GECE YARISI SEDA SAYANDAN KÖTÜ HABER! BİLETİNİ KESTİLER KALEMİNİ KIRDILAR!

RTÜK “Ahlakı Etkiliyor” Deyip Seda Sayan’a Cezayı Kesti

SEDA SAYANDAN KÖTÜ HABER! BİLETİNİ KESTİLER KALEMİNİ KIRDILAR! galerisi resim 1

RTÜK cezaları tek tek keserken bir ceza da Seda Sayan’a geldi. “Genel ahlakı bozuyor” gerekçesiyle Sayan’ın programına durdurma kararı getirildi.

Show TV’de Seda Sayan hafta içi her gün magazin ağırlıklı programını sunmaya başladı.16.00’da başlayan ve ana habere kadar devam eden program bugün ekrana gelmedi. Gerekçe ise programın RTÜk tarafından durdurulması çıktı

RTÜK’TEN CEZA Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından verilen cezaya göre Seda Sayan’ın programı bir süre daha yayınlanmayacak. Kanalı açanlar Gönül Sultanları adlı belgesel ve şu yazıyla karşılaşıyor:

Loading...

SEDA SAYANDAN KÖTÜ HABER! BİLETİNİ KESTİLER KALEMİNİ KIRDILAR! galerisi resim 5

”Bu program, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 24.11.2017 tarih ve 2017/47 sayılı toplantısında alınan 11 nolu kararı uyarınca, kuruluşumuzun 2, 3, 7, 10 ve 14 Kasım 2017 tarihlerinde saat 15.30’da yayınladığı Seda ve Uğur’la adlı programda, 6112 sayılı kanunun 8. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan,

Yayın hizmetleri; ”Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” ilkesinisin ihlali nedeniyle idari tedbir uygulanması sonucu yayını durdurulan program yerine yayınlanmaktadır”

Loading...