Bale Gösterisinde Sahne Korkusu Yaşayıp Donup Kalan Küçük Kıza Babası Böyle Yardım Etti

Çocuklarınızın sosyal olmaları onlara gelecekte hem iş hayatında hem de kişisel yaşamlarında yardımcı olur. Daha fazla arkadaş edinirler ve bağlantıları sayesinde daha iyi ve hızlı iş bulurlar.

Bu anlamda anne ve babaların, çocuklarının sosyalleşmeleri açısından onları sosyal aktivitelere katılmaya teşvik etmesi çok önemlidir.

Okul gezilerine katılmak, okul gösterilerinde yer almak, kamplara gitmek, çeşitli spor dallarında yer almak, gitar çalmak, dans etmek, şarkı söylemek ve aklınıza gelebilecek diğer hobiler çocuklarınızın daha sosyal olmalarını sağlar ve ileride karakterlerinin şekillenmesine yardımcı olur. Öte yandan çocuklar hangi konuda yetenekleri olduklarını daha çabuk anlarlar.

Bunu harika bir şekilde yapan kişilerden biri de Marc Daniels ismindeki bir baba.

Üç çocuk babası Marc Daniels, çocuklarının sosyal aktivitelerde yer alması için elinden geleni yapıyor.

Loading...

İki yaşındaki kızı Bella’nın baleye olan ilgisini görünce onu bale kursuna yazdırdı.

Küçük kızın baleye yeteneği de vardı. Belli bir süre kursa gittikten sonra sıra bale gösterisine geldi.

Kucağında bebeğiyle beraber baba, iki yaşındaki kızını izlemeye başladı. Provalarda harika performans gösteren küçük kız sahneye çıkınca donup kaldı. Kızının sahne korkusunu yenmesinin çok önemli olduğunu düşünen baba, kucağında bebeğiyle hemen sahneye çıktı.

Baba, sahneye çıkar çıkmaz izleyiciler tarafından alkışlandı ve destek aldı.

Sahne korkusu olan ve sahneye çıktığında donup kalan küçük kız, babasının kendisini cesaretlendirmesi ile dansına devam etti.

Daniels, “Bella’nın sahne korkusu vardı ve babasının desteğine ihtiyacı vardı. Kucağıma bebeğim Suri’yi alarak hemen kızımın yanına koştum ve özgüven kazanmasını sağladım. Gösteriden önce de evde beraber prova yaptığımızdan ben de az çok hareketleri öğrenmiştim” dedi.

Babanın, sahne korkusu olan küçük kızına destek olarak korkusunu yenmesini sağladığı o anları hemen izleyin:

https://youtu.be/GGtL_NeHhlk

Babanın bir an bile tereddüt etmeyerek bebeğiyle sahneye çıkıp küçük kızını cesaretlendirmesi ayakta alkışlanacak türden bir davranış. Diğer babalara da örnek olması için paylaşalım.

Loading...