DİKKAT! Hepimizin evinde var. Kansere Neden Olan Eşyalar.

Oda Parfümü

Oda parfümleri son zamanlarda her mekanda kullanılmaktadır. Güzel kokuları ile mekanları süsler fakat oda parfümleri içeriğinde ki formalhedit ile tehlike saçmaktadır. Bu yüzden doğal yağlar içeren kokuları tercih etmelisiniz.

kansere-neden-olan-esyalar.Jpeg

Dekoratif Boyalar

Genellikle eski eşyalarımızı yenilemek ya da tamir amaçlı kullandığımız, ürünler de insan sağlığına zararlı etkiler vermektedir. Boyalar, tutkal, akrilik ve çözücüler kanserojen maddeler içermektedir.

Loading...

kansere-neden-olan-esyalar-005.jpg

Otomotiv Ürünleri

Temizlik ürünleri ve motor içinde kullanılan ürünler kesinlikle yaşadığınız mekanlarda olmamalıdır. Bu ürünlerin çoğu toksittir.

kansere-neden-olan-esyalar.jpg

Mum

Koku ve renk verilmiş mumlardan uzak durulmalıdır. Doğal ürünlerden hazırlanmış olanları tercih etmelisiniz.

kanser-neden-olan-esyalar.jpg

Halı ve Döşeme Şampuanları

Halı ve döşemelerinizi kimyasal ürünlerin dışında farklı ürünler tercih ediniz. Doğal maddelerden oluşan ürünler kullanmayı tercih ediniz.

kansere-neden-olan-esyalar-007.jpg

Kuru Temizleme

Alacağınız kıyafetleri seçerken özen gösteriniz. Kuru temizlemeye ihtiyaç duymayacağınız ürünler seçiniz. Eğer kuru temizlemeyi tercih ediyorsanız, karbondioksit yöntemi ile çalışan kuru temizlemeleri tercih ediniz.

kansere-neden-olan-esyalar-004.jpg

Mikrodalga Fırın

Sıkça kullanılan mikrodalga fırınlar, kolay ve pratik kullanım sağlasa da sağlıklı olmadığı iddia edilmektedir. Özellikle plastik kaplarla yiyeceklerinizi ısıtmayınız.

kansere-neden-olan-esyalar-001.jpg

Loading...