1 Adet Mandal İle Ağrılarınıza Elveda!

Ağrılarınızdan Kurtulmak İstiyorsanız, 6 Pratik Bilgi Yazımızda Sizleri Bekliyor

Küçüklüğümüzde, oyunlarımızda bazen bütün parmaklarımıza takıp hayal gücümüz el verdiğince farklı şeylere dönüştürdüğümüz bu mandalları; belki de o zamandan beri, farkında olmadan, vücudumuz için faydalı bir amaçla kullanıyorduk.

İşte şimdi size küçükken bizim için bir oyuncak olan bu eşyanın, belli ağrılarla başa çıkmamızda nasıl yardımcı olacağını hakkında bir kaç pratik bilgi vereceğiz:

1. Kulağınızın en üstündeki nokta; sırt ve omuz ağrılarının tedavisinde kullanılıyor. Bu bölgeye 1 dakikalığına mandal sıkıştırın. Omuzlarınızdaki ağrının azaldığını ve stresin kaybolduğunu göreceksiniz.

1

2. İç organlarınızda bir ağrı hissediyorsanız, mandalı bir dakikalığına 2. bölgede bekletin. Eğer ağrınız çok fazlaysa hemen doktora görünün. Ancak ağrınız o kadar fazla değilse bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bir hafifleme hissedeceksiniz.

Loading...

2

3. Ortanın biraz üstündeki 3. bölge ise eklem ağrılarına iyi geliyor. Bu bölgede mandalı bekleterek veya parmağınızda baskı uygulayarak eklem ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. 

3

4. Bu bölge ise sinüs ve boğaz ile bağlantılı. Üşütmüş iseniz ya da sinüzit baş gösterdiyse buraya mandalla baskı uygulayabilirsiniz.

4

5. Bu bölge ise sindirimle yakından alakalı. Mideniz ağrıyorsa bu bölgeye mandal sıkıştırabilirsiniz. Mideniz bulanıyorsa da aynı yöntemi yine bu bölgeye uygulayabilirsiniz.

5

6. Bu bölge ise başınız ve kalbiniz için, Bilim insanları akupunkturun nasıl işe yaradığını tam olarak açıklayamıyorlar. Lakin görünen açık bir gerçek var ki; o da bu yol sayesinde ağrıların geçmesine yardımcı olan endorfinin salgılandığıdır.

6

Loading...