Bebeği Kilo Vermeye Başlayınca P-anikledi – Ağzının İçine Bakınca Doktorun Gözden Kaçırdığı Detayı Farketti

Jordan Talley, kızı Lucy’nin dünyaya gelişiyle sevinçten havaya uçtu.

Birkaç hafta sonra bebeğinin kilo almadığını görünce panikledi.

Bir ay sonra bebeğin ağzına bakınca doktorun da gözden kaçırdığı bir gerçeği farketti.

Lucy doğduğunda 2.9 kiloydu. İlerleyen günlerde kilosu artması gerekirken bebek 200 gram vererek 2.7 kiloya düştü.

Loading...

Bebeklerin doğduktan birkaç gün sonra biraz kilo vermesi sıkça karşılaşılan bir durum olduğundan anne başta endişelenmedi. Jordan düzenli olarak kızını emzirdi. Bebeğin uykusu da normaldi.

Bir hafta sonra Jordan kızını rutin kontrolere götürdü. Bebeğin şimdi de 2.6 kilo olduğu görüldü. Doktor, endişelenecek bir şey olmadığını söyledi.

Lucy, Love What Matters’a “Eve gidip emzirmeye devam ettim. Ancak emmeyi reddediyordu. Sanki süt gelmiyormuş da bebeğim içine hava çekiyormuş gibi geldi” dedi.

Lucy zamanla kilo almaya başladı. Ancak doğduğundaki kilosunun altındaydı. Jordan yanlış bir şeyler olduğunu seziyordu. Lucy’de dil tutulması (ankiloglosi) vardı. Anne belki de bu yüzden kilo almadığını düşünmeye başladı.

Bir sonraki kontrolde doktor, eğer bir sonraki kontrolde de kilosu düşükse müdahale etmeleri gerekeceğini söyledi.

Jordan hastaneden ayrıldıktan sonra ağlamaya başladı. Çünkü bebeğinin sorununun ne olduğunu bilmiyordu.

Lucy daha da kilo verince Jordan panikleyerek kızını yine hastaneye götürdü.

Sonunda bebeğinin kilo almamasının nedenini öğrenince içi rahatladı. Meğerse sütteki kalori değeri düşük olduğundan bebek kilo alamıyormuş. Doktor, anneye bebek maması önerdi.

Jordan, yeni anne olan kadınların yer aldığı grupta sorunu anlattı ve bebeğinin fotoğrafını paylaştı. Yorum yapan bir kullanıcı bebeğin yumruğunu sıktığını ve yeterince emzirilmediğini söyledi.

Jordan hemen bir emzirme danışmanıyla irtibata geçti. Danışman, Lucy’de dil tutulması olduğunu ve operasyona girmesi gerektiğini söyledi.

Operasyon başarılı geçti ve Lucy şimdi kilo almaya başladı. Hatta Jordan’ın söylediklerine göre operasyondan iki üç saat sonra aradaki fark belli olmaya başlamış.

Jordan ve eşi zor günler geçirmiş olsa da neyse ki bebeklerinin sorunu çözüldü. Bebek hızla kilo aldı ve durumu şimdi gayet iyi. Nadiren görülen bu sorundan herkesin haberdar olması için paylaşın!

Loading...