HANIMLAR DİKKAT! En İyi Tül ve Perde Beyazlatma Yöntemi %100 Kesin Çözüm!

Tüllerin her zaman beyaz kalması istiyorsanız alacağınız birkaç küçük yıkama önerisiyle bunu sağlayabilirsiniz.

İşte tülleri ilk günki beyazlığını kavuşturacak öneriler…

Çamaşır makinesine atılan tülleri sıcak suda yıkamamalısınız. Çok fazla kırışmaması için sıkma işlemini 400 devirin altında tutmalısınız. Tülleri yıkadıktan sonra ütü yaparak asabilirsiniz.

Loading...

İki yemek kaşığı toz şekeri çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyun, ardından tülleri makineye atarak yıkayın.Tülleriniz bembeyaz olacaktır.

Tülleri çamaşır makinesine attıktan sonra deterjan gözüne karbonat koyup normal yıkama ayarlıyla yıkayın. Karbonat tüllerinizin beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Çamaşır makinesinde yıkayacağınız tüllerinizi bulaşık makinesi deterjanı kullanarak ilk günkü beyazlığına kavuşturabilirsiniz. Ama bu yöntem biraz riskli çünkü bulaşık makinesi deterjanı makinedeki kireçleri çözeceği için tüllerinize kireçler yapışabilir.

Çamaşır makinanızın deterjan gözüne bir miktar sirke koyun ve tüllerinizi yıkayın. Makinesinde sirke kullanmak istemeyenler bir leğen içinde sirkeli suda tüllerini bekletip ardından çamaşır makinesinde yıkayabilir.

Sirke kullanmak istemeyenler için bir diğer alternatif yol soda. Tülünüzü bir leğene koyup üstünü geçene kadar su ekleyin ve ardından sodayı üstüne dökün. 1 gün boyunca tülü sodalı suyun içinde bekletin ve daha sonra makinede yıkayın.

Loading...