Biçimsiz ve Sağlıksız Ayak Tırnaklarına 5 Etkili Çözüm

Biçimsiz ve sağlıksız ayak tırnakları, büyük bir rahatsızlık ve ağrıya neden olur ve tırnak ciltte kavisli hale geldiğinde ortaya çıkar. Bu nedenle şişme, hassasiyet, tahriş ve kızarıklığa ve enfeksiyona neden olur. Tırnakların kenarlarında kabaran etlerin başlıca nedenleri, uygun olmayan ayakkabı ve ayak yaralanmasıdır. Bu konu oldukça yaygındır ve tedavisi genellikle çok zordur. Bununla birlikte, bunun neden olduğu ağrıyı gidermek için etkili birkaç doğal yol vardır. Etleri kesmeyin veya düzeltmeyi denemeyin, kendi başınıza bir şey yapmadan önce daima doktorunuza danışın.

Aşağıdaki beş yöntem son derece etkilidir ve kısa zamanda büyük rahatlama hissedeceksiniz:

Çay Ağacı Yağı
Bu yağ güçlü bir doğal dezenfektandır. Tek yapmanız gereken etkilenen bölgeye masaj yoluyla birkaç damla uygulamaktır.

Elma Sirkesi Sirkesi Yıkama
Sirke içe çekilmiş ayak tırnağının iyileştirilmesinde etkili bir yöntemdir. Sadece yarım çay bardağı sirkeyi bir yarım çay bardağı ılık suda seyreltin ve ağrınızı ve rahatsızlığı gidermek için ayaklarınızı ıslatın. Ayrıca, yara üzerine uygularsanız, potansiyel antibakteriyel özellikleri bölgeyi temizlediğinden, enfeksiyonu önler.

Epsom Tuzlu Sıcak Banyo
Epsom tuzu (magnezyum içeren bir çeşit doğal tuz) tahrişleri hafifletir, ağrılı bölgeyi yumuşatır ve ayağı bakterilerden dezenfekte eder. Ayağı, ılık suya 20 dakika süreyle bu tuzlarla ıslatın. (aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz)
Antibiyotik Merhem
Etkilenen bölge savunmasız ve çekirdek olduğundan ayakları temiz tutmak önemlidir. Ayaklar bir sürü mikrop ile temas halindedir, bu yüzden düzenli olarak antibiyotik merhem uygulamalısınız ve parmakları steril tutmak için bir bandajla sarın.

Loading...

Pamuk ile Tampon Yapın
Ağrılı ayaktaki basıncı azaltmak için pamukla tampon yapabilirsiniz.

Loading...