Meteoroloji’den uyarı geldi! Lapa Lapa kar yağacak!

Kar geliyor! İstanbullu bu sabah buz gibi bir güne uyandı. Vatandaşın ‘kar geliyor’ diye yorumladığı İstanbul’da kar ne zaman yağacak? Yurdun genelinde soğuk hava hakim. Edirne çevrelerinde karla karışık yağmur başladı, Samsun, Sinop, Batı Akdeniz gibi kesimlerde ise kuvvetli rüzgar var. Peki 18 Aralık Hava Durumu nasıl? Kar geliyor! Güne soğuk hava ile başlayan İstanbullular “İstanbul’a kar ne zaman yağacak” diye merak eder oldu. Edirne ve çevrelerinde başlayan karla karışık yağmurun da etkisini gösterdiği İstanbul’da bugün öğle saatlerinden sonra yağmur yağacak. Peki 18 Aralık Hava durumu nasıl olacak? Yurt genelinde kuvvetli rüzgar ve soğuk hava etkili olacak. İl il hava durumunu merak edenler haberimizden öğrenebilir. İşte İstanbul hava durumu, kar ne zaman yağacak haberleri…

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Adıyaman, Adana, Mersin, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur, gece saatlerinde Edirne çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların sabah ve öğle saatlerinde Antalya’nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya), akşam saatlerinde Kırıkkale, Çorum, Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın Batı Akdeniz ile İç Anadolu’nun güneyinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Loading...

İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI? Vatandaşlar fırtına ve soğuk hava nedeniyle İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusunu merak ediyordu. Meteorolojinin açıklamasına göre; parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Edirne çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (lodos), Marmara ile Batı Karadeniz’de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz ile İç Anadolu’nun güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 11 İstanbul: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 9 İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16 Bursa: Çok Bulutlu ve aralıklı yağmurlu 12 Adana: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 20 Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor) 20 Samsun: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 19 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 21 Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 3 Diyarbakır: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu 14

Loading...