S-on dakika! Ayşen Gruda h-ayatını k-aybetti

Bir süredir y*oğun bakımda t-edavisi devam eden Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda h-ayatını k-aybetti.

Son dakika! Ayşen Gruda hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Ayşen Gruda aramızdan ayrıldı. Rahmetli Kemal Sunal’ın Çöpçüler Kralı filminde Ayşen Gruda’nın canlandırdığı Hacer karakterine i-tafen söylediği gibi ‘İki Gözümüzün Çiçeği’ni kaybettik. 74 yaşındaki Ayşen Gruda’nın bir süredir y-oğun b-akımda t-edavisi sürüyordu. C*NAZE TÖRENİ CUMA GÜNÜ : Ayşen Gruda’nın torunu Emre Gruda yaptığı açıklamada, sanatçının c*naze töreninin Cuma günü öğle n-amazına müteakip Zincirlikuyu Camii’nde yapılacağını belirtti. Emre Gruda, “H-ayatı ondan öğrendim. Cumhuriyeti, sanatı, insanlığı, sevgiyi, saygıyı ondan öğrendim.” i-fadelerini kullandı. DOKTORUNDAN İLK AÇIKLAMA : Hastanede açıklama yapan Ayşen Gruda’nın d-oktoru, “Saat 13:45’te k-aybettik. Bu süreci a-cısız ve şuuru açık bir şekilde tamamladı” i-fadelerini kullandı.

AYŞEN GRUDA KİMDİR? Ayşen Gruda, 22 Ağustos 1944 tarihinde Erman Ailesi’nin ortanca kızı olarak İstanbul, Yeşilköy’de Osmanlı zamanında karargah olarak kullanılan bir köşkte doğdu. Komedi yeteneği, çocuk yaşta Yeşilköy’deki evlerinde E-rmeni komşularının taklidini yaparken ailesi tarafından k-eşfedildi. Lise ikiye giderken babası v-efat etti.

Geçim sıkıntısı yüzünden okulu bırakıp çalışmaya başladı. Kardeşi Ayben Erman ve ablası Ayten Erman da kendisi gibi oyuncu olacaktı. Televizyon için yaptığı skeçlerden birinde canlandırdığı “Domates Güzeli Nahide Şerbet” karakterinden sonra lakabı “Domates Güzeli” olarak kaldı.

Ayşen Gruda, “Mum Söndü”, “Deve Kuşu Kabare”, “Hababam Sınıfı Müzikali”, “Yedi Kocalı Hürmüz” gibi ve müzikallerde yer aldı. Tiyatronun yanı sıra da birçok televizyon programında skeçlerde ve dizilerde oyunculuk yaptı. Sinemada “Tosun Paşa”, “Süt Kardeşler”, “Şabanoğlu Şaban”, “Hababam Sınıfı”, “Neşeli Günler” gibi birçok klasikleşmiş Türk sineması örneklerinde oynadı 2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın yaptığı “Pek Yakında” adlı sinema filminde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Şirincan Çakıroğlu, Tülin Özen ile birlikte rol aldı. Ayşen Gruda, 1965 yılında tiyatrocu Yılmaz Gruda ile evlendi. Elvan adında bir kızı oldu.

Loading...
Loading...