YEŞİLÇAM’IN GÜZELİNİ SENELER SONRA GÖRENLER TANIYAMADI

YEŞİLÇAM’IN GÜZELİNİ SENELER SONRA GÖRENLER TANIYAMADI

Yeşilçam filmlerinden güzelliği ve oynadığı karakterle akıllara kazınan Meral Zeren şimdilerde neler yapıyor? Çok yaşlandı Meral Zeren, haliyle çok fazla değişti. İşte Meral Zeren’in son hali. Değişimine inanamayacaksınız…

Meral Zeren 6 Haziran 1956 Adana doğumlu sinema oyuncusu ve ses sanatçısı. Ortaokulda bir süre okuduktan sonra tahsilini yarım bırakıp 13 yaşındayken sahneye çıktı. Ardından şarkıcılığa başladı. Sahnede filmcilerin dikkatini çeken Zeren 1971’de Kadri Yurdatap’ın, “Kadri Film” adına yapımcısı olduğu, Natuk Baytan’ın yönetip Yılmaz Köksal’ın baş rolünü oynadığı “Önce Sev Sonra Vur” filmiyle sinema oyunculuğuna başladı.

Loading...

Filmde rol alabilmek için yaşını 4 yıl büyüttü. Çok sayıda filmde başrol oynadı.

S*ks filmleri furyası başladığı sırada Selami Şahin’den Türk Sanat Müziği dersi almaya başladı ve solist olarak tekrar sahnelere döndü.

Zeki Müren ve Ajda Pekkan’la Çakıl Gazinosu’nda sahne aldı. 1979 yılında Kalbinden Atma Beni / Hercai 45’liğini çıkardı.1980’de son büyük sinema filmi Banker Bilo’da rol aldı.70’in üzerinde yeşilçam filminde rol adı.

’Salako’, ’Hanzo’, ’Salak Milyoner’, ’Şaşkın Damat’ ve ’Banker Bilo’ gibi Yeşilçam’ın izlenme rekorları kıran filmlerinde başrol oynadı.Yıllar geçip, yaşlanınca Meral Zeren’de çok değişmiş çok.Aldığı fazla kiloları ile dikkat çeken Meral Zeren’in yeni hali herkesi şaşırttı.

İşte Meral Zeren’in son hali…Zeytin toplayıcısı Bilo ve arkadaşları Almanya’ya gitmek için Maho ile anlaşmışlardır.Maho bir kamyonun arkasında onları götürecektir. Ancak Maho usta bir dolandırıcıdır.

Köylüleri Almanya yerine diye İstanbul’a götürür. Bilo ve arkadaşları İstanbul’da olduklarını öğrendiklerinde büyük bir şok geçirirler.Bu arada Maho zengin bir aile kızı olan Necla ile evlenmiş ve işlerin başına geçmiştir.Bilo Maho’yu bulmaya kararlıdır. Kader onları birçok kez karşı karşıya getirecektir.

Meral Zeren 6 Haziran 1952 doğumlu Türk aktris ve ses sanatçısı. Ortaokulda bir süre okuduktan sonra tahsilini yarım bırakıp 14 yaşındayken sahneye çıktı ve şarkıcılığa başladı. Sahnede filmcilerin dikkatini çeken Meral Zeren 1971’de Kadri Yurdatap’ın, “Kadri Film” adına yapımcısı olduğu, Natuk Baytan’ın yönetip Yılmaz Köksal’ın baş rolünü oynadığı “Önce Sev Sonra Vur” filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Çok sayıda filmde başrol oynadı. Foto roman, TV filmi ve dizilerinde oynadı.

Loading...