Bakıcısının “Ne oynayalım?” Sorusuna…

Loading...

Bakıcısının “Ne oynayalım?” Sorusuna “Babamla Hep Oynuyoruz, A-yıp” Diye Bakıcısının “Ne oynayalım?” sorusuna “Babamla hep oynuyoruz, ayıp” diye yanıt veren 6 yaşındaki E.A.’nın ifadesi üzerine annesinin birlikte yaşadığı V.M’ye dava açıldı.

Ä°lgili resim

Sonucu herkesi şok etti

Habertürk’ten Beycan Üçkardeş’in haberine göre, dava süreci, bakıcının durumu anlattığı F.Ö.’nün kızıyla konuştuktan sonra yaptığı suç duyurusuyla başladı. Küçük çocuk, Çocuk İzleme Merkezi’nde “Baba” diye hitap ettiği V.M. ile oyunlar oynadığını, bu oyunların ayıp olduğunu, annesi uyurken babasının kendisi ile sürekli aynı oyunu oynadığını, oyunlardan annesine bahsederse kendisine kötü davranacağını ve aralarında sır olarak kalmasını istediğini anlatınca V.M. hakkında cinsel istismar suçundan dava açıldı.

Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava kapsamında küçük çocukla görüşen uzmanlar da olayla ilgili ifadelerinin mantıklı ve tutarlı olduğu yönünde rapor verdi. 14 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan V.M. ise savunmasında sevgilisinin kendisinden ‘para koparmak için iftira attığını’ öne sürdü.

Loading...

Mahkeme kesin ve yeterli delil olmadığı gerekçesiyle V.M.’nin beraatine karar verdi. F.Ö., avukatı Mehmet Habib Ekmekçi aracılığıyla kararı temyiz etti.

Loading...