Aşkını Mez-arından Çıkardı…

Aydın’da evli olan Mustafa Kansu, kocası ö-len çocukluk aşkına imam nikahı kıydı. İmam nikahlı eşi bir süre sonra ö-lünce eski kocasının yanına gö-müldü. ‘Deli Mustan’ diye anılan Kansu, bunu hazmedemeyip me-zarı açıp ces-edi kaçırarak kendi aile me-zarlığına defnetti. Kadının yakınları olaya tepki gösterirken, Kansu’nun işyerlerine s-aldırı düzenlendi. Kansu hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılabileceği belirtildi.

AİLELER İZİN VERMEYİNCE EVLENEMEMİŞLERDİ

Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi’nde yaşayan Nuray Kocakulak ile Mustafa Kansu, çocukluk dönemlerinde birbirlerine aşık oldu. Ailelerin izni olmayınca kavuşamayan iki aşık başkalarıyla evlendi. 3 çocuk annesi Nuray Kocakulak, 2000 yılında eşi Hüseyin Kocakulak’ı kaybetti. Bunun üzerine Köşk ilçesinde yaşayan Mustafa Kansu, evli olmasına rağmen Nuray Kucakulak ile imam nikahı kıydı. Bu durumu öğrenen Kansu’nun bir çocuğunun annesi olan eşi Ezel Kansu evi terk etti.

KENDİ AİLE ME-ZARLIĞINA DEFNETMEK İSTEDİ

Nuray Kocakulak bir süre önce bahçede çalışırken ayağını kırınca hastaneye kaldırıldı. Hastanede beyninde kan pıhtılaşması oluştuğu belirlenen kadın 22 Mayıs 2015’te hayatını kaybetti. Kansu, imam nikahlı eşinin, ilk evliliğinden olan çocukları ile görüşerek annelerini, babalarının yanına gömmemelerini, kendisinin satın aldığı aile me-zarlığına defnetmelerini istedi.

Loading...

M-EZARDAN ÇIKARDI

Kansu’nun isteğini kabul etmeyen Kocakulak’ın çocukları, annelerini 15 yıl önce kaybettikleri babalarının Umurlu’nun Kanyaşı Mahallesi’nde bulunan mez-arının yanına gömdü. Bu durumu hazmedemeyen ve Köşk ilçesinde ‘Deli Mustan’ diye tanınan Kansu, iddiaya göre Kocakulak’ın ce-sedini ö-ldüğü gün me-zardan çıkarıp yaklaşık 5 metre uzaktaki kendisinin satın aldığı aile me-zarlığına gömdü.

OLAY BİRKAÇ GÜN SONRA ANLAŞILDI

Olay, Nuray Kocakulak’ın önceki eşinden olan çocukları annelerini toprağa verdikten birkaç gün sonra me-zarlığa ziyarete gitmesiyle ortaya çıktı. Annelerinin me-zarının açılmış olduğunu fark eden çocuklar, me-zarlıkta yaptıkları incelemede babalarının me-zarının 5-6 metre uzağında yeni bir me-zar olduğunu fark ettiler. Çocukların araştırması sonucu me-zarın Mustafa Kansu’ya ait aile me-zarlığı olduğunu tespit ettiler.

SAVCILIĞIN KARARI BEKLENİYOR

Nuray Kocakulak’ın oğlu Serkan Kocakulak’ın başvurusu üzerine Efeler Belediyesi Me-zarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemede Kocakulak’ın me-zarıyla oynandığını tespit etti. Belediye savcılığa başvurdu. Savcılığın vereceği karara göre Efeler Belediyesi Me-zarlık İşleri Müdürlüğü’nün iki me-zarı açacağı bildirildi.

İŞYERİ S-ALDIRIYA UĞRADI

Olayın ortaya çıkmasından sonra Nuray Kocakulak’ın çocukları tarafından birkaç defa tehdit edildiği öne sürülen Mustafa Kansu’nun Köşk’te bulunan işyeri bu gece kimliği belirsiz kişilerce s-aldırıya uğradı. Dükkanın camları kırılan Mustafa Kansu’dan ise haber alınamıyor.

“2 YILA KADAR HAPİS CEZASI ALABİLİR”

Me-zarlığa gömülen bir ce-sedin izinsiz yerinin değiştirilmesinin kanunen s-uç olduğunu belirten avukat Murat Özcan, “Türk Ceza Kanunu’nun 130. maddesine göre me-zarlıklarda gömülü ce-setlerin izinsiz bir başka yere nakledilmesi suç sayılıyor. Eğer savcılığın izninin ardından me-zarların açılmasıyla bu iddialar doğru çıkarsa Mustafa Kansu hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılır” dedi.

Loading...