Kahvenin İçine Yağ Koyunca Olanlara Şaşıracaksınız

Kahvenizi nasıl içersiniz? Sütlü ya da sütsüz? Son zamanlarda kahveye süt ya da şekerin yanı sıra bir de yağ eklemek moda oldu! Evet yağ! Bu yağın etkileri ise inanılmaz. Galerideki ileri butonuna tıklayıp siz de resimlerin altında kahvenizin içine koyacağınız yağ ile birlikte neler olacağını ve vücudunuzda nasıl harika değişiklikler olacağını görebilirsiniz.

1.

1. Kahvenizi sade ya da sütlü içiyor olabilirsiniz ama bundan sonra kahvenizin içine yağ atsanız iyi oalcak. Çünkü bunun müthiş faydaları olduğu konuşulmaya başlandı! Son yıllarda olukça popüler olarak mutfağımıza dahil olan besinlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı oldukça faydalı… Zayıflamaktan kabızlığı gidermeye, metabolizma ve yağ yakımını hızlandırmaya kadar pek çok faydası bulunuyor.

2.

2. Dave Asprey ismindeki profesyonel bir sporcunun yazdığıı Bulletproof Diet sporcu kitabında, günde bir fincan Hindistan cevizi yağı ilave edilen kahvenin yağ yakımını hızlandırdığını yazılmış. Kilo vermek ya da kuvvetinin yerine gelmesini isteyenlerin kullanmaya başladığı bu yöntemle, metabolizma hızının arttığı araştırmalar ile kanıtlanıyor.

Loading...

3.

3. Amerika’da yapılan bir araştırma şöyle diyor; günde 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edilip hazırlanan kahvenin yağ yakımını %10 kadar yükselttiği ve her gün 200 kalori daha fazla yakılmasına yardımcı olduğu görülmüştür.

4.

4. Hindistan cevizi yağının bu etkisi bilimsel olarak da kanıtlanmış: Hindistan cevizi yağının içinde bulunan orta zincirli yağ asitleri metabolizmayı hızlandırır, tokluk hissini daha uzun süreye yayarken, az yiyerek doymanıza yardımcı olur.

5. Yağlı kahve tarifi nasıl yapılır?

5. Yağlı kahve tarifi nasıl yapılır? Bu yağ yakıcı kahveyi hazırlamak ise çok kolay: Bir kahve fincanına kahveyi atıp, içine de 2 tatlı kaşığı kadar organik Hindistan cevizi yağı ekleyin ve karıştırın. Kahveyi içtiğinizde yanında da büyük bir bardak su içmeyi unutmayın.

6.

6. Spor ve düzenli beslenme ile birlikte içeceğiniz bu yağ yakıcı yağlı kahveyi içen kişiler daha enerjik, daha tok ve daha basit kilo kaybediyor.

7.

7. Bu Hindistan cevizi yağı atılan kahve, bunun yanı sıra kabızlığa da iyi geliyor. Çünkü fayda sağlayan yağlar bağırsakların iç bölümlerini temizleyip hareketlerin hızlanmasına yardımcı oluyor.

Sağlıklı bir biçinde zayıflamak isteyenler, emziren anneler Hindistan cevizi yağı eklenmiş kahveyi günde 1 fincan tüketebilirler. Hamilelerin ve herhangi bir rahatsızlığıa sahip kişilerin ise bu karışımı içmeden doktora danışmalarını öneriyoruz.

Loading...