Aç Karnına Su İçmenin 7 Faydası

Sabah uyandığınızda aç karna su içiyorsunuz. Peki aç karna su içmenin faydaları nelerdir? Vücudumuza ne gibi etkileri olur?

İşte aç karna su içmenin 8 faydası..

1- Sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

Vücuda yeterince su vermek saçları içten dışa doğru besler ve güçlendirir. Boş mideye su içmek ise daha da etkilidir.

Loading...

2- İdrar yolu enfeksiyonunu ve böbrek taşını önler.

Midede bulunan asitler mide yanması ve hazımsızlığın yanı sıra böbrek taşlarına da neden olur. Sabahları aç karna su içerek böbrek taşı ve idrar yolu enfeksiyonlarının önüne geçebilirsiniz. Bu durum sadece sabah aç karna değildir. Gün içerisinde de yeterince su içmelisiniz. Su içmek bu konuda büyük rol oynar.

3- Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Gün içerisinde yeterli su tüketimi, lenf sistemini temizler ve dengeler. Bu da bağışıklılık sistemini büyük ölçüde güçlendirir.

4- Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar.

Uyuduğumuzda vücudumuz kendini yenilerken toksinleri ayırır. Bunun üzerine sabah aç karna su içmek toksinlerin hiç bir şeye karışmadan idrar yoluyla atılmasını sağlar. Böylece güne yenilenmiş ve zinde başlamış olursunuz.

5- Metabolizmayı güçlendirir.

Metabolizmanız en az %24 oranında hızlanacak. Sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi destekleyecek.

6- Mide yanması ve hazımsızlığa iyi gelir.

Hazımsızlık, midedeki fazla asitten kaynaklanır. Bu asidin yemek borusundan geri gelmesi ise mide yanmasına neden olur. Sabahları su içmek bu sorunu ortadan kaldırır.

7- Cildi güzelleştirir.

Susuzluk, kırışıklıklara sebep olur. Bir araştırmaya göre boş mideye 500 ml su içmek, ciltteki kan dolaşımını arttırır, pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Loading...