Artık Birine Whatsaptan Mesaj Yazarken dikkat edin

Artık Birine Whatsaptan Mesaj Yazarken…

indir-(1)-006.jpg

WhatsApp’ta gelen son yenilik sayesinde bir süre önce iOS sürümünde kullanılmaya başlanan bir özelliği artık android sürümünde de kullanılmaya başlanacak. İşte WhatsApp’a bugün eklenen vekimsenin fark etmediği o özellik… Günümüzün en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun bir süredir iOS sürümünde yer verdiği bir özelliğini nihayet Android sürümünde de kullanıma sunuyor.Beta versiyonunda ilk kez ortaya çıkan bu özellik ile cevap vermek istediğiniz mesajı kolayca yana çekip alıntılayabiliyorsunuz. Güncel sürümde ise bu işlemi yapmak için cevap vermek istediğiniz mesajı seçip cevapla butonuna dokunmanız gerekiyor.

Loading...

indir-011.jpg

Yeni gelen özellik ile birlikte daha hızlı bir şekilde amacımıza ulaşıp kolayca mesajımızı yazabileceğiz. Özellikle grup konuşmalarında işleri daha da kolaylaştıracak olan bu özellik halihazırda beta sürümde kullanılabiliyor. Bu arada Whatsapp kullanıcıları için kötü bir haberimiz de var!Hemen her iPhone’da sorunsuz bir şekilde çalışan Whatsapp aldığı flaş bir kararla bazı iPhone modellerinde artık çalışmayacak! Peki bu ne anlama geliyor? Kimler Whatsapp’ı artık kullanamayacak? iPhone (ilk jenerasyon) iPhone 3G iPhone 3G S iPhone 4 iPhone 4S Yani iOS 8 sürümü ve altını kullananlar için artık çok geç! Whatsapp telefonunuzda kurulu olsa bile artık giriş yapamayacaksınız.

indir-011.jpg

Bu telefonların iOS 8 üs tü bir sürüme güncelleme şansı olmadığı için Whatsapp kullanılması söz konusu olmayacak.Bu nedenle kullanıcıların Whatsapp’ı kullanabilmeleri için telefonlarını değiştirmesi gerekecek. iOS 11 ve iOS 12 sürümünü kullanan kullanıcılar hayli fazla olsa da, telefonları eski olan veya güncellediğinde telefonlarının yavaşlayacağını düşünenler eski iOS sürümlerini kullanmaya devam ediyor. Whatsapp daha önce de eski Android sürümlerinden desteğini çekmişti. Kaynak: Artık Birine Whatsaptan Mesaj Yazarken

Loading...