Anne, Marketteki Üstü Kirli Adamı Küçümsedi – Gerçek Kimliği Ortaya Çıkınca Söylediklerine Pişman Oldu

Geçtiğimiz günlerde Andy Ross bir şeyler almak için markete gitti.

Markete girince küçük bir kız çocuğunun kendisine baktığını farketti. Bütün gün ormanda çalışmıştı ve küçük kızın kirli görünmesine taktığını düşündü.

Marketten çıkacaklarken anne, kızına “İşte bu yüzden okuluna devam etmelisin” dedi.

Annenin, Andy’yi kastettiği belliydi.

Ancak daha sonra anne söylediklerine pişman olacaktı. Andy yaşadıklarını Facebook’ta paylaştı.

Loading...

Söylediklerini herkesin okuması ve aklında bulundurması gerekiyor.

Bugün bir anne ve kızıyla ilginç bir diyalog yaşadım. Markete girdiğimde küçük kız bana bakıyordu. Bu yaştaki çocuklar meraklı olduğundan hiç dikkate bile almadım.

Şans eseri kasada önümdeydiler. Küçük kız hala bana bakıyordu. Annesi, bana bakmamasını söyledi. Tam marketten çıkacaklarken kızına, ‘İşte bu yüzden okuluna devam etmelisin’ dedi. 7-8 yaşlarındaki kızını bu şekilde eğittiğini düşündü. Daha sonra anneye şunları söyledim:

Öncelikli eğitim hayatım başarılarla dolu. Üniversiteyi bitirdim ve birçok tıbbi sertifikam var.

Yani dış görünümüme bakarak eğitimsiz olduğumu söylemeniz yanlış.

Kollarımda dövmeler var diye kızına eğitimine devam etmesini söylediyseniz yine yanılıyorsunuz. Kızınızın yaratıcılığını ve hayal gücünü bastırmış oluyorsunuz.

Geyikli şapkamdan dolayı da beni yargıladıysanız, Evergreen State Outdoors ismindeki insanlara yasal avlanma konusunda eğitim veren şirketin kurucusu olduğumu bilmenizi isterim.

Son olarak inşaat sektöründe yer almaktan gurur duyuyorum. Geride insanlara bizi hatırlatacak somut şeyler bırakıyoruz. Ofis işinde çalışıyordum ancak sıkıldım. Ellerimle doğada çalışmayı daha çok seviyorum. Bu yüzden de bazen eve bazen de markete kirli kıyafetlerle gidiyorum. İyi para kazanıyorum ve aileme bakıyorum.

Yani dış görünümümün zekamla alakası yok. Bunu bilmenizi istedim.

Andy’nin paylaşımından hepimizin ders çıkarması gerekiyor. İnsanları dış görünüşüne göre yargılamamak gerekiyor. Bunu herkesin bir kez daha hatırlaması için paylaşın.

Loading...