Filipinli kadının Türk sevgilisinden akıl almaz do.landırıcılık

Gelişen teknoloji insanların hayatlarını kolaylaştırdığı gibi kolayca al.datılmasına da zemin hazırlıyor… Bunun son örneği Tayvan’da yaşandı. Tayvan’da çalışan 20’li yaşlarındaki Filipinli bir kadın internet üzerinden tanıştığı A.B.D’li bir as.kerle bir süre sonra aşk yaşamaya başladı. Fakat sadece ekran üzerinden birbirini gören çift sonunda buluşmaya karar verdi. A.B.D’li a.sker, genç kadını görmek istediğini ve Tayvan’a gelmek istediğini söyleyerek, “Ama param yok. Bana 1250 dolar gönderirsen uçak bileti alabilirim” dedi.

Bu rakam genç kadının 2 aylık maaşına denk geliyordu fakat A.B.D’li a.skeri görmek için bu parayı denkleştirerek önceki gün bankaya gitti. A.B.D’li as.kerin verdiği banka hesap numarasını inceleyen banka müdürü bu hesabın Türkiye’de olduğunu tespit etti. Durumdan şü.phelenen banka müdürü, “Bu tür olaylar daha önce de yaşandı ve d.olandırıcılık tespit edildi. Biz bu havaleyi yapmayı kabul etmiyoruz” dedi. Yabancı dili iyi olmadığı için durumu önce anlamayan kadın daha sonra banka yönetiminin u.yarısını anladı ve para havalesi yapmadı.

Banka müdürü po.lise de h.aber vererek durumu onlara bildirdi. Yetkililer olayla ilgili inceleme başlatıldığını aktardı.

Loading...