihlerinde, aşkta olumlu bir hafta. Venüsün burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, sevdiklerinize olan düşkünlüğünüzü işaret ediyor. 12 Haziran tarihinde aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konuları daha fazla önemseriz. Eskiye ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. 13 Haziran tarihi evinizde veya ofisinizde yapılacak değişiklikler, sözel ve yazıya dönük çalışmalar, çocuklarla ilgili meslek veya aktiviteler, taşınmak, kiralamak, bir proje veya bir işle alakalı hazırlıkların göstergesidir. 27 Haziran Mars-Kova burcunda gerileyecek. Bu tarih itibariyle yeniden tüm kararların gözden geçirilip, gerçekçi bir şekilde analiz yapılması lazım. Hazırlıktır, yeniden bakmak vaktidir. Bunu yaparsak yanlış hesaptan geri dönmüş oluruz. Kim dost kim düşman seçeriz. Yolculuklarda özellikle hırsızlığa, topluca yapılan eylemlerde can güvenliğimize önem verelim.

TEMMUZ 2018

13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, sizi işlerliği, verimliliği olana bize güven vermeyen ilişkilerle zaman kaybetmeyeceğiz. Bugünlerde size tavsiyem yeteneklerinize, tecrübelerinize uygun işlere yönelmeniz ve değişime, yeniliklere açık olmanızdır. Karşınıza çıkan teklifleri bu bakış açısıyla değerlendiriniz. Önünüzdeki bir yıllık süreçte bir yandan aşkı anlamlı kılacak gelişmelerle ve diğer yandan geleceğinizi garanti altına alacak kararlarla kendinize geleceksiniz. Kimi Balıklar bir evlat sahibi olarak, bazıları aşka kavuşarak, kimileri kendinle barışarak yoluna devam edecek.
26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, çalışma hayatının şartlarını göz önüne alarak birileriyle burun buruna gelmek yerine, cevabımız işimizdir diyerek düşünmeliyiz. El becerilerimiz bu dönemde gayet verimlidir. Başladığımız işi kolayca bitirebiliriz. Farkına vardığımız yanlışları düzeltebiliriz. Bir projemiz varsa, onun üzerinde düşünürüz, gerekli olan araçları tespit ederiz ve yöntem belirleriz. Sağlık kontrollerimizi yaptırırız. Diyetimizi ihmal etmeyiz.
27 Temmuz Kova burcundaki Tam Ay Tutulmasında, yapılacak analizler emin olun ki, sizi kısıtlayan, yeniliklerin önünde duran engelleri aşmanız için faydalıdır. Uranüs, bu Tutulmanın yöneticisi olarak ileri-geri hareketleriyle Boğa burcunda arzı endam etmeye başladı. Çevreniz değişiyor, fikirleriniz yenileniyor, yeteneklerinizi hangi alanda maddi-manevi güce dönüştüreceğiniz belirleniyor. Bunlar iyiye işarettir. O zaman gelin bu Tutulmada psikolojik ve bedensel sağlığımıza önen verelim. Gereksiz kişi ve durumların stres yaratmasına, bizi yormasına izin vermeyelim.

AĞUSTOS 2018

11 Ağustos Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareket dönemiyle örtüştüğü için, bir şeyler olgunlaşmıyor, girişimler veya planlar hızlı ilerlemiyor. Biraz geriye çekilmiş durumdayız veya böyle hissediyoruz. Oysaki bir mola gibi düşünsek, olan bitene bir daha baksak, gerginlik yaşamayız. Kendi çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. Birilerinin bize karşı yaklaşımlarını çok daha fazla önemseyeceğiz. Fakat aceleyle karar vermeyeceğiz. 13 Ağustos tarihinde Mars geriliyor. Bir durgunluğun işaretçisidir. Bazen de adım atmak isterken, bir nedenle mücadele etmek yerine beklemede kalmak halidir. Bu süreçte önemli olan zamanı iyi değerlendirmektir. Hedeflerimizi gözden geçirmemiz gerekir. Belki de izlediğimiz rota yanlış olabilir. Bu zaman aralığında bunu fark etmek işimize yarayabilir. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. 26 Ağustosta, araştırmalar, gruplarla temas, sağlam ve uzun vadeli işlere yöneleceğiz. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Hedef belirleme, plan ve projeleriniz üzerinde çalışma, parasal konularda dikkatli ve ciddi şekilde bütçenize uygun hareket etme yönünde faydalıdır. Güçleniyorsunuz.

