Her Gün Peynir Yiyenlerin Başına Bunlar Geliyor

Süzme peynirin sıhhate olan faydasını dinlediğimizden beri, kahvaltıda soframızdan noksan etmeyiz.  İşte süzme peynirin sağlığımıza olan tesirleri…

Motabolizmanız hızlanacak

Süzme peynirde bol ölçüde bulunan B vitamini metabolizmayı normal seviyeye getirir. B12 vitamini, beynin etkinliğini arttırır ve bedenin demiri daha iyi hazmetmesine takviyeci olur.

Kaslarınız şekillenecek

Süzme peynir, yavaş yavaş hazmedilen ve adale ağırlığının çoğalmasına takviyeci olan “kazein” ismi verilen bir protein içerir. Birçok sporcunun yatmadan evvel süzme peynir yemesinin sebebi budur.

Loading...

Ayrıca süzme peynir sizi uzun müddet enerjik, zinde olmanızı sağlar. Önerilen günlük protein ölçüsünü kapsadığından vejetaryenler için şahane bir gıdadır.

Kilo vermek daha basit olacak

2015 senesinde yapılan bir çalışmada, düzenli olarak egzersiz yapmasanız dahi, süzme peynirin kilo vermenize takviyeci olabileceği bulundu.

Kadınların İçin İyidir

Süt mahsulleri, özellikle süzme peynir, protein, kalsiyum ve D vitamini bakımından zengindir. Süzme peyniri düzenli yemek, adet kanamasını dengelemeye takviyeci olur ve hormonları dengede tutar.

Süzme peyniri düzenli olarak yemek, me-me kanseri tehlikesini dahi azaltabilir.

Kemikleriniz daha sağlam olacak

Kalsiyum bakımından zengin mahsullerin çocukluğumuzdan bizlere sağladığı avantajları görüyoruz. Süzme peynir, günlük önerilen kalsiyum ölçüsünün %28’ini kapsar. Aynı zamanda metabolizma ve kemik dokusunun kalınlığı üzerinde pozitif bir tesire sahiptir.

Kan şekeri seviyeleriniz düzenli olacak

Süzme peynir kan şekeri seviyesini basmakalıp yakalayan magnezyumu kapsar. İkinci resim diyabet hastaları için çok verimlidir. Zira bedenin hastalıklarla savaşmasına takviyeci olur ve tesirini aza indirir. Her gün süzme peynir yiyorsanız yağ içeriğini hesaba katmanız gerekir.

Kardiyovasküler sisteminiz tonlanacak

Kan şekeri seviyelerinin klasikleşmesinin yanı sıra süzme peynirdeki magnezyum, kardiyovasküler sistem üzerinde pozitif bir tesire sahiptir. Arteriyel basıncı kontrol altında tutar ve kanın pıhtılaşmasını önler.

Felç tehlikesini minimuma indirir

Diğer yiyeceklerin yanı sıra süzme peynirde potasyum bulunur. Potasyum, bedendeki suyu dengeler, endişeyi eksiltir ve sinirsel güdülerin dağılmasında rol oynar. Düzenli olarak potasyum almak, atardamar tazyikini düşürür.

Loading...