Ameliyat Sırasında Gaz Kaçıran Kadının Vücudu Bir Anda… Doktorlar Ne Yapacağını Şaşırdı

Tokyo’da lazerli ameliyat sırasında gaz çıkaran kadının vücudu ciddi şekilde yandı.Tokyo Medical Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyata alınan 30’lu yaşlarındaki bir kadın hasta, rahminin alt kısmına lazerli cerrahi müdahale sırasında gazını kaçırdı.

Lazerin ateşlediği gaz patlayınca kadının vücudu alevler içinde kaldı.

Adı açıklanmayan kadın hastanın beli ve bacaklarında ciddi yanıklar oluştu. Sıra dışı olay Tokyo Medical Üniversite Hastanesi’nin Shinjuku’da bulunan binasında nisan ayında yaşandı fakat başlatılan soruşturmanın detayları kamuoyuyla yeni paylaşıldı.

Loading...

Uzmanlardan oluşan araştırma komitesinin raporunda, ameliyathanede cerrahi operasyon sırasında herhangi bir yanıcı madde bulunmadığı açıklandı. Ameliyat ekipmanında da herhangi bir hata unsuruna rastlanmadığı belirtildi.

Kamuoyuyla paylaşılan raporda: “Hastanın bağırsağından çıkan gaz ameliyathaneye sızınca operasyonda kullanılan lazer ortamda bulunan gazın alev almasına sebep oldu.

Alevler ameliyat için kullanılan kumaşları da tutuşturarak yangın çıkmasına sebep oldu.” ifadeleri yer aldı.Ameliyat Sırasında Gaz Kaçıran Kadının Vücudu Alevler içinde KaldıAmeliyat Sırasında Gaz Kaçıran Kadının Vücudu Doktorlar Ne Yapacağını Şaşırdı

Loading...