Fayans aralarını temizlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı

Temiz görünen fayans zeminleri elde etmenin sırrı, kararan fayans aralarını tam anlamıyla temizlemekte saklıdır. Banyo ve mutfak zeminlerinde ve duvarlarında kullanılan fayanslar her ne kadar güzel görünüyor olsa da, fayans aralarının kısa zamanda kirlenmesi onların bu güzel görüntüsünü bozar ve kirlenmiş fayans araları ise ev hanımlarının en büyük sorunları arasındadır.

1-20190224221722.jpg

Fayanslar kirlere ve kararmalara karşı oldukça dirençli olmalarına rağmen, fayans araları gözenekli bir yapıya sahip olduğundan kirleri kolaylıkla absorbe ederler ve çabuk kararırlar. Bu sebeple fayans aralarını temiz tutmak zordur. Eğer kararan fayans aralarını doğru bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi biliyorsanız, bu problemi pratik bir şekilde, üstelik en çok kullanılan temizlik malzemeleriyle halletmeniz mümkün olacaktır. Bu yazıda, evinizin bütün bölümlerindeki kararan fayans aralarını temizlemek için en pratik yöntemleri bulacaksınız. Banyo temizliği yaparken fayans aralarını temizlemek adeta işkence gibidir. Banyo ya da mutfak ne kadar temiz olursa olsun fayans aralarında bulunan siyahlıklar bu temizliği gölgede bırakır. Ancak bu işinde bir kolayı var.

1-20190224221722.jpg

Evde yaptığınız fayans temizleme suyuyla fayanslarınızı bembeyaz yapabilirsiniz. İşte yöntemi: Malzemeler: Bir bardak karbonat Bir bardak limon suyu Bir çay bardağı beyaz sirke Yarım su bardağı su Bu malzemelerin hepsini kullanmadığınız bir kabın içinde karıştırın. Daha sonra küçük bir fırçayla ya da diş fırçası ile fayans aralarına sürün. Fayans aralarınızın temizlenerek fayanslarınız kadar beyazladığını göreceksiniz.

Loading...
Loading...