Annesinin Bakıcısından Şü-phelenip Odasına G-izli Kamera Yerleştirdi

Anneannem huzurevine yerleştirildiğinde henüz çocuktum. Üstelik h-astaydı ve sayılı günleri kalmıştı.

Anneannemi her zaman çok sevdim. Annem veya babam onu uyandırmadığında hemen yanına yatar ve onu uyandırırdım.

Bana her zaman aslında uyumuyor olduğunu söylerdi. Muhtemelen beni üz-mek istemezdi. Onun ne kadar anlayışlı olduğunu bilirdim.

Ailemizin yaşlı bireylerini asla göz ardı etmemeliyiz. Az sonra okuyacaklarınız ve izleyeceklerinizden ders almalısınız.

Anneannem huzurevine taşındığında, eskiden kendi başına yapabildiği şeyler için şimdi başkalarından yardım alması hiç hoşuna gitmiyordu. Bazı şeyleri kendi başına yapamadığından dolayı utanıyordu. Bez kullanmak da onu utandıran gerçeklerden biriydi.

Loading...

Daha önce huzurevindeki a-cımasız bakıcıya dair bir haber yapmıştık. Ancak bu seferki daha da k-ötü.

Camille, Alzheimer hastası annesi Helen için kılı kırk y-ararak harika bir huzurevi buldu. En azından o öyle zannediyordu.

Camille bir süre sonra huzurevinin hizmetlerinden ku-şku etmeye başladı. Annesinin gözünde de m-orluklar vardı. Hemen odasına gi-zli kamera yerleştirdi.

Camille daha sonra a-cımasız gerçeği öğrendi. G-izli kamera yerleştirmiş olsa da k-uşkularının yersiz olmasını diliyordu.

G-izli kamera görüntülerini izledikten sonra huzurevi bakıcısının annesine nasıl da-vrandığını gördü.

Görüntülerin bir karesinde bakıcılardan biri kadının koktuğunu belirtecek türden hareketler yapıyor. Bir diğer karede de iki çalışan kadının odasına yakınlaşmaya başlıyor ve kadın bundan rahatsız oluyor.

Bu karede diğer huzurevi sakinlerinin Helen’in odasına izinsiz olarak girdikleri ve eşyalarını ça-ldıkları görülüyor. Öte yandan üzerinde insan dışkısı bulunan el bezleri kadının suratına atılmış.

Ailenizden birisi huzurevinde kalsa ve bu şekilde mu-ameleye ma-ruz kalsa muhtemelen siz de çok si-nirlenirdiniz. Haberi olabildiğince paylaşarak huzurevi bakıcılarının yaptığı kö-tü muameleleri gözler önüne sermek hepimizin görevi olmalı. Hiç kimse bu tür mua-melelere ma-ruz kalmamalı. Hele ki bu kişiler bir de kendilerine bakamayan ve başkalarının yardıma muhtaç yaşlı insanlarsa…

Loading...