SON DAKİKA ÜNLÜ SANATÇI SİLAHLI SALDIRIYA UGRADI. İŞTE O ANLAR

Ünlü şarkıcı Volkan Konak Ataşehir’deki barda sahnedeyken, pompalı tüfekle bara gelen İsmail Ç., barın sahibi olan amcası Nazif Ç.’ye, “Vatan haini Volkan Konak’ı niye sahneye çıkardınız.” diyerek ateş açtı. Saldırının ardından İsmail Ç. ve yanında bulunan Seyfi D. kaçtı. Kaçan 2 kişiyi takip eden Metin Y, Ataşehir Diş Hastanesi önünde, kaçan kişilerle kavgaya tutuştu. Bu sırada Metin Y. silahını ateşleyerek Seyfi D.’yi bacağından vurdu. İsmail Ç. ve Seyfi D.’nin suç kayıtları olduğu ortaya çıktı. Volkan Konak’ın sahne aldığı gecede ünlü şarkıcıyı dinleyenler arasında Ali Ağaoğlu, Emel Müftüoğlu ve Elif Kaya gibi ünlü isimler de vardı. Konak’a sürpriz doğum günü organize eden grup silah sesleri ile neye uğradığını şaşırdı.

ATAŞEHİR Andromeda rezidansın içinde bulunan Shot Bar’da sahne alan ve 50. yaş gününü kutlayan Volkan Konak, sahnede şarkı söylerken, bara İsmail Ç. ve Seyfi D. geldi. İsmail Ç., araçtan pompalı tüfekle indi. Barın girişinde barın sahibi olan amcası Nazif Ç.’ye, “Vatan haini Volkan Konak’ı niye sahneye çıkardınız.” diyerek ateş açtı. Mermiler barın tavanına isabet etti. İsmail Ç. ve Seyfi D.’ye barın girişindeki korumalar müdahale etti. İsmail Ç. ve Seyfi D. daha sonra kaçtı. 2 kişiyi Metin Y. adlı bir kişi takip etti. Ataşehir Diş Hastanesi önünde 2 kişiyi yakalayan Metin Y. ve 2 kişi arasında kavga yaşandı.

SUÇ KAYITLARI ÇIKTI

Loading...

Kavga sırasında Metin Y., Seyfi D. ‘yi bacağından vurarak yaraladı. Polis, İsmail Ç. ve Metin Y.’yi olaylarda kullandıkları silahlarla yakaladı. Seyfi D. hastaneye kaldırıldı. İsmail Ç.’nin 6 adet kasten yaralama ve Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefetten suç kaydı çıkarken, Seyfi D.’nin tehdit ve hakaretten kaydı çıktı.

Polis soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

VOLKAN KONAK’TAN İLK AÇIKLAMA: ‘BENİMLE ALAKASI YOK OLAYIN’

Saldırıdan kısa süre sonra Volkan Konak’ın yapımcısı Polat Yağcı ve şarkıcı Koray Avcı mekâna geldi. Yaşanan saldırının ardından gazetecilere açıklama yapan Konak; “Olayın benle alakası yok arkadaşlar. Alkollü olan mekânlarda olur böyle şeyler. Biri gelmiş havaya ateş etmiş, bana yazıp çizmişler. Ben zaten sahnedeydim, haberim bile yok. O yüzden sorun yok. Ailem de çok üzgün… Ben sahnedeydim, şarkı söylüyordum, yaş günüm vardı, dostlarımlaydım. Bu olayın benimle hiçbir alakası yoktur” dedi.

VATAN HAİNLİĞİ BANA YAKIŞMAZ

Muhabirlerin “Size vatan haini deyip ateş açıldığı söyleniyor” sözlerine Konak, “O cümle bana yakışmaz zaten, o yanlış bir haber. Tüm dostlarım burada. Polat Yağcı, Ali Ağaoğlu, Koray Avcı hepsi burada. Ama vatan hainliği cümlesi bize yakışmaz” şeklinde cevap verdi.

Loading...