DÜNYA ONU KONUŞUYOR… KİLO VERMEK İSTERKEN BU HALE GELDİ!

Kilo vermek isterken bu hale geldi…

Discovery Communications’ın sahip olduğu TLC’deki Ağır Yaşamlar isimli programın Çarşamba günü yayımlanan bölümünde 148 kilo olan ve hızla zayıflayan Hope Truck’ın hikayesine yer verildi.

Daha 20 yaşındayken 148 kilo olan ve okulda arkadaşlarıyla büyük problemler yaşayan Hope Truck, depresyona girdiği ve sadece yemek yiyerek kendini iyi hissettiğini söylüyor.

Gastrik bypass ameliyatı geçirdikten sonra 56 kilo veren Hope, bununla da yetinmeyerek diyetini sürdürdü ve ameliyat sonrası toplamda 90 kilo verdi. Şimdi ise derisindeki sarkıklık nedeniyle zor günler geçiriyor.

Hope, kilolu olduğu dönemlerde yaşadığı psikolojiyi şu sözlerle anlattı: ‘Derimin sarkması beni duygusal olarak etkiliyor. Bu görünümüm sağlıksız beslendiğim, kilomdan dolayı adım dahi atamadığım o günlerin tekrar kafamda canlanmasına sebep oluyor.Şişman olduğum için diğer kızlar bana iğrenerek bakıyorlardı.’

Okuldan eve döndüğümde yine rahatlamak için yemek yemeye dönüyordum. Bu sebeple ağırlığım artmaya devam ediyordu. Sadece kilo aldığım, üzüldüğüm ve daha fazla yediğim sonsuz bir döngünün içindeydim.’

‘Hope’un annesi Lisa, kızının engellenemez döngüsünü kırması için bir psikiyatrdan destek almaya karar vermişti. Hope’u psikiyatra götürdü ve kısa süre sonra depresyon için ilaç tedavisine başladı.

Hope, o günleri şöyle anlatıyor: ‘Kilom sağlığımı etkilemeye başladı. Nefes nefese kalıyordum. 20 yaşımdayken 148 kiloya çıkmıştım. Yemekle kendi kendimi iyileştirdiğimi düşünerek aslında kendime zarar veriyordum.’

Gastrik bypass ameliyatından sonra hayatının tamamen değiştiğini söyleyen Hope, Ameliyattan sonraki dört ayda hızlıca kilo vermişti. Bu da depresyon ilaçlarından kurtulmasına yardımcı oldu. Ancak 40 kilo verdikten sonra derisinin sarkmaya başladığını fark etti.

Artık derisini avuçları arasında tutabiliyor ya da istediği gibi şekil verebiliyordu. Kafasından atamadığı kilolu günlerine bu andan itibaren sarkan derilerinden duyduğu rahatsızlık da eklenmişti. Bu da tekrar mutsuz olmasına neden oldu.

Bu konuda mide ameliyatını gerçekleştiren doktoruyla konuşan Hope’a olumlu yanıt gelmedi. Bunun nedeni ise kilo kaybı konusundaki takıntısı. Doktoru, Hope’un geçireceği deri ameliyatının onu sağlıksız hale getirebileceğini düşünüyor.

İşte 90 kilo veren Hope’un son hali…