Gökten düşen melek görenleri şok etti!

Hem dinimizde hem de diğer dinlerde mevcuttur melekler. Ayrıca günlük dilde iyilik timsali, güzel şeyleri tanımlarken de meleklere bir anlam yüklemiş oluruz. Peki ya günün birinde ‘Gökten düşmüş bir melek’ görseydiniz tepkiniz ne olurdu?

1- Büyük ihtimalle kaçardınız..

2- Ya da iyimser olamak gerekirse merak edip biraz durup bakardınız. İhtimali bile garip gelen gökten düşmüş melek figürü gerçek oldu..

Loading...

3- Hem de canlı canlı. Nasıl mı? Sun Yuan ve Peng Yu, heykel yaparken insan dokuları kullanmaları ve hiper-realizm akımına dahil, çok gerçekçi çalışmalarıyla tanınıyor.

4- Çiftin 2008 senesinde yapmış oldukları gök yüzünden düşmüş melek, bugünlerde sosyal medyada oldukça sık paylaşılan gerçekçi heykeller arasında en popüler olanlardan biri..

5- Zira heykelin kendisini görenler kadar, fotoğraflarını görenler bile heykelin gerçekçiliği karşısında şaşkınlığa uğruyorlar.

6- Melek isimli heykelin yapımında silika, elyaf, paslanmaz çelik ve tel örgü kullanılmış

7- Yaşlı bir kadını melek olarak yansıttıkları heykelde dikkat çeken detaylardan biri de kanatlarının tüysüz, yüzündeki ifadenin de uyku ve ölümü çağrıştırıyor olması.

8- İkilinin web sitesinde Melek isimli bu eser ile ilgili yayınladıkları açıklama ise aslında tüm merak edilenleri ortaya koyar cinsten; doğaüstü ve dünyevi olanın arasındaki gerginliği ve geçişin altını çizmek.

9-

10-

Loading...