Evinizde Limon Yetiştirmek İşte Bu Kadar Kolay – Tek İhtiyacınız Olan 1 Çekirdek

Limon sever misiniz? Tiki olanlar haricinde herhalde limon sevmeyen yoktur. Limon, sağlıklıdır ve eklendiği her şeye tat katar. Üstelik yetiştirmesi de kolaydır. Bahçesi olanlar için limon yetiştirmek oldukça basittir. Limon, soğuk algınlığına da iyi geldiğinden kışın her evde bulundurulması önerilir. Peki bahçeniz olmasa da evinizde limon yetiştirebilir misiniz? Cevabı biz verelim. Evet, yetiştirebilirsiniz.

Evde limon yetiştirme   Malzemeler: 1 adet limon – Toprak – Saksı – Streç film – Limonun güneş görebileceği bir nokta Nasıl yetiştirilir?  Saksıya toprağı iyice koyun. Üstüne su dökün. Toprak ile saksının üst kısmı arasında 3 cm boşluk olmalı. Limonu k-esin ve çekirdeklerini ç-ıkarın. En güzel görünen çekirdeği seçmeye çalışın. Bir de limon yetişirken neme ihtiyaç duyduğundan, en sulu çekirdek en ideali olacaktır. Parmağınızla saksının altına doğru bir delik açın ve çekirdeği oraya yerleştirin. Üstünü kapattıktan s-onra yeniden sulayın. Her tür toprak işe y-arayacaktır. Ancak çiçekçiye s-orarsanız size en uygun toprağı verecektir. Saksının üstünü streç filmle kapatın. Direk güneş ışığı alabileceği bir yere koyun. Limonu çürütmemek için fazla sulamayın. Bitki topraktan çıktıktan s-onra streç filmi çıkartın (Genelde 1-2 hafta içinde gerçekleşir). Saksıyı güneş alan bir yerde bekletmeye devam etti. Limonun günde 8 saat güneş ışığına ihtiyacı var.

Limonun bakımı Nemin korunması için düzenli olarak sulamayı ihmal etmeyin. Dibinde delikler olan saksılar limon yetiştirmek için daha elverişlidir. Saksının güneş ışığına m-aruz kaldığından emin olun. Bitki artık büyümeye başlayınca daha büyük bir saksıya yerleştirin ve gübre ekleyin. S-onra isterseniz balkona isterseniz de bahçeye çıkartın. Limon yetiştirmek için en iyi mevsim ilkbahardır.

Bundan sonra limona para vermeyeceksiniz ve doğal doğal t-üketeceksiniz. Evinde veya bahçesinde bitki yetiştirmeyi seven kişilerle paylaşmayı unutmayın.

Loading...
Loading...