Bu Ayeti Uyumadan Önce Okursanız Gündüz İşleriniz Düzelecek ve Zengin Olacaksınız

Maddi ve Manevi

Yüce Rabbimiz bizi yaratarak görevlerimizi yapmamızı istemiştir. Görevlerinin gereğini yerine getiren müminler maddi zenginlik ve manevi ihsanlara mahzar olurlar.

Bu sebeple Allah’tan isteyeceğimiz şeyler ne olursa olsun öncelikle üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Sonrasında ne istersek karşılığını alabiliriz.

Zikir ve Esmalar

Duaları okuyup zikirleri ve esmaları çekenler isteklerinin olmadığını düşünüyorlarsa kulluk görevini yerine getirip getirmediğini gözden geçirmelidir. Bu yüzden her türlü meşru istediğiniz de Allah’a yönelmek isterseniz önce kulluk etmeniz gerekir.

cocuklarimiz icin dua ediyor muyuz 728x410 - Bu Ayeti Uyumadan Önce Okursanız Gündüz İşleriniz Düzelecek ve Zengin Olacaksınız

Allah ilmi isteyene zenginliği ise istediğime veririm diyor. Bizimde buradan anlamamız gereken şey şu olmalı. İmtihan dünyasındaki her şey bir düzen içerisinde yaratılmıştır. Bizim için önemli olan bu imtihan dünyasında karşılaştıklarımızı ve sahip olduklarımızı ne yönde kullandığımızdır.

Loading...

Her İş

Yaptığımız her işte, öncelikle Allah’ın rızasını gözetmeliyiz. Allah’ın rızası her şeyden önce gelir. Zengin olduğumuz zaman da fakir olduğumuz zaman da önce Allah’ın rızasını gözetir isek her zaman huzur dolu ve mutlu olabiliriz. Her şeyin Allah’tan geldiğini asla unutmazsak da isyan ve şirkten uzak durmuş oluruz. Zenginlik gelse de gelmese de bizim için hayırlı olan neyse Allah onu nasip etsin inşallah.

Zenginlik Şart Değil

Eğer zenginliğin huzur ve mutluluk getirdiğini gerçekten düşünüyorsanız tekrar tekrar düşünmelisiniz. Zengin olan kimseler var ki evlerinde azıcık bile huzur yok tam tersi şekilde öyle fakir kimseler ve aileler var fakat içlerindeki huzur onlara yetiyor. Bu yüzden paragöz olmaktan çok yaptığınız işin en hayırlısını dilemek hepimiz için en doğru olan olacaktır.

Zenginlik Duaları Şunlardır;

Loading...