87 Yaşında Hayatını Kaybeden Komşuları 2 Yaşındaki Kızları İçin Bakın Ne Bıraktı

“Ev alma komşu al” demişler. Küçük yaşlardayken çocuklara, komşularına saygı duymaları öğretilir. Onlar da büyüdüklerinde kendi çocuklarına aynısını öğretirler.

Komşularımızla zamanla aile gibi oluruz. Bir şeye ihtiyacımız olduğunda ilk olarak onların kapısını çalarız.

İnsanlar komşuluğun artık öldüğünü söylese de bu tamamen doğru değil. Hala komşuluk ilişkileri harika olan insanlar var.

Kent Watson ismindeki yaşlı bir adamın hayatını kaybetmeden önce komşunun kızı için yaptığı harika şeyi öğrenenler inanamadı.

87 yaşındaki Ken Watson geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybetti. Son nefesini vermeden önce komşuları Owen ve Caroline Williams’ın dört yaşındaki kızları Cadi için harika bir hediye bıraktı.

Loading...

Baba Owen’ın aktardıklarına göre Ken, dört yaşındaki kızına 18 yaşına girene dek her yılbaşı için bir hediye bırakmış. Toplamda 1 hediye varmış.

Owen, “Eve ilk taşındığımızda komşumuzun evinin önünde inşaat iskelesi vardı. İskelenin üstünde de kendisi vardı. 1920’lerden kalma evini tadilat ediyordu. Hemen ‘Yardım edeyim mi?’ dedim. Bana kendisinin halledebileceğini söyledi. Böylelikle de tanışmış olduk. Eve çağırıp içecek bir şeyler ikram ettik” dedi.


Şimdi Owen, komşularının kızları için yaptığı jeste karşılık vermek amacıyla onun nasıl bir insan olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Owen, “Beni asıl şaşırtan şey insanların attığı mesajlar. Komşularının kim olduklarını bile bilmiyorlarmış. Şunu söylemeliyim ki ailelerimiz ve arkadaşlarımız her daim yanımızda olsalar da fiziksel olarak yanımızda olamayabiliyorlar. Öte yandan komşularınız yanıbaşınızda. Başınız sıkıştığında ilk olarak onlardan yardım isteyebiliyorsunuz” dedi.

Ken’in yaptığı harika bir şey değil mi?

Kadi, ömrünün sonuna dek Ken’i hatırlayacaktır.

Komşuluğun olmazsa olmazlarımızdan biri olduğuna inanıyorsanız paylaşın.

Loading...