Down Sendromlu Çalışanları Olduğu İçin Kapıya Uyarı Koymaları Gerektiğini Söyleyen Kaba Müşteriye Restoranın İşletmecisi Bakın Nasıl Cevap Verdi

Amanda Cartagine bir işverenden çok daha ötesi. Kendisi down sendromlu çocuğu olan bir anne. Çalışanları onu çok seviyor.

Amanda, bir çalışanının bir müşteri tarafından hakarete uğradığını öğrenince olaya müdahale etmeye karar verdi.

Hizmet sektöründe ‘Müşteri her zaman haklıdır’ fikri benimsendiğinden, bazen müşteriler çalışanlara karşı haddini aşabiliyor. Elbette müşteri her zaman haklı değil. Çalışanının başına geleni duyan Amanda çok kızdı ve bir şeyler yapması gerektiğine karar verdi.

Down sendromlu çocuğu olan Amanda, insanlara karşı sabırlı olmayı zamanla öğrenmiş.

WYFF’den aktarılanlara göre iş yerinde engelli çalışanlara yer vermesinin en büyük nedeni de kendi oğlunun down sendromlu olmasıymış.

Loading...

Amanda, “Özel bakıma ihtiyacı olan çocukların anneleri olarak en büyük görevimiz herkese çocuklarımızın kimseden farlı olmadığını öğretmek. Eğer çocuklarınıza sabır gösterir ve zaman verirseniz, yapamayacakları hiçbir şey yok” dedi.

Amanda, çalışanlarını ailesi olarak gördüğünden onları her daim koruyor. Bu nedenle de müşterinin, çalışanına yaptığını kabullenemedi.

Aktarılanlara göre müşterilerden biri kasadaki çalışandan hazırlamayı bilmediği salatadan istemiş. Pizza Inn’de çalışan herkesin farklı görevi olduğundan kasadaki çalışanın salatayı hazırlamayı bilmemesi normalmiş.

Amanda, “Müşteri bir de şikayet edince ona kasadaki kişinin salatayı hazırlama konusunda eğitilmediğini ve diğer çalışanımın bunu yapacağını söyledim” dedi.

Maalesef her şey bununla da bitmedi. Kızgın müşteri hızla restoranı terkederken restoranın kapısına orada engelli çalışanlar olduğuna dair bir afiş asılması gerektiğini söyledi.

Amanda da öyle yaptı.

Amanda, çalışanlarını korumanın en iyi yolunun onları takdir ettiğini göstermek olduğuna karar verdi. Kapıya astığı notla da bunu çok iyi belli etti.

“Onlar çocuklarım gibi. Müşteriye de haddimi aşmadan bir cevap vermek istedim” dedi.

Amanda’nın yaptığı yerinde olmuş. Hem profesyonelce davranmış hem de çalışını korumuş.

Kadının doğru şeyi yaptığına inanıyorsanız paylaşmayı unutmayın.

Loading...