5 Yaşında Anne Oldu – Dünyanın En Küçük Annesi

Loading...

1939 yılında genç bir anne, son derece sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdi. Bu olayın dikkat çekici yanıysa annenin sadece beş yaşında olmasıydı.

1939 yılının ilk baharında, Peru’nun şehirden uzak bir köyünde yaşayan bir aile, beş yaşındaki kızlarını Lima’daki bir doktora götürdü. Kızın karnı birkaç aydır büyüyordu ve annesi tümör olmasından şüpheleniyordu.

Ä°lgili resim

Dehşete kapılan ve şok geçiren doktor, Lina Medina’nın yedi aylık hamile olduğunu teşhis etti. Altı hafta sonra, Medina, bir kız çocuğu dünyaya getirerek, beş yaşında dünyanın en küçük annesi oldu.

Loading...

Dikkat çekici bu olay dönemin çocuk uzmanlarını çok şaşırttı ve sürekli spekülasyon konusu oldu. Medina, babanın kim olduğunu hiç bir zaman söylemedi ve ailesi Medina’yı sürekli sakladı. Çeşitli haber şirketleri detaylı bilgi için aileye yüksek miktarda paralar teklif etmesine karşın aile bu teklifleri kabul etmedi.

Medina’nın babası tecavüz suçlamasıyla tutuklansa da bir süre sonra delil yetersizliği ve şikayet bulunmaması sebebiyle serbest bırakıldı.

Lina Medina’nın Daha Sonra Yaşamı

Medina’nın 14 Mayıs 1939’da dünyaya getirdiği bebek tam 6 kiloydu.

Doğum sezaryen ile yapıldı, çünkü Medina daha bir çocuktu ve vücudunun normal doğum yapacak kadar gelişmiş olması mümkün değildi.

Çocuğa önceleri Medina’yı muayene eden doktorun adıyla Gerardo adı verildi ve hastaneden ayrıldıklarında ailesiyle beraber Ticrapo köyüne geri döndü.

Gerardo, Medina’nın ablası olduğunu sanarak büyüdü ve gerçeği gençlik çağında öğrendi.

5 Yaşında Anne Oldu - Dünyanın En Küçük Annesi ile ilgili görsel sonucu

Annesiyle birlikte yaşadığı 1955 yılında yapılan bir röpartajda doktor olmak istediğini belirtmişti. Bilinen herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen Gerardo, 1979’da 40 yaşındayken doğal nedenlerle, nispeten daha gençken öldü.

5 Yaşında Anne Oldu - Dünyanın En Küçük Annesi ile ilgili görsel sonucu

Medina ise Peru’da sıradan bir hayat sürdü.

Lina Medina ile ilgili görsel sonucu

1970’lerin başında Raul adlı bir adamla evlendi ve 1972’de 39 yaşındayken ikinci çocuğunu doğurdu. Medine ve Raul 2002’den bu yana Chicago Chico olarak bilinen Lima’da fakir bir mahallede yaşıyor.

Ä°lgili resim

Loading...