Bazı Ülkelerde Çekici Bulunan Kadın Tiplerini Görünce Çok Şaşıracaksınız

Bir bireyin güzellik algısı ve standartları yaşadığı ülkeye bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Güzellik tabii ki göreceli bir kavramdır. Fakat sizin yaşadığınız ülkede estetik olarak çekici gelen bazı özellikler, diğer ülkelerde farklı bir bakış açısıyla karşılanabiliyor.

Bu yazıda dünyanın dört bir yanında yaşayan insanların tercih ettiği, size ilginç gelebilecek birkaç özellikten bahsedeceğiz.

1. Çarpık Dişler

carpik-dis2

Dişlerin inci gibi olması özellikle batı ülkelerinde harika bir gülümseme için en önemli unsur olarak görülüyor.  Fakat Japonya’da yaşayan insanlar için bu durum biraz daha farklı. Onlar için güzel bir gülümseme “yaeba” adını verdikleri, köpek dişlerin vampir gibi önde olması ve ağızdan taşmasıyla mümkün oluyor. Japonlar bunu tatlı ve çekici buluyorlar.

2. Deriye Yapılan Çizikler

afrikali-kadin

Loading...

Afrika’da yaşayan birçok yerli hala vücutlarına sanatsal şekiller çizdirerek geleneklerini devam ettiriyorlar. Bu uygulama törenlerde özellikle erkeklere yapılıyor ve bu yaralar birçok kadın açısından erkekleri çekici yapan bir unsur. Tabii ki günümüzde bu geleneği devam ettiren bir azınlık kalmış olsa da, güzellik standartları açısından oldukça benzersiz bir gelenek.

3. Kalp Şeklinde Yüz

estetik-ameliyati

Plastik cerrahi Güney Kore’de sadece çok yaygın bir işlem olmakla kalmıyor, grip olup doktora gitmek kadar normal karşılanıyor. Güney Kore’deki büyük şehirlere seyahat etme imkanınız olursa, etrafta insanları bıçak altına yatmaya teşvik edecek birçok reklam olduğunu görürsünüz.

Burada, kalp şeklinde bir yüze sahip olmak güzel görünmenin en önemli anahtarlarından biri. Kore’de yaşayan birçok insan cesur estetik operasyonları geçirmekten çekinmiyor. Fakat bu yüze sahip olmak için estetik ameliyatı olan birçok kişi, operasyondan uzun bir süre sonra katı yiyecekleri çiğnemekte zorluk yaşıyor.

4. Aşırı Kilo

moritanyali-kadin

Moritanyalı erkekler yeterince kilolu olmayan kadınları asla kollarına takmak istemiyorlar. Hatta bu sebeple kadınlar aileleri tarafından, her gün 16.000 kalori alabilicekleri özel çiftliklere gönderiliyorlar. Ne yazık ki, Moritanya’da bu gelenek yüzünden birçok kadın mide hastalıklarıyla mücadele etmek zorunda kalıyor.

5. Yüz Estetiği

iranli-kadinla

İran burun estetiği konusunda başarılı olan ülkelerden biri. Yüksek fiyatlandırmalara rağmen İran’da yaşayan birçok insan düz bir buruna sahip olmak uğruna her türlü ücreti vermeye hazır. Burun estetiği İran’da güzelliğin sembolü olmasının yanında, kişinin toplumdaki statüsünü de etkileyen bir operasyon.

6. Soluk Ten

soluk-ten

Soluk bir tene sahip olmak Çin ve Tayland gibi ülkelerde güzelliğin olmazsa olmazlarından. Eğer bu ülkelerden birinde kozmetik mağazasına girip yüz kremi almayı düşünürseniz, beyazlatıcı özelliğe sahip olmayan bir krem bulmanız çok mümkün değil.Hatta erkeklerin traş sonrası kullandıkları balsamlar bile beyazlatıcı özelliğe sahip. Çin’de yaşayan insanların geneli sahile maske takmadan gitmeyi tercih etmez.

7. Birleşik Kaşlar

Charcoal Brows

Kaşların ortasının alınmaması Tacikistan’ın bazı bölgelerinde kadınlar tarafından çok benimsenen bir güzellik ölçütü. Eğer kaşların ortası boşsa, kadınlar bunu siyah kalemle çizerek hallediyorlar. Birleşik kaşları olan kadınlar çok talihli olmalarıyla biliniyorlar. Bu gelenek birçok ülkede tuhaf karşılansa da, güzelliğin bir standarttan ibaret olmadını hatırlatmak gerekir.

Loading...