İşte Aldatılması Çok Zor Olan En Zeki 3 Burç!

1. Kova

Kova burcu olan insanlar genelde rasyonel, entelektüel ve bağımsızdır. Duygularını ifade etmekten kaçındıkları için çok duygusal değillerdir. Kova burcu insanı özgürlüklerine çok değer verdikleri için genellikle kararlarını kendileri verirler. Bu insanlara iş konularında güvenebilirsiniz çünkü sizi hayal kırıklığına uğratmazlar. Ancak konu kendinden fedakarlık etmeye geldiğinde pekte kendilerini ortaya koymazlar. Bu sebeple kolay kolay kandırılamazlar.

kova

Kovalar utangaç ve sessiz olabilirler ama aynı zamanda son derece enerjik bir yapıya sahiptirler. Vizyon sahibidirler. Olayları değerlendirirken düzgünce anlayıp öyle karar verirler. Analitik açıdan olayları tartıp karar verme mekanizmaları çok üst düzeydir. IQ olarak diğer burçlardan daha üstündür. Hızlı karar verme gibi yetisi olmasa bile, karşılaştıkları olaylara her zaman akılcı yaklaşarak doğru çözümü bulurlar.

2. Akrep

Loading...

Akrep burcu kadar tutkuyla yaşayan az insan vardır. Akreplerin güçleri ve zekaları gözlerinden okunur. Kendilerini kontrol altında tutsalar bile, bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Akrepler duygularına kendini kaptırırsa, tehlikeli olabilirler. Akrep’ler ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmezler, zaten oldukça zeki oldukları için böyle insanları aşağılayarak hadlerini bildirmeye bayılırlar. İnatçıdırlar, kendi bildiklerini okuyarak, uzlaşmaya yanaşmazlar.

akrep-e1511815184203

Aşırı bir şekilde kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Keskin bakışları, hırsları ve kafasına koyduğunu yapması ile bilinen akrep burçları kovalarla birlikte en zeki burçlar arasında görülür. Ancak akrep burçlarının konumu biraz daha farklıdır. Kovalar analitik yetenekleri ile IQ açısından zeki olmaya meyillidirler. Ancak akrep burçları dünya hayatı, insan ilişkileri ve pratik çözümler konusunda oldukça zekidir. Kandırılması en zor burçtur.

3. Yay

Yay burçları, kova ve akrep burçlarından farklı olarak gündelik yaşam veya insani ilişkiler konusunda değil, felsefi ve evrensel kavrayış konularında oldukça zekidirler. Burçların gezgin filozofudur. Genellikle açık sözlülükleri ve eğlenceli yapıları ile bilinirler. Doğru bildiklerini söylemekten asla çekinmezler. Yaylar tam anlamıyla sokak filozoflarıdır. Yay insanları, felsefeyle ilgilenmeseler, hatta bu tür konulardan hoşlanmadıklarını iddia etseler bile düşünce, felsefe gibi kuramlara birer düşkündürler.

yukselen-yay

İdealist yapılarıyla başka kültürleri, inançları keşfetmek isterler. Ahlak ve toplum kurallarını sorgularlar. Herşeyi olduğu gibi kabul etmek onlara göre değildir. Hayatın rutin işlerinden sıkılır, her şeyden çok özgür olmayı isterler. Sürekli olarak bilinmeyenin peşindedirler. Dil öğrenmek, değişik kültürleri araştırmak onlara haz verir, uzak yerlere gitmek isterler.

Loading...