Her Evde Olması Gereken Bu Bitki Evinize Para Getirecek

Crassula Ovata (bir başka adıyla yeşim bitkisi) Crassulaceae familyasına ait olan bir bitki çeşididir. Feng Shui felsefesine göre crassula ovata bitkisinin şans, para, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

(BU İ-NANIŞIN KESİNLİKLE BİLİMSEL BİR DAYANAĞI YOKTUR. TOPLUMUMUZDA BATIL İ-NANÇTIR.)

Bu sebeple para ağacı veya bereket bitkisi olarak da anılmaktadır. Elips şeklinde olan yaprakları gövdesini üzerine karşılıklı olarak dizilir. Özellikle Güney Afrika da bulunan crassula ‘ya dünyanın bir çok yerinde rastlamak mümkündür. Yeşil yaprakları etli ve parlak, pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Yaşlandıkça yaprakları daha çok kalınlaşır.

Loading...

Şans ve bereket getirmesinin dışında crassula insan vücuduna ve ruhuna pozitif enerji ve denge sağlayan yağlar barındırır. Bereket Bitkisi Crassula Ovata Nasıl Yetiştirilir? Çok sık bakım istemeyen crassula’yı evinizde yetiştiriyorsanız büyük bir saksıya dikmeniz daha hızlı büyümesini sağlar. Ayrıca evin en güneş, aydınlık kısmına koymanız bitkinin daha sağlıklı büyümesini sağlar. Para ağacı çok fazla su isteyen bir bitki değildir. Fazla su verdiğiniz takdirde bitkiniz hızla çürümeye başlayabilir. Sulama zamanını anlamak için toprağına dokunun ve kuruduğunu gördüğünüzde zamanı gelmiş demektir. Kışın ise yalnızca toprağının nemli olmasına çalışın onun dışında çok fazla dokunmayın.

Jade Bitkisi Bu bitki Afrika’ya özgüdür. Bozuk parayı andıran güzel yaprakları sebebiyle, tüm dünya çapında birden ün kazanmış bir bitki türüdür. Jade bitkisinin yaprakları kalındır ve içinde su barındırır. Jade bitkisi yıldız şekilli beyaz veya pembe çiçekler açmaktadır. Tabi bu, bitkinin ne kadar güneşe m-aruz kaldığı ve yaprakların köşelerinin ne kadar kızardığı ile yakından ilgilidir. Bitki 3 metre kadar uzamaktadır. Kış ayında çiçek açar ve Ekim ile Nisan ayları arasında kış uykusuna yatmaktadır.

Crassula yaprakları ve gövdesi bitkiyi çoğaltmak amacıyla kullanılabilmektedir. Saksıda kolaylıkla yetiştirilen crassula bitkisi evinize çok farklı bir hava ve enerji sağlamaktadır. Ayrıca bahçenizde de yetiştirilebilir

Loading...