Evinizdeki Bu 5 Eşya Zararlı Kimyasal İçeriyor

Birçoğumuz sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olduğumuza inanmak isterken, ev eşyalarında kaç tane toksik kimyasalın gizlendiğini bilmiyor. Uzmanlar sağlığımıza zararlı, kansere neden olabilecek ev ürünleri hakkında bilgi verdi.

Kansere neden olan ev ürünleri

Plastik

Su şişeleri ve diğer plastikler, kimyasalları su veya yiyeceğinize ilk tat olarak aktarabilir. Uzmanlar, plastik olmayan yeniden kullanılabilir şişeleri ve cam ürünleri tercih etmeyi öneriyorlar.

Strafor bardak/tabak

Plastik her zaman zararlı bir madde olarak bilinir. Straforun resmi adı Genişletilmiş Polistirendir. Başka bir plastiktir ancak geleneksel plastikten farklı olarak yiyeceklerinize girebileceği ve özellikle ısıtıldığında çok daha kolay bir şekilde içebileceği için farklıdır.

Loading...

Çamaşır deterjanı

Birçok çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı, cilt ve boğaz tahrişine, döküntülere, kuruluğa, kaşıntıya, sinüs problemlerine ve kanserojenliğe neden olabilecek sert kimyasallar içerir.

Şampuan

Popüler markalar genellikle kepek, lapa lapa derisi, saç dökülmesine ve farklı kanser türleriyle doğrudan ilişkili olabilecek zararlı kimyasallarla doludur. Şampuanlarda ve saç kremlerinde yaygın olarak bulunan toksik kimyasallar, parabenler, sodyum loril sülfat, parfum ve daha fazlasını içerir.

Granit tezgah tablaları

Granit üstleri tipik olarak bir mutfağa veya yeni bir eve eklemek için istenen ve estetik açıdan hoş bir detaydır. Birçok insanın bilmediği şey, granit üstlerinin, doğrudan akciğer kanseri ile bağlantılı olmasıdır.

Loading...