EYLÜL 2018

Detaylı ve eleştirel düşünmek, sürekli kusur bulmak beraberliği zorlar. 6 Eylül tarihinde ilişkinizde problemi tespit etmek, bunu çözmek için bir adım atılır. 09 Eylül tarihinde ilişkilerde tutkulu bir devre. Kuşku uyandıran, soru işaretleri taşıyan hiçbir şeye prim vermiyoruz. 9 Eylül bir evlilik kararı verilecekse, bir ilişkiye adım atılırsa, artı ve eksileriyle tüm detayları önemsersiniz. 16 ve 21 Eylül tarihlerinde verilen kararlar, atılan adımlar, nişan-evlilik-iş ortaklığı gibi hayati bağlar uzun ömürlü olabilir. Tutkulu bir ilişki, partnerin çekici yanları, nezaketi, duyarlılığı kadar çalışkanlığı, güvenilirliği de sizin karar vermenizde etkili olacak. 23 Eylül sonrası, maddi ortaklıklar, iş veya özel anlamdaki kazanç ortaklıkları sizin için kıymetli olacak. Güzellik, sanat, estetik gibi hukukla alakalı konular üzerinde bilhassa duracaksınız. Hakkınızı almak için elinizden geleni yapacaksınız. Konusunda deneyimli insanlara danışabilirsiniz.

EKİM 2018

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında değer verdiğimiz her şeyle ilgili derinlikli gözden geçiriş zamanıdır. İş, eğitim veya farklı bir nedenle başka bir şehir veya ülkede yaşamamız gerekiyorsa, şimdi alışma dönemidir. Eğer bu süreçte böyle bir şeye karar verip uygulamak isterseniz ben derim ki, tüm şartları gözden geçirmeden bunu yapmayın. Araştırma amaçlı ekip çalışmaları, bir konuda derinlikli inceleme, bir tez hazırlama, birisiyle görüşme, bir meselenin iç yüzünü öğrenme gibi gelişmeler bu süreçte etkilidir. Balıklar bu dönemde hem kendilerini hem de başkalarını bu yönde gözden geçirecekler. Bankalarla alakalı işlerimizi lütfen iyice gözden geçirelim. Kredi kartlarımıza yüklenmeyelim.

KASIM 2018

16 Kasım tarihine kadar etkili Venüs geri hareketi, her türlü ilişkide hak ve adaletin gözetilmesi vaktidir. Biz bunu kendi içimizde ele alacağız. Bize karşı bir haksızlık yapılıyor mu veya olur ya, biz yapıyoruzdur, tarafsız şekilde bakacağız. Bankalarla ilgili işlerimizi gözden geçireceğiz. Kredi kartlarımıza yüklenmeyeceğiz. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. İş değişikliği, iş ortaklığı gibi önemli konuların, projelerin, eğitim-kurs-staj gibi girişimlerin, eviniz, aileniz, kardeşlerinizle alakalı meselelerin, yasal haklarınız ve davalarınızın tedbirli ve dikkatli şekilde gözden geçirilmesinde yarar vardır. Tayin, terfi gibi durumlar gecikebilir. Önceden kabul ettiğiniz bir teklif soru işareti uyandırabilir. Bütün bunların sonuçlanması, gelişimi veya devamı geri hareket bitiminde netleşir. Buna göre yolunuzu belirlersiniz.

ARALIK 2018

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür süresi, eğitim ve akademik çalışmaların, araştırılmaların, plan ve projelerin derinlikli gözden geçirilmesi demektir. Zihnimiz görünenin ardındaki gerçeklere ulaşmak ister. Son aylarda geri hareketler hepimizi zorladı. Bir geçiş süreciydi ve yerli yerine oturmayanlar tümü ele alındı. Bu bir haftalık sürecin sonunda artık birçok konuda karar vermiş olacağız ve 7 Aralık sonrası bunları uygulayacağız. 13 Aralık tarihinde Merkür-Yay burcu geçişinde, yeni bir iş teklifi, yurtdışı bağlantılı bir gelişme, önemli bir projede yer alma, serbest ticaretle uğraşma, yabancı dil, eğitmenlik, hukuk, yöneticilik gibi geniş bir alanda önemli bir adım atabilecek, karar verebileceksiniz. Jüpiterin desteği asıl şimdi etkisini göstermeye başlayacak. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Yeni bir yıla adım atarken, hem moral motivasyonunuz yükselecek hem de uzun vadeli bir hedefe yol almanın haklı gururunu duyarsınız.

Loading...