Bu Görüntü Türkiye’nin Yüreğine İşledi

Öğretmeninin anlattığı Çanakkale Zaferi hikayesini dinlerken gözyaşlarına hakim olamayan 2. sınıf öğrencisi Yalçın Honduroğlu’nun görüntüsü sosyal medyada olay oldu.

Bugün 18 Mart… Çanakkale’de, daha 15’inde anaların kınalı kuzuları şe-hadet mertebesine ulaşıp vatanın kalbine gö-müldüler. Mehmetçiğimizin ne adını unuttuk ne de ö-lümü ö-ldüren c-esaretiyle kazandığı zaferi.

Sadece yetişkinler değil 7 yaşındaki Yalçın ve onun gibi nice evlatlarımız da Çanakkale Zaferi’ni idrak etmekte hala… Nice Mehmet’in çı-ğlık olup dü-şman üzerine yağdığı Arıburnu, Anafartalar, Conkbayırı gibi destanlar yazılan toprak parçalarına bugün Yalçınların gözyaşları yağmakta.

MİNİK YALÇIN HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

Öğretmeninin anlattığı Çanakkale hikayesinden etkilenen 2. sınıf öğrencisi Yalçın Honduroğlu, gözlerinden süzülen yaşlara engel olamadı. Velilerin bulunduğu gruba Yalçın’ın fotoğrafını atan Seyit Öğretmen onun bu duygu dolu anlarını paylaşırken, fotoğraf görenlerin içine işliyor. Çünkü Seyit Ahmet Öğretmen’in deyimiyle “Çanakkale’yi dinlerken duygulanıp ağlayan kuzularımız var bizim…”

Loading...

İşte Türkiye’nin yüreğine işleyen o görüntü;

Loading...