Haluk Levent’ten anlamlı destek

Türk rock müziğinin başarılı isimlerinden Haluk Levent, Çanakkale konserinin tüm gelirini Yeni Zelanda’daki cami sald-ırılarında h-ayatını kay-bedenlerin ailelerine ba-ğışladı. Müzik yaşamında 25 yılı geride bırakan Haluk Levent, 18 Mart Şeh-itleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında konser verdi.

Daha önce Batman’da yaşanan ter-ör saldı-rısında 8 askerimizin şe-hit olması üzerine Antalya konserinin tüm sanatçı gelirini şe-hit ailelerine bağışlayan Levent, bu kez de Çanakkale konserinin sanatçı gelirini Yeni Zelanda’daki cami sal-dırılarında hay-atını kayb-edenlerin ailelerine bağışladı.

ABD’de Yeni Zelanda’da hayatını kaybeden müslümanların yakınları için yardım kampanyası başlatıldığını belirten Haluk Levent, “Yeni Zelanda’da te-rörist faaliyetinde hayat-ını ka-ybeden Müslümanlar için yardım toplanıyor. ‘Niye bizim Çanakkale konserimizin gelirini vermiyoruz?’ dedik. Konserlerimizin yapımcısıyla görüştük. Yeni Zelanda’nın aslında bir anlamı da var. Yeni Zelanda ile burası arasında yıllardan beri bir köprü oluşmuş” dedi.

Loading...