3 Yaşındaki Çocuk En Sevdiği Oyuncakla Oynadıktan Sonra Hastaneye Kaldırıldı. Nedenini Öğrenince Şok Olacaksınız.

Çocuğunun hasta olduğunu görmek hiçbir ebeveyn istemez.

Kylie ve Tony Cravens çiftinin 3 yaşındaki kızı Lydia, oyuncak makyaj setiyle oynadıktan sonra vücudu alerjik reaksiyon gösterdi.

Şimdi anne ve baba, gözleri şişen ve vücudunda kızarıklıklar oluşan kızlarının başına gelenler hiçbir çocuğun başına gelmesin diye uğraşıyor.

Loading...

Kyle ve Tony, Love What Matters’a konuştu.

Üç yaşındaki kızlarına oyuncak makyaj seti almışlar ve kızları oyuncakla oynadıktan saatler sonra vücudunda alerji belirtileri gözlemlemeye başlamışlar.

Anne, Facebook’ta “Bunu bütün anne ve babaların bilmesi gerekiyor. Tony ve ben daha önce böyle bir şeyin olabileceğini bilmiyorduk. 8 gün önce kızımıza oyuncak makyaj seti aldık. Zararsız olduğunu düşündük. Diğer çocukların da benzer oyuncaklarla oynadığını görmüştük. Ama günümüzün kabusa dönüşeceğini tahmin bile edemezdik” dedi.

Oyuncakla oynadıktan kısa süre sonra Lydia’nın vücudunda kızarıklıklar oluştu. Hemen hastaneye kaldırıldı.

Üç yaşındaki çocuk günlerce yemek yiyemedi.

Kylie’nin Facebook gönderisinden aktarılanlara göre aldıkları oyuncak makyaj setinin içinde bulunan altı kimyasal da hassas ciltli kişiler alerjik reaksiyon oluşmasına neden oluyormuş.

Anne son olarak, “Oyuncakta yer alan altı kimyasal alerjik reaksiyon oluşmasına neden olabiliyormuş. Lydia’nın maalesef o kimyasallardan birine alerjisi varmış. 24 saat içinde kızımızın gözleri şişti ve vücudunun hemen her yerinde kızarıklıklar oluştu. Günlerce yemek yiyemedi” dedi.

Loading...

Kylie şimdi bütün ebeveynleri çocuklarına oyuncak almadan önce dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Kylie ve Tony’nin mesajını olabildiğince yayarak anne ve babaların konu hakkında bilgilenmesi ve bilinçlenmesini sağlayalım.

Loading...