19 haftalık dünyaya geldi bebeği gören herkes şoke oldu

Walter Joshua Fretz dünyaya 20 hafta erken geldi. Doktorları, yaşama şansının çok düşük olduğunu biliyordu. Aile yine de bebekleriyle geçirdiği her anı dolu dolu yaşamaya çalıştı.

2013 yılının yaz ayında Alexis Fretz (Lexi) hamile olduğu müjdesini aldı. Her şey yolunda giderken bir gün Lexi karnında bir acı hissetmeye başladı. Daha sonra kanaması başladı. Lexi hemen hastaneye yetiştirildi. 19 haftalık hamile olmasına rağmen Lexi’nin bir an önce doğum yapması gerekiyordu. Walter dünyaya geldiğinde doktor fazla yaşayamayacağını düşündü.

Loading...

Kısa süreliğine de olsa Walter’ın kalbi attı. Annesi o anları asla unutmayacağını söyledi. Alexis, blogunda “21:42’de dünyaya geldi. Kordonu kesilir kesilmez kucağıma verdiler. Gözyaşları içindeydim. Harika bir duyguydu. Vücudunun hatları belliydi. Minik göğsünde kalbinin attığını görebiliyordum. Joshua ve ben onu kucağıma alır almaz ağladık. Minik oğlumuza taparcasına baktık. Hemşireler ve doktorlar oğlumuzla vakit geçirmemiz için bize müsaade ettiler” yazdı.

Walter’ın dayanacak fazla gücü yoktu. Joshua oğluna veda etmeye başladı. Oğlunu yavaşça kucağına aldı ve kalp atışlarını bedeninde hissetti.

Walter’ın ablası da minik kardeşine veda etti. Gözyaşları içinde kalsa da kardeşini kucağına almanın gururunu yaşadı.

Walter hayatta fazla kalamasa da ailesi onunla geçirdiği her saniye için şükretti. Lexi, kendisiyle yakından ilgilenen hemşirelere de teşekkür etti. Alexis, “Doktorlara ve hemşirelere ne kadar teşekkür etsem az. Ağızlarından ‘fetüs’ kelimesinin çıktığını duymadım. Yanıbaşımda ağladılar ve dua ettiler. Sevildiğimizi ve önemsendiğimizi hissettim. Bize harika baktılar” dedi.

Lexi’nin olaya bakış açısı hem etkileyici hem de ilham verici. Böyle bir şeyi paylaşmak onun için de kolay olmamıştır.

Loading...