8 Yaşındaki Kızının Yüzünde Yaralar Çıkıyordu Anne Sebebini Öğrenince Hepsini Çöpe Attı

Connectict Tıp Üniversitesi’nde cildiye ve pediatri uzmanı Dr. Mary Wu Chang, suratında ciddi derecede yaralar oluşan 8 yaşındaki bir kızı araştırma altına aldı ve eriştiği netice son derece korkutucuydu.

Pak ve hijyen olduğuna inanılan ıslak mendillerin neden olduğu sıhhat meselelerini bildiğinizde bir daha kullanmak istemeyebilirsiniz.

Connectict Tıp Üniversitesi’nde cildiye ve pediatri uzmanı Dr. Mary Wu Chang, suratında ciddi derecede yaralar oluşan 8 yaşındaki bir kızın rehabilitasyon sürecinde ıslak mendillerin hasarını araştırmaya başladı.

Loading...

Bir Hayli çocuğun aynı ya da benzer tepkileri verdiğini gördükten sonra ıslak mendillerin içinde bulunan ‘methylisothiazolinone’ maddesinin alerjen olduğunu tespit etti.

Temizlik maksadıyla üretilen ve kullanılan bu ıslak mendiller ile alakalı dermatalog Dr. Ellen Frankel, almadan evvel içindeki maddelere bakılması gerektiğine dair aileleri uyardı.

Şayet içinde ‘methylisothiazolinone’ maddesi bulunuyorsa kesinlikle alınmaması gerektiğini belirtti.

‘Methylisothiazolinone’ maddesi dışında ıslak mendillerin parfüm dolu olması ve parfümlerin çiğ maddesinin petrol olmasından dolayı bir hayli ten, solunum ve göz hastalıklarına neden oluyor. Mevzuyla alakalı araştırmalar ise fazla parfüme maruz kalan çocuklar astım ile mücadele ediyor.

Loading...