Dünyanın En Zengin 5 Devlet Lideri

Dünyanın en zengin 5 Devlet liderini bu listede görebilirsiniz..

Listemizin beşinci sırasında, Dubai Emiri Muhammed Bin Raşid Al Maktum var. Serveti 4 milyar dolar. Kendisi aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’nin de Başbakanı. Parasının kaynağı elbette petrol.

Dördüncü sıradaki kişi, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir başka isim: Abu Dabi Emiri ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet başkanı olan Kalifa bin Zayed El Nahyan. Serveti 15 milyar dolar.

Üçüncü sırada, Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdulaziz Ek Saud var. Serveti 18 milyar dolar. Kardeşinin ölümü üzerine 2015 başında kral oldu. Allah gecinden versin ama 80 yaşına merdiven dayadığı için krallığının keyfini uzun süre çıkaramayabilir.

İkinci sıradaki isim, Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah. Serveti 20 milyar dolar. 1800 odalık sarayında yaşayan Sultan’ın nadir lüks arabalardan oluşan koleksiyonu da kendisi kadar ünlü. Hatta Ferrari, Bugatti, Bentley gibi markaların sadece ona özel ürettiği arabalar var.

Ve geldik dünyanın en zengin liderine: Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej. Serveti tam 30 milyar dolar. Ülkesinde sevilen biri olan Kral, silahlara, caz müziğe ve yatçılık sporuna olan merakıyla tanınıyor.

Loading...