Gece İçilen Su Sağlığımızı Tehdit Ediyor!

Loading...

Gece içilen su sağlığımızı tehdit etmektedir. Bunun nedenini okuyunca çok şaşıracaksınız. Hepimiz bildiğiniz üzere gece uyurken baş ucumuza bir bardak su koyarız. Gece uyku aralarında bu suyu içmek sandığınızdan daha tehlikelidir.

Gece Suyu Neden Tehlikelidir?

Gece uyurken susadığımız zaman mutfağa kadar kalkıp gitmemek, yataktan kalkmamak ve uykumuzun kaçmaması için hemen içip geri yatmak için yapılan bu alışkanlığı değiştirmeniz gerekecektir. Gece içilen bu suyun hayati tehlike taşıdığını biliyor muydunuz?

Yatmadan önce susadığınızda içmek için başucumuza koyduğumuz suyun tadının değiştiğini, farklı olduğunu farketmişsinizdir. Nedenini soracak olursanız; gece boyunca ağzı açık bir şekilde bekleyen su hava ile direkt temas halindedir ve odanın içindeki karbondioksiti içine emmektedir. Karbondioksit ile birleşen bu su kimyasal bir tepkimeye girer ve karbonik asit oluşturur. Suyun bu şekilde içilmesi de kesinlikle sağlığınızı tehlikeye sokar.

Bu tepkimeye giren suyu tükettiğimiz zaman hem kimyasalların vücudumuza girmesi ile birlikte bakterilen hızlıca vücudunuzda yayılmasına neden olursunuz.

Gece yatmadan önce bardağa doldurarak başucunuza su koymayınız ve tadı değişmiş suları kesinlikle tüketmeyiniz. Suyu cam şişe içinde ağzı kapalı bir şekilde başucunuza koymanız daha sağlıklı olacaktır. Bu şekilde daha sağlıklı bir su tüketmiş olursunuz. Eğer gece koyduğunuz suyu bitirmediyseniz kesinlikle ertesi akşam o suyu tüketmeyin. Her akşam taze su koymanızı öneriyoruz.

Loading...
Loading...