Herkes ‘Canavar’ Deyip Görmezden Geldi – Ama Bir Kadın Hayatını Böyle Değiştirdi

‘Canavar’ deyip yanına yaklaşmaktan çekindiler. Sonra bir kadın hayatını böyle değiştirdi 

Zayıf, tüyleri dökülmüş ve yapayalnız… ‘Canavar’ olarak görülen köpek aylardır yollarında kenarında dolanıyordu. Enfeksiyon kaptığından tüyleri dahil vücudunun yarısındaki tüyler dökülmüştü.

Haftalardır düzgün beslenemediği her halinden belliydi. Üstelik adım atmaya dermanı bile yoktu. Kaliforniya’daki bir meyve bahçesi yakınlarında yaşayan bu ‘tuhaf’ hayvanı görenler kaçıyordu. Görünümünden dolayı herkes ondan korkuyordu.

İnsanlar, köpeği gördüklerinde ‘canavar’ diye sesleniyorlardı. Bunun ne tür bir hayvan olduğunu kestiremiyorlardı. Yoldan geçen bir araç sürücüsü köpeğin fotoğrafını çekti ve Facebook’ta paylaştı. Gönderinin yayılmasının ardından köpeğin imdadına Megan Bowe adındaki bir hayvansever yetişti.

Loading...

Adoptable Rescued Pup’ın kurucusu Megan Bowe, Dodo’ya “İlk kez yakından görünce neredeyse ağlayacaktım. Ayakta zar zor duruyordu. Depresyona girdiği her halinden belliydi” dedi.

Megan yaptığı incelemenin ardından herkesin ‘canavar’ dediği hayvanın aslında Alman çoban köpeği kırması olduğunu anladı. Köpeğe ‘King’ adını verdi. Hemen daha iyi bir muayene için yakınlardaki veteriner kliniğine götürdü.

Veteriner, King’i muayene ettiğinde birkaç hastalığa rastladı. Öte yandan leğen kemiği kırılmış ve kuyruğu hasar görmüştü. Yaşına büyük görünmesine rağmen King sadece 1 yaşındaydı.

Megan Bowe, “Veteriner araba çarptığını söylüyor. Bu nedenle kuyruğu da hasar görmüş. Aylar önce gerçekleştiği tahmin ediliyor. Leğen kemiği kırıldığından ayakta zor duruyormuş. Ayrıca yetersiz beslenmiş ve susuz kalmış” dedi.

Hastalığı bulaşıcı olduğundan Megan, garajında köpek için bir karantina oluşturdu. Tedavinin yanı sıra köpeği düzenli şekilde beslemeye başladı.

Leğen kemiğinin kaynaması ve kuyruğunun güçlenmesi için King’in kilo alması gerekiyordu. Zayıf ve sakat olmasına rağmen minnettar olduğu her halinden belliydi.

Megan, “Sevgi dolu bir köpek. Yaşadıklarına rağmen sakinliğini koruyor” dedi. Megan bir yere oturduğunda King hemen yanına gelip kendisini sevdiriyormuş.

Tedaviye başladıktan bir ay sonra King’te iyileşme belirtileri görüldü. Uyuz hastalığını atlattı ve gücünü topladı. Birkaç hafta sonra da leğen kemiği ve kuyruğu için operasyona alındı.

Operasyonlar başarılı geçti! Veterinerin önerisiyle King her gün yürüyüşe çıkarılıyor. Önümüzdeki ay King’in bileğindeki sargı da çıkarılacak.

King için zorlu ve uzun bir yoldu. Ancak sonunda sağlığına kavuştu. İnsanların korktuğu o ‘canavar’ ve bugünkü King arasında dağlar kadar fark var.

King’in iki ay içerisinde sağlığına tamamen kavuşması bekleniyor. Ondan sonra da sahiplendirilecek. O zamana dek Megan ile kalacak.

Megan, “Şimdi çok daha mutlu. Onu görüp de yardım eli uzatmayan insanları düşündükçe sinirlerim tepeme çıkıyor” dedi. Kadın, haklı olarak insanların vurdumduymazlığına isyan ediyor.

Korkaklık ve kahramanlık arasında ince bir çizgi var.

Megan ve onun gibi diğer bütün hayvanseverler sayesinde sokak köpekleri hayatta ikinci bir şans elde ediyorlar.

King’in şimdilerde her köpeğin hakettiği gibi bir hayatı var. Kadının yaptığı iyiliği paylaşalım!

Loading...