Duayen Oyuncu Milyonların Sevgilisi Aramızdan A-yrıldı. Oğlu Duyurdu.

Bir süredir şeker, kalp ve damar hastalıklarıyla mücadele eden Yalçın Menteş’ten ü-zücü h-aber geldi. Geçtiğimiz günlerde durumu ağ-ırlaşan ve h-astaneye kaldırılan Menteş’in ö-lüm haberi sanatçının yakınlarıyla paylaşıldı. Peki, Yalçın Menteş kimdir, kaç yaşında ve ö-lüm nedeni ne?

Yalçın Menteş kimdir? Tatlı Kaçıklar'ın usta oyuncusu hayatını kaybetti!

Yalçın Menteş’in tedavi gördüğü hastanede h-ayatını k-aybetmesinin ardından usta sanatçının kariyeri bir kez daha gündeme geldi. 90’lı yıllara ve 2000’lerin başlarına damga vuran bir kariyere sahip olan Menteş, son dönemde hastalıklarla mücadele ediyordu. İşte Menteş’in kariyerinde yer alan bazı projeler ve usta oyuncunun hayatı…

YALÇIN MENTEŞ’İN H-AYATI

Kendi prodüksiyon ve reklam ajansının da sahibi olan Yalçın Menteş,1 Nisan 1960’ta İzmir’in Tire ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi İzmir’de tamamladı. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra, tiyatroya, 1977 yılında Turgut Özakman’ın “Darılmaca Yok” adlı oyunuyla başladı.

Loading...

1999 Yılında Star TV’ de yayınlanan “Çarli” ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı “Tatlı Kaçıklar” adlı diziyle televizyon ekranlarında şöhreti yakaladı.

1983’de İzmir’de 45 kişilik kadrosuyla bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de tiyatro çalışmalarını daha rahat olarak sürdürmek için İstanbul’a yerleşti. TRT’deki bazı programlara küçük güldürü bölümleri hazırlayan Yalçın Menteş, Tatlı Kaçıklar dizisindeki ‘Saffet’ rolüyle büyük beğeni kazandı.

1995’te “Dikkat Yalçın Menteş” adlı tek kişilik oyununu sahneledi. Türk Büyükleri Ansiklopedisi’nden etkilenen Yalçın Menteş, “100 Ünlü Yüz” adlı oyunuyla Türkiye gündemindeki kişileri sahneye taşıdı.

Yalçın Menteş, “Charlie” isimli bir maymunla stand up gösterileri de yaptı. “Akasya Durağı” dizisinde de rol aldı.

Uzun yıllardır şeker h-astası olan Yalçın Menteş, diyabet, kalp ve damar hastalıkları sebebiyle kaldırıldığı Şişli’deki Memorial Hastanesi’nde tedavi görmekte iken 12 Nisan 2013 tarihinde damar tı-kanıklığı yüzünden sağ bacağının dizinin üzerinden k-esildi.

Oyuncu Yalçın Menteş’in şeker hastalığı nedeniyle 2013 yılında sağ bacağı kesilmişti. 2. Sayfa’nın haberine göre 12 gündür yoğun bakımda olan Yalçın Menteş h-ayatını k-aybetti. Usta oyuncu 58 yaşındaydı.

A-cı haberi duyuran Yalçın Menteş’in oğlu Atilla Menteş “Sevgili babam Yalçın Menteş’i kaybettik. Tüm yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun” dedi.

FİLMOGRAFİSİ

  • Tatlı Kaçıklar
  • Yalancı Yarim
  • Cennet Mahallesi
  • Çarli Hırsız
  • Yalancı Romantik
  • Sevda Tepesi
  • Akasya Durağı
  • Doksanlar

Loading...