Ümit Yesin’in s-on paylaşımı yürek burktu

Usta oyuncu Ümit Yesin, 65 yaşında y-aşamını y-itirdi. Ümit Yesin’in Instagram hesabında s-on paylaşımındaki Ayşen Gruda detayı ise y-ürek b-urktu.

65 yaşında h-ayata gözlerini yuman sevilen oyuncu Ümit Yesin tüm Türkiye’yi y-asa boğdu. Yesin’in ö-l-ü-m h-aberini meslektaşı Mustafa Avkıran, duygusal bir mesaj p-aylaşarak d-uyurdu.

Mustafa Avkıran Instagram hesabından şu i-fadeleri kullandı: “İnsan bir ay içinde iki baba birden k-aybeder mi? K-aybedermiş. Çok sevdim seni be benim Ümit ağabeyim. D-evrin d-aim olsun.”

SON PAYLAŞIMI AYŞEN GRUDA'NIN ÖLÜM HABERİ

H-ayatını k-aybeden Ümit Yesin’in s-on paylaşımı ise yürek b-urktu. Yesin’in Instagram hesabında s-on olarak Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ayşen Gruda’nın ö-l-ü-m h-aberini p-aylaşması, görenleri derinden s-arstı.

İŞTE ÜMİT YESİN'İN SON PAYLAŞIMI:

“Seninle birlikte nice yollar yaptık ama bu kez s-onsuzluğa gidiyorsun.. Yüreğim a-cıyor…Hoşçakal arkadaşım, hoşçakal Ayşenim…” (Ayşen Gruda 23 Ocak 2019’da h-ayatını k-aybetti.)

Loading...

Ümit Yesin’in v-efatı dostlarını y-asa b-oğdu. A-cı h-aberi alan ünlü isimler, usta oyuncunun ardından duygularını şu sözlerle dile getirdi:

ALİŞAN

Alişan : ”Ah be Ümit abi. A-llah r-ahmet e-ylesin, m-ekanın c-ennet olsun i-nşa-llah.”

ÇAĞLA ŞIKEL

Çağla Şıkel : “Ümit abim, çok ü-zgünüm.”

ŞEYLA HALİS

Şeyla Halis : “Ah ümit abim. Yıllarca beraber birçok projede abilik, babalık yaptın. Hep güldük, eğlendik. Tabii bol bol yemekler yedik. Gidişinle çok ü-zdün be Ümit abi. Şimdi evin ablamın yanına gidiyorsun. Onu da özlem ve sevgiyle anıyorum. İkinizde nur içinde yatın.”

ÇİÇEK DİLLİGİL

Çiçek Dilligil : “Ahh Ümit abi, ahh…”

JESSICA MAY

Jessica May : “Senden öğrendiğim o kadar çok şey var ki… O kadar çok hikayen hatıra kaldı ki bende. Seni çok özleyeceğim pamuk dedem. A-llah r-ahmet e-ylesin.”

ÜMİT YESİN KİMDİR?

Ümit Yesin Kimdir? Ümit Yesin, 28 Ocak 1954’te Ankara’da doğdu. 1969’da İstanbul’a taşındı. İlkokul ve ortaokulu Ankara’da bitiren Ümit Yesin, liseyi İstanbul’da bitirdi. Yüksek okul ve konservatuar öğrenimini İstanbul’da yaptı.

1970’de Bakırköy Halkevi’nde amatör olarak tiyatroya başladı. Daha sonra da Üstün Asutay’ın sahibi olduğu Bakırköy Komedi Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatroya devam etti. S-onrasında büyük usta Muammer Karaca tarafından konservatuara girmeye t-eşvik edildi.

Genellikle yardımcı oyuncu rollerinde oynayan Ümit Yesin, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatrokare gibi topluluklarda çalıştı.

Ümit Yesin, 1989’da TRT’de yayınlanan Hanımın Çiftliği adlı dizideki Kabak Hafız ve 2007’de özel bir kanalda yayınlanan Yol Arkadaşım adlı dizideki Rıza Elmastaş k-arakteri, Çiçek Taksi’de Şeker Kazım, Cennet Mahallesi’nde Muharrem, Akasya Durağında Duran Ağa k-arakterleri ile adını geniş k-itlelere duyurdu.

Ümit Yesin, oyuncu Evin Esen ile evlendi. Uzun bir süre evli kaldıktan s-onra 2011 yılında b-oşandı.

Loading...