SEN ŞİŞMAN DEĞİLSİN SADECE MİDEN GAZLA DOLU!

Size gün boyunca şişkinlikten kurtaracak bir liste ve 2 karışım hazırladık!

Daha fazla potasyum tüketin – çok tüketirseniz tuzun bazı yan etkilerine karşı gelir. Muz, domates, kavun, narenciye ve kuşkonmaz potasyum kaynakları.

Her gün 8 bardak su için – vücudunuzdaki atıkların atılmasına yardımcı olacaktır. Kahve de yardımcı olabilir. Bağırsaklarıda korur sindirimi çalıştırır.

Çok hızlı yemeyin – Hızlı yemek yiyerek havayı yutmaya neden olabilir – bu da şişmesine neden olur. Sindirimin ağızda başladığını ve bu bölümde daha fazla çiğnemeniz gerekir.

Gazlı içecekleri içmeyi bırakın – bu içecekler midenizi gazla doldurur, bu nedenle salatalık , karbonat veya limonu kullanarak aromalı sular yapın.

Loading...

Sakız – Bu, şişmeye neden olan havayı yutmaya yol açar. Bir şeyi çiğnemeye ihtiyacı duyarsanız salatalık yemeyi deneyin.

Gıda etiketlerini okuyun – işlenmiş, konserve veya dondurulmuş gıdalar satın alırsanız, şişkinliği arttırıp 500 mgdan fazla sodyum tüketmenize neden olabilir.

Başlamadan önce durdurun – Şişkinlik konusunda fazla tuz kezmek sorunları tamamen çözebilir.

Nane: Nane, sindirim sistemindeki kasların spazmını tedavi edici mentol özü içermektedir. Bu mentol özü, sindirim sistemi, safra yolları ve safra kesesi spazmları tedavi edici bir özelliğe sahiptir.

Midedeki şişkinlikten kurtulmak için çiğ nane yapraklarını yiyebilirsiniz.

Bunun dışında, bir bardak su ile nane yapraklarını 10 dakika boyunca kaynatarak nane çayı yapabilir ve bu çayı günde 1-2 defa tüketebilirsiniz.

Papatya Çayı: Papatya çayı da gaz tedavisinde kullanılan bir başka bitkidir. Anti inflamatuar (iltihap kurutucu) ve antispazmodik etkileri sayesinde mide ekşimesi tedavisinde de kullanılmaktadır.

Sıcak bir suya bir poşet papatya çayı koyun ve 8-10 dakika kadar bekleyin.

Çayın içine yeteri kadar bal ve doğal limo suyu ekleyin ve karıştırın.
Yavaş yudumlar ile çayı tüketin.

Bu çayı güde 2-3 defa içebilirsiniz.

Loading...