7 Yıl Boyunca Çocukları Olmadı – Yıllar Sonra Ultrasonda Gördükleri Çifti Ağlattı

Beata Bienias ve eşi Powel yedi yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyordu. Başarılı olamayınca asla çocuk sahibi olamayacaklarını düşünmeye başladılar.

Beata’da hamile kalmayı zorlaştıran polikistik over sendromu olduğu ortaya çıktı. Dahası ideal kilosunun üstündeydi ve doktorlar kendisine kilo vermesini önerdi. 30 kilo vermesine rağmen yine de hamile kalamadı.

Çift en sonunda tüp bebek yöntemine başvurdu. Doktorlar, tedavi esnasında onlara cinsel birliktelikte bulunmamasını söylese de Beata’nın doğum gününde doktorların uyarısısın dinlemediler.

Tedavi tamamlandıktan sonra Beata’ya hamile olduğu müjdesi verildi. Sonogramda göreceklerine inanamayacaklardı!

Loading...

Beata ve eşi, embriyolardan en azından birinin hayatta kalması için dua ediyordu. Neyse ki duaları kabul oldu.

Sonogramda gördüklerine inanamadılar. Beata’nın bir değil üç bebeği olacaktı!

Üçüzler

Beata, “Görüntüleri gördükten sonra eşimle şok olmuş şekilde birbirimize baktık. ‘Burada üç bebek var’ der gibiydik” dedi.

“Hemen annemi aradım ve anlatırken ağlamaya başladım. Üç bebeğim olacak dedim” diye ekledi.

Kendilerini bir sürpriz daha bekliyordu. Bebeklerden biri tüp bebek yöntemiyle, diğer ikisi de doğal yollarla oluşmuştu. Bunu duyunca inanamadılar!

Beata, “Bu kadar uzun süre denedik ama olmadı. Tüp bebek denerken doğal yollarla da hamile kalmak gerçekten şaşırtıcı” dedi.

Beata’nın başına gelenlere aslında ndiren rastlanmıyor. Tüp bebek yöntemine başvurup da aynı anda doğal yollarla bebeği olan kişilerin sayısı oldukça fazla.

Dünyaya geldiler

Beata, Amelia, Matylda ve Borys ismini verdikleri bebeklerini hamileliğinin 34. haftasında dünyaya getirdi. Bir hafta sonra da hastaneden ayrıldılar.

Beata, “Bizi zor bir süreç bekliyor ama hayatımızdan çok memnunuz. Daha bir gecede yoruluyorum ama onların o güzel suratlarına bakınca bütün yorgunluğum gidiyor” dedi.

Gördüğünüz gibi hiçbir şey imkânsız değil.

Beata’nın hikâyesi sizleri de sevindirdiyse, uzun süredir denemesine rağmen çocuk sahibi olamayan çiftlerle paylaşarak umutlarını yitirmemelerini sağlayın.

Loading...