Vücut Şeklinizi Kendi Yağınızla Belirleyin Özgüveniniz Zirve Yapsın

Güzellik ve estetik görünüm hemen her kadın için çok önemli bir olgudur. Kadınlar için giydiklerin yakışması, hoş ve seksi görünmek böylesine önemli olunca alınan bir gram kilo bile rahatsız edici olabilir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ve tatil sezonunun başlaması ile selülit, göbek yağı, basenlerdeki fazlalık gibi sorunlar kadınların başını fazlaca ağrıtmaktadır. Ancak her kadın fazlalık sorunu yaşamaz kimisi de göğüs küçüklüğünden, kalçasının dar oluşundan şikayet eder. Estetik alanında ki buluşlar hızla ilerlerken hem fazlalıkları olan bayanlar için hemde vücudunun bazı bölgelerinde eksiklik olduğunu hisseden bayanlar için çok güzel gelişmeler ortaya çıkmaktadır.

Vücudunuza yağ transfer ediliyor. Bazı kadınlarda yağ fazlalığı olurken bazılarında da yağ eksikliğinden kaynaklanan şekil bozuklukları görülür. Hatta kimisinde bu iki durum yani hem yağ fazlalığı hem de eksikliği bir arada görülür. Böyle bir durumda vücutta yağ fazlalığı bulunan bölgeden yağ azlığı nedeniyle kontör bozukluğu oluşan bölgeye yağ transfer edilir. Bu yönteme “liposculpturing”, “liposhaping” ismi verilir ancak bizim anlayacağımız ismi ile bu yöntemin adı yağ şekillendirmedir. Yağ şekillendirme nasıl yapılır?

Çok basit bir uygulaması olan yağ şekillendirme işlemi, yağ fazlalığı olan bölgelerden bildiğiniz bir uygulama olan liposuction yöntemi ile alınır ve yağ eksikliği olan bölgeye yine benzer bir yöntemle enjekte edilir. Alınacak yağın miktarı müdahalenin lokal ya da genel anestezi şeklinde olup olmayacağını belirler. Alınan yağlar saklanmadan, herhangi bir işleme tabi tutulmadan hemen vücuda enjekte edilir. Çünkü saklanan yağlarda canlı yağ hücresi sayısı ciddi miktarlarda azalma gösterir. Yağ şekillendirme vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir? Yağ şekillendirme uygulaması genel olarak; Basen bel arasına, Poponun üst kısmına, Baldır bölgesine, Ayak bileği kalınlaştırmaya, Yüz bölgesine,

Meme büyütme alanlarında uygulanır. Yağ transferi işlemi için hangi mevsim uygundur? Halk arasında bilinen durumun aksine estetik operasyonlar yazın daha çok yapılır. Çünkü yaz mevsimi kadınların bacaklarının, sırtlarının, göğüs dekoltelerinin daha çok göründüğü mevsimdir. Özellikle de tatile gidecek hanımlar yaz aylarına girme ile birlikte hemen estetik bir müdahale ihtiyacı duyarlar. Yağ transferi işleminin yaz ya da kış mevsimde yaptırılmasının herhangi bir sakıncası yoktur. İşlemin yan etkisi var mıdır?

Loading...

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan yağ transferi işleminde yara izi de kalmaz. Kendi vücut yağınızı yine siz kullandığınız için enfeksiyon kapma riskiniz de bulunmaz. Yağın alındığı ve vücuda tekrar enjekte edildiği yeri siz dahi göremezsiniz ve bir kaç gün içinde normal yaşamınıza dönebilirsiniz. Kişinin tenine ve vücuduna bağlı olarak bazı hastalarda morluklar oluşabilir ancak bu morluklar asla kalıcı değildir. Bir kaç gün sonra morluklar yok olur ve alınan yağlarınız eklendiği alanlarda sizi çok daha iyi hissettirir. Oldukça güzel bir estetik yöntemi olan yağ transferi işlemi ile sizlerde hem fazla yağlarınızdan kurtulmuş hemde ince ayak bileklerinizi, küçük göğüslerinizi istediğiniz gibi şekillendirmiş olacaksınız. Bu yöntem ile her kadın kendine aynada daha güzel bulacak ve tam anlamıyla kendine duyduğu güven artacaktır. Fazla yağların vücudumuza sihirli bir dokunuş yapacağı kimin aklına gelirdi.

Loading...