O’nu görünce eline sarıldı.

İzmir’de geçirdiği t-rafik k-azasında y-aşamını yitiren Zafer Çika’nın c-e-naze töreninde eşi Demet Akbağ ve oğlu Ali Çika pe-rişan haldeydi.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 1

Usta oyuncu Demet Akbağ t-rafik k-azasında k-aybettiği eşi Zafer Çika’yı bugün g-özyaşları içinde s-on yolculuğuna uğurladı. Zafer Çika’nın c-e-naze s-on yılların en kalabalık c-e-naze törenlerinden biri oldu. Ünlü isimlerin akın ettiği c-e-naze töreni İzmir Alsancak Hocazade C-amii’nde yapıldı. Demet Akbağ k-azadan s-onra ilk kez c-e-naze n-amazı sırasında görüntülendi.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 2

Demet Akbağ 59 yaşında k-aybettiği eşi Zafer Çika’yı uğurlamak için c-amiye geldiğinde t-ükenmiş bir haldeydi. A-ğlamaktan gözleri şişen ünlü sanatçı, ayakta duracak halde değildi. Akbağ’ın bu sırada taziyeye katılanların y-akasındaki eşinin fotoğrafını alarak öptüğü ve gözyaşı döktüğü görüldü. Sanatçı dostları Akbağ’ı z-or gününde yalnız bırakmadı. C-e-naze törenine Çika’nın ailesi ve y-akınlarının yanı sıra Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, teknik direktör Yılmaz Vural, sporcu Şahika Ercümen ile sanatçılar Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Ata Demirel, Serhat Özcan, Şahan Gökbakar, Olgun Şimşek, Cezmi Baskın, Sermiyan Midyat, Yonca Evcimik gibi birçok ünlü isim katıldı.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 3

Demet Akalın ile Zafer Çika’nın tek çocukları olan Ali Çika c-e-naze törenini annesinin arkasında durarak beklediği. C-e-naze n-amazı sırasında ise Yılmaz Erdoğan onu yalnız bırakmadı.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 4

Ata Demirer’i görünce, Demet Akbağ ve oğlu Ali Çika c-e-naze t-öreninde t-aziyeleri yanyana oturup kabul ettikleri esnada Ata Demirer y-anlarına geldi. Demet Akbağ s-on dönemde hemen her filminde oynadığı Ata Demirer’i görünce elini öptü…

Loading...
Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 6

Demet Akbağ’ın dağıldığı an! Ünlü sanatçı gözyaşı dökerek c-e-naze töreninde t-aziyeleri kabul ederken, eline eşinin fotoğrafı verildiği anda tamamen dağıldı. A-ğlayarak fotoğrafı alan ünlü sanatçı onu y-akasına taktı.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 7

Eşinin t-abutunu omuzlamak istedi. N-amaz s-onrası Zafer Çika için helallik alındığı esnada 20 yıllık h-ayat Demet Akbağ, “H-elal olsun,” diye bağırdı. Ayakta durmakta g-üçlük çe-ken Akbağ, t-abuta dokunup omuzlamak istedi. Bu esnada Deniz Seki ve Fulya Terim, Akbağ’ı kalabalıktan k-orumak için yardımcı olmaya çalıştı.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 8

Beni Çeşme’ye g-öm v-asiyeti. Zafer Çika’nın daha önce eşi Demet Akbağ’a “Beni Çeşmeye göm Demet” diye v-asiyet ettiği öğrenildi. C-e-naze n-amazının ardından Zafer Çika’nın n-aaşı t-oprağa verilmek üzere Çeşme’ye g-ötürüldü.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 9

Oğlu t-abutun başında f-enalık geçirdi. Ünlü çiftin oğlu Ali Çika, babasının t-abutu başında f-enalık geçirdi. Yılmaz Erdoğan Ali Çika’ya s-arılarak t-eselli etti.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 10

Zafer Çika’nın c-e-naze t-öreninden geriye Demet Akbağ’ın yürek s-ızlatan veda a-nı kaldı…

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 11

Fatih Terim: Haberini İtalya’da aldım! C-e-naze t-örenine katılan Fatih Terim, gazetecilere yaptığı açıklamada, yakın bir aile dostlarını k-aybettiklerini i-fade etti. Zafer Çika’nın h-ayatını k-aybettiği h-aberini İtalya’da aldığını aktaran Terim, “Çok sevdiğim, çok iyi bir dostumdu. Hiç beklenen bir şey değil ama A-llah’ın dediği oluyor. A-llah r-ahmet eylesin, m-ekanı c-ennet olsun, toprağı bol olsun. Çok iyi bir dostu k-aybetmenin a-cısını ben de tüm ailem de ya-şıyoruz. Allah Demet’e de Ali’ye de s-abır versin.” dedi.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 12

25 senelik dostluğumuz vardı. Bir Demet Tiyatro’da c-anlandırdığı “Tirbuşon” karakteriyle tanınan Serhat Özcan, çok ü-zgün olduğunu aktararak, “Zafer ile 25 senelik bir dostluğumuz vardı, söylenecek bir şey yok, çok ü-zgünüm b-aşımız sağ olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 17

Çeşme’de buluşacaktık n-asip değilmiş. Yılmaz Vural da Çika’yı k-aybetmenin derin ü-züntüsünü y-aşadığını anlatarak, “Zafer Çika ile 2 gün önce Çeşme’de buluşacaktık hep beraber ama n-asip değilmiş. A-llah r-ahmet e-ylesin b-aşımız s-ağ olsun.” diye konuştu.

Loading...