İşte Fox TV Kadın’ın finali şuan kendi kendini ipe götürüyor

Fox TV’de yayınlanan ve başrollerinde Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk ile Bennu Yıldırımlar’ın rol aldıkları Kadın dizisinin finali, eğer orjinal diziyle paralel olacaksa pek parlak değil. Kadın dizisinin finalinde Bahar ölecek mi?

İşte Fox TV Kadın'ın finali şuan kendi kendini ipe götürüyor

Fox TV’de yayınlanan ve başrollerinde Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk ile Bennu Yıldırımlar’ın rol aldıkları Kadın dizisinin finali, eğer orjinal diziyle paralel olacaksa pek parlak değil. Öte yandan Kadın’da herhangi bir gelişme olmaması izleyicinin canını sıkıyor. Peki Kadın dizisinin finali nasıl olacak? İşte detaylar.

İşte Fox TV Kadın'ın finali şuan kendi kendini ipe götürüyor

MESUT YAR YAZDI; ilk önce Kadın dizisindeki bu ağır gidişata yer veren Mesut Yar’a kulak verelim. Mesut Yar, Posta’daki köşesinde Kadın dizisindeki bu durumu bakın nasıl yorumluyor? “Kadın” (FOX) dizisinin reytingleri hızlı hareket ediyor ama dizide tarifini veremeyeceğim bir ağırdan alma hali var. Bu sorun uyarlama dizilerde sıklıkla yaşanıyor. Ve izleyici üstesinden gelecek gibi değil…

Loading...

İşte Fox TV Kadın'ın finali şuan kendi kendini ipe götürüyor

Bir gün bir bölüm hızıyla akan diziyi izlemeye ara verip tekrar bakınmaya başlasak ana karakterlerin hâlâ buluşamadığını göreceğiz sanırım… Ha, hiçbir olağanüstülük olmadan diziyi bu denli takipte tutmak da başka bir illüzyon. Sanırım benim işin o tarafını kutlamam gerek!”

Öte yandan, Kadın dizisi orjinali 11 bölüm olan bir Japon dizisinden uyarlama. Hal böyle olunca dizi lastik gibi uzamış oluyor. Televizyon gazetesi bu konu hakkında çarpıcı bir analize yer verdi ‘Fox TV ekranlarında Salı akşamları yayınlanan Kadın dizisi, sezonun en heyecanlı dizileri arasında. Japon dizisi Woman’dan uyarlama olan Kadın’ın, orjinalini izleyen takipçilerin sosyal medyada yaptığı yorumlara bakınca, konunun yerli versiyonunda başkalaştığı görülüyor. Ağır bir hastalıkla boğuşan Bahar’ın, dizinin orjinal versiyonunda öldüğünü paylaşan izleyenler, yerli versiyonda da aynı konuya sadık kalınıp kalınmayacağını da büyük bir merakla bekliyor.

Bahar’ın acilen ilik nakli beklemesine rağmen hala çalışmaya ve koşturmaya devam etmesi de izleyenler tarafından eleştiri konusu oluyor. İki çocuğuna bakabilmek için çalışmak zorunda olsa da Bahar’ın bu temposu, aslında günlük hayatın ritmine de pek uymuyor. Çünkü bu haldeki bir kişinin bu şekilde koşturması da pek mümkün görünmüyor.

Sosyal medyada konuyu eleştiren izleyenler, orjinal dizideki bir başka konuya da dikkat çekiyorlar. Woman dizisinde iliği Şirin’in verdiğini söyleyen bir izleyici, başka bir kardeşin olmadığını belirterek şöyle yazmış: “Neden Şirin’i durup dururken sarılık ettiniz. Orjinalde öyle birşey yok, hatta Bahar’ın öyle bir kardeşi de yok. Konu bulamıyorsunuz, uzatmak için saçmalıyorsunuz. Aslında yazılabilecek konu çok, ama siz becerip yazmıyorsunuz. O hastalığın şakası olmadığını herkes bilir. Hastalığı o kadar ilerlemiş bir kişi bırakın çalışmayı yatıp dinlenmesi lazım…”

İşte Fox TV Kadın'ın finali şuan kendi kendini ipe götürüyor

Bir başka izleyici de Woman dizisinin finali hakkında şu bilgiyi veriyor: “Yabancı dizide ölüyor Bahar. Bakalım birebir aynısını yapacaklar mı?”

Loading